Hatalmas siker a TF otthonában, miután 2:0-ás hátrányból állt fel Szalay Attila együttese. Kökény Petrának ezúton kívánunk mihamarabbi felépülést.

TFSE – Gödöllői RC 2:3 (18, 24, –20, –15, –8)

Budapest, Győri út, 100 néző.

V: Villás Tibor, Tillmann Gyula.

TFSE: Radomszki 18, Budaházy 5, Halla G. 15, Villányi 4, Nagy V. 15, Kökény N. 1. Csere: Boller (liberó), Török P., Poór. Vezetőedző: Csépke Gábor

GRC: Boros 7, Ratkai 22, Kovács E. 5, Haase 9, Sánchez Pérez 38, Kökény P. 1. Csere: Maurer, Szerencsés (liberók), Császár 9, Sorompó. Vezetőedző: Szalay Attila. Másodedző: Wirnhardt Bence. Masszőr: Árpás Géza.

A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 2:2, 5:2, 7:7, 11:8, 15:10, 18:13, 22:15, 23:17. 2. játszma: 2:0, 5:3, 8:4, 10:7, 13:9, 15:12, 18:15, 20:17, 21:21, 22:23, 24:24. 3. játszma: 2:2, 6:6, 9:9, 9:12, 11:14, 14:16, 18:16, 18:19, 20:20, 20:23. 4. játszma: 1:1, 3:5, 5:9, 8:11, 11:16, 11:20, 13:22, 15:24. 5. játszma: 1:3, 2:7, 2:10, 4:11, 7:13, 8:14.

Sajnos nem indult jól a mérkőzés, már rögtön a második pontnál egy rossz leérkezést követően Kökény Petra térdsérülést szenvedett – ezúton is kívánunk jobbulást Minci – és talán ennek is volt betudható, hogy a hazaiak végig vezetve húzták be az első szettet (25:18). A második játszmában egyre jobban játszott a gödöllői hölgykoszorú, fej-fej mellett haladt a két csapat, nagyon közel voltunk az egyenlítéshez, de 24:22-es gödöllői vezetésnél fordítani tudott a TF (26:24). A folytatás szintén rangadóhoz méltón alakult, a harmadik játékrész közepén már három ponttal is elhúzott Szalay Attila együttese, de Halla Grétáék 17:16-nál újra átvették a vezetést, azonban a GRC remekül hajrázott, és szépített (20:25). A negyedik szettben már az elején magához ragadta a vezetést városunk csapata, és nagyon simára sikerült a vége (15:25). A döntő etapot mentálisan sokkal jobban bírtuk, és hatalmas respect lányaink előtt, hogy ilyen nehéz körülmények között sikerült győzni idegenben.

A Gödöllői RC 14 ponttal, 15:2-es szett- és 407:253-as pontaránnyal az első helyen áll az alapszakasz-tabellán.

A következő fordulóban ismét rangadót játszunk, november 21-én vasárnap 15 órakor Székesfehérváron, ahol tehát a két, idén a bajnokságban eddig veretlen csapat találkozik egymással.

Csépke Gábor: – Nem tört meg az átok... Az első két szettben megint nagyon koncentráltan és harcosan játszottunk. A másodikban a hátrányt is ledolgoztuk egy jókor indított hajrával. Harmadik szettől a vendégek átlója dimenziót váltott. Nem tudtuk sehogy megfogni. Ez elbizonytalanított minket.

Szalay Attila: – Mondhatnám, hogy egy szokásos 3:2 a TF ellen, de ez nem az volt! Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hogy a sérülés és szétesett első játszma, valamint szettlabdákról elveszített második játékrész után így fel tudtak állni. Ilyen akarat és küzdés szerintem példa értékű! Reméljük Petra sérülése nem komoly és minél előbb vissza tud térni. Nagy szükségünk van rá!