Bajnok a Török

#utánpótláshír 2022.01.31

MEGYNYERTE A DIÁKOLIMPIA DÖNTŐJÉT RÖPLABDÁBAN A TÖRÖK IGNÁC GIMNÁZIUM.

Hétvégén Békéscsabán az ország nyolc legjobb leány és hét legjobb fiú középiskolája mérte össze erejét. A lányok mezőnyében a Török Ignác Gimnázium képviselte városunkat.

Az A-csoportban a nyitónapon magabiztosan menetelt a felnőtt NB I-ben szereplő játékosokkal megtűzdelt Török gimi, a pénteki két győzelem után szombaton a kvartett első helyéért a békéscsabaiakkal mérkőztek. Ratkai Pannának a vezérletével 3:1-re győztek, igaz, ez vezéráldozattal is járt, mert az ütő kisebb bokasérülést szenvedett, de így is végigjátszotta a meccset. Vasárnap a délelőtti elődöntőben három szettben sikerült nyerni a balatonfüredi Szent Benedek ellen. A fináléban ismét a hazai csapattal került szembe Wirnhardt Oszkár együttese - akit már a csoportküzdelmek során megvert -, ami egy rendkívül izgalmas mérkőzést hozott. Nagy Attila csapata az első játszmában végig vezetve jutott három szettlabdához, ám lányaink mindhármat hárították, de 26:24-re végül mégis a hazaiak nyertek. A második felvonásban a gödöllőiek már 17:7-re vezettek, de ebből a játszmából is a csabaiak jöttek ki győztesen (27:25). Ezzel azonban el is lőtték puskaporukat, többek között Ratkai Panni 48! pontjával ezután a Pest megyeiek három sima szettben (17, 15, 10) fordítottak, s szerezték meg az aranyérmet.

V-VI. korcsoportos Röplabda Diákolimpia® Országos Döntő - "A" ketagória

EREDMÉNYEK

Csoportmérkőzések: Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Veszprémi Vetési Albert Gimnázium 3:0

Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Újpesti Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium 3:1

Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium 3:1

Elődöntő: Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium 3:0

Döntő: Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium 3:2

A Gödöllői Török Ignác Gimnázium 2021/2022-es tanév diákolimpiai bajnokcsapatának tagjai: Bútor Anna, Cziráki Luca, Fejes Dorka, Kristóf Dóra, Laczkó Barbara, Máthé-Barabássy Kata, Nagy Léna, Nagy Zorka, Ratkai Panni, Pásztor Kata, Sorompó Kinga, Tímár Leila.

A lányok mind a Gödöllői Röplabda Club játékosai.

Ezúton is szerenténk megköszönni a Gimnázium támogatását.