Rangadóval felérő ütközetnek és egyben igazi fokmérőnek ígérkezik a 17. fordulóban a Betonút-NRK Nyíregyháza - TEVA-Gödöllői RC mérkőzés. A február 9-én, pénteken 17 órakor a szabolcsi megyeszékhelyen kezdődő összecsapás mindkét csapat számára különös jelentőséggel bír. Több vesztenivalója talán a gödöllői hatosnak van, hiszen egy esetleges vereséggel Pesti Ancsáék valószínűleg lemondhatnak az alapszakasz megnyerésével kapcsolatos tervükről, míg a házigazdák fiaskója a második helytől való távolodásukat jelentené.
A nyírségi hatosban minden bizonnyal ütőposzton kap helyet a nemrégiben leigazolt, és a Nirvana-TFSE elleni kupa-, illetve bajnoki találkozókon liberóként már bemutatkozott kubai légiós, Martinez Adlum (képünkön), akinek teljesítményét komolyan befolyásolhatja, hogy vállfájdalmai mennyire enyhülnek a pénteki csatáig.
A rivális a pontos nyitásokban bízik
Ludvig Zsolt, a nyírségiek mestere az egyik internetes portálnak a következőket nyilatkozta a pénteki ki-ki meccsel kapcsolatosan: - Nem túlzás, hogy hetek óta ez a rangadó foglalkoztat bennünket. A Gödöllő erősebb ahhoz képest, amellyel az elmúlt évadban hétszer is találkoztunk. Akkor a mumusunk volt, hiszen az alapszakaszban háromszor kaptunk ki tőlük, a bronzpárbajt viszont 3–1-re megnyertük. Most kemény csatára van kilátás, nagyon jó erőkből áll az ellenfél. Pontos nyitásokra van szükség, ennek a játékelemnek a hatékonysága alapozhatja meg a remélhetőleg győzelmet eredményező teljesítményünket.











