NB I. Liga 2006/2007 - Alapszakasz II. kör, felsőház (1-8. helyekért) - 17. forduló
TEVA-GRC: Gudmann – Mester – Széles – Vargáné – Pesti – KOVÁCS T. Cserék: Kötél D. (liberó), Szívós, Kurucz, Gombai, Kötél Zs.
Nyíregyháza, 2007. február 9. Amint arra előzetesen számítani lehetett, amolyan Ki nevet a végén? meccset játszott egymás ellen a felsőház negyedik és második helyezettje. A találkozót a ki tudja, hányadik fénykorát élő Erdősné Balogh Erika makulátlan produkciójára építő nyírségiek kezdték jobban: jól irányzott, támadó nyitásaikkal alaposan meggyűlt a mieink baja, és a házigazdák ponthalmozását sorozatosan segítő sáncolási hiányosságok mellett a szélekről leadott gödöllői ütések is rendre eredménytelenek voltak. Az időnkénti formahanyatlás ellenére derekasan küzdő Hollósy-csapat első feltámadásának ideje a második felvonásban érkezett el, majd – a harmadik szettben tapasztalt hullámvölgy után – a negyedik játszmában, 19-16-os hazai előnyről is fordítani tudtak a TEVA-lányok. A bravúros egyenlítés azonban csak a mérkőzésben maradáshoz bizonyult elegendőnek, a végső sikerhez, sajnos, nem. A cseppet sem örömteli, de vállalható vereségből okulni kell. Főleg azért, mert a vezéregyéniségnek számító játékosok erősen hullámzó, ezáltal kiszámíthatatlan teljesítménye a jövőre nézve akár az éremszerzési vágy meghiúsulásához is vezethet.
Juniorok: Nyíregyháza - Gödöllő 0-3 (-13, -9, -16)
A forduló további eredményei
BSE - Vasas 3-2 (23, -20, -17, 18, 10)
Kaposvár - Tatabánya 3-1 (14, 11, -23, 19)
Nirvana-TFSE - Miskolc 0-3 (-21, -15, -16)











