2007 és 2012 után idén is ezüstérmet szerzett a TEVA-Gödöllői RC a honi röplabdabajnokság legmagasabb osztályában.

TEVA-Gödöllői RC – Vasas Óbuda: 1-3 (-21, -25, 23, -15)

600 néző. Vezette: Adler László, Tillman Gyula

Gödöllő: Kriegel É. – Molnár-Németh Zs. – Hackl – Csengeri – Szakmáry – Széles. csere: Lékó (liberó), Kriegel Zs., Lutter, Merkószki. edző: Ludvig Zsolt, Szalay Attila, orvos: dr. Tóth Róbert, gyúró: ifj. Árpás Géza

Vasas: Szabó A. - Vacsi - Stefanik - Miklai - Gubicza - Tálas. csere: Tóth A. (liberó) Fábián. edző: Jókay Zoltán, König Gábor

1. játszma: 3:0, 4:4, 5:7, 8:8, 13:13, 16:16, 18:17, 18:20, 21:20.

2. játszma: 2:4, 4:5, 5:8, 7:11, 12:12, 14:13, 16:17, 20:18, 22:20, 23:23.

3. játszma: 3:2, 5:6, 7:7, 9:9, 10:12, 11:14, 16:16, 19:19, 21:21, 23:23.

4. játszma: 1:3, 1:7, 4:7, 6:10, 8:12, 10:14, 11:16, 12:18, 13:20, 15:23

Mindkét fél részéről feszültség, izgalom és fogadkozás jellemezte a gigászi párharc ötödik, bajnokavató meccsét. A pályaelőny a gödöllőieket segítette, az viszont nem, hogy három nappal korábban már hajszálra voltak az aranyéremtől, mégsem voltak képesek feltenni a pontot az i-re. Egy ilyen, alaposan kiélezett szituációban lezajló mérkőzésen már nem az a legfontosabb, melyik csapat játszik szebben, hanem sokkal inkább az, hogy melyik hatékonyabb a – netán „csúnya” – pontok termelésében és hibázik kevesebbet, amivel nyomás alá helyezheti javítási lehetőség nélküli riválisát. A hangerőben bővelkedő Vasas-szurkolók egy felirattal üzentek kedvenceiknek: Egy meccs, egy győzelem. Egymásért – ez állt a palánkra kifeszített molinón. A felhívás nem bizonyult hiábavalónak.

18 óra 26 perc: Véget ért az első ütésváltásnak is nevezhető nyitójátszma, aminek első három pontját a gödöllőiek szerezték. Ezt követően azonban többször is elkerülhető hibákkal és szabálytalan hálóérintésekkel tették tönkre gördülékeny játékukat a hazai formáció tagjai, amivel jól szolgálták a fővárosiak érdekét. A fej-fej melletti idegtépő araszolás 21-21-nél szakadt meg: a Vasas zsinórban négy ponthoz jutott, amiből hármat(!) ajándékba kapott.

18 óra 58 perc: Növelte szettelőnyét a vendégcsapat, amely már a játékrész elején megalapozta újabb részsikerét (6-11). ötpontos vezetését ugyan később elbukta az óbudai társulat: 13-12, majd 22-20 is volt az állás a TEVA-hatos javára. A számukra kedvező lélektani helyzettel azonban nem igazán tudtak mit kezdeni a kritikus pillanatokban elmélázó hazaiak, így a harmadik játszmalabdáját értékesítő Vasasé lett a dicsőség.

19 óra 30 perc: Szépített a Gödöllő! A házigazdák valahonnan erőt merítettek, és dicséretes hozzáállással végiggürizték az eredmény tekintetében nem mindig a szájuk íze szerint alakult játszmát. Mindezt tették úgy, hogy a szett előtti szünetben Ludvig Zsolt helyett Szakmáry Gréta osztotta meg véleményét játékostársaival…

19 óra 56 perc: Eldőlt. A pontok számát tekintve, csak a jelzett időpontban, de fejben már minden bizonnyal a szett elején (1-7). Egy-egy átmeneti feltámadás nem nagyon segített a hazaiakon, akiknek a meccsbenmaradást jelentő ötödik etap kiharcolásához rendkívüli teher alatt és baki nélkül kellett teljesíteniük. Úgy is fogalmazhatunk: egyszerre kiiktatni a tét miatti nyomást és szembeszállni az önbizalomtól duzzadó riválison. Megoldhatatlan vállalkozásnak bizonyult…

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-2 lett a Vasas javára. A piros-kékek – 1989, 2005, 2008 és 2012 után – ötödször hódították el a bajnoki címet, a gödöllői lányok pedig – 2007-et és 2012-őt követően – harmadszor lettek ezüstérmesek.