Gödöllői Röplabda Club

Egyenlített a Vasas Óbuda

#általánoshír 2013.04.13

A bajnoki döntő második mérkőzésén nyerni tudott a Vasas, így a párharc állása 1-1. Folytatás kedden 18 órakor.

Női NB I. bajnoki döntő 2. mérkőzés:

Budapest, Folyondár utca 300 néző.

Vezette: ifj. Szabó P., Tillmann Gy.

Vasas Óbuda – TEVA-Gödöllői RC: 3-0 (22, 22, 25)

Vasas: Vacsi - Tálas - Stefanik - Gubicza - Szabó A. - Miklai. csere: Tóth A. (liberó) - Fábián. edző: Jókay Zoltán, König Gábor

Gödöllő: Széles - Kriegel É. – Molnár-Németh Zs. – Hackl – Csengeri – Szakmáry. csere: Lékó (liberó) - Merkószki - Lutter. edző: Ludvig Zsolt, Szalay Attila, gyúró: ifj. Árpás Géza

Az eredmény alakulása:

1. játszma: 2:1, 5:7, 7:10, 11:11, 15:13, 17:17, 21:19, 24:21

2. játszma: 2:0, 4:1, 8:5, 10:9, 13:12, 15:16, 18:16, 22:19

3. játszma: 3:1, 4:4, 6:7, 7:13, 13:16, 17:19, 22:22, 24:24

Hazai környezetben, drámai, ötszettes küzdelemben kicsikart diadalának köszönhetően előnnyel várhatta a párharc második összecsapását a gödöllői csapat. Ráadásul, Ludvig Zsolt játékosai nyugodtabban vághattak neki a Folyondár utcai meccsnek, mivel nem őket terhelte a győzelmi kényszer.

A nyugalomba azonban nem fértek bele a hibák és a hullámzó teljesítmény, ami mindhárom felvonásban egyaránt jellemezte a játszmák folyamán többször is vezető, ám a kritikus pillanatokban rendre bakizó gödöllői hatos játékát. Nem kedvezett a mieinknek az sem, hogy a Vasas játékosai lényegesen magasabb hőfokon égve terelték a játékszert, és ha bajba kerültek, mindig kimásztak a slamasztikából.

A szettarány alapján simának nem mondható gödöllői vereség egyik okaként feltétlenül említést érdemel, hogy a kulcsemberek közül többen is valós tudásuk alatt teljesítettek. Egyebek mellett azzal, hogy az okos megoldások helyett erőből próbálkoztak a pontszerzéssel. És ez többször nem ment, mint igen.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-1. Az összecsapás-sorozat következő mérkőzését április 16-án, kedden 18 órától rendezik meg Gödöllőn, az egyetemi sportcsarnokban. A találkozót a DigiSport2-es csatorna élőben közvetíti.