Gödöllői Röplabda Club

A Paks és a Fradi Átigazolási Kapcsolatainak Mélysége és Története

2026.05.28

Csütörtök délután hivatalossá vált, hogy csapatot igen, de mezszínt nem vált a háromszoros válogatott Osváth Attila. A 30 éves játékos marad zöld-fehér, ám innentől kezdve már nem a Paks, hanem a Fradi mezében fut majd ki a pályára. Noha látszólag hatalmas rivalizálás zajlik a két klub között, a háttérben jól látható, hogy a két klub között évtizedek óta megfelelő szakmai kapcsolat van. Cikkünkben utánajártunk annak, vajon hány játékos szerepelt már mindkét együttesben.

A Hosszú Évek Kapcsolata és Rivalizálása

A Paksi FC és a Ferencváros közötti újabb átigazolás egy újabb fejezete annak a történetnek, amely igazolja, hogy a két klub között évek óta szoros és sokrétű kapcsolat van. Kétségtelen tény, hogy az utóbbi időben a Ferencváros az, amely egy-egy paksi alapembert elcsábít, de korábban megtörtént mindez fordítva is.

A Fradi és Paks logói egymás mellett

Játékosmozgás a Két Klub Között: Fradi és Paks Hídon

Számos futballista játszott már mindkét csapatnál. Osváth Attila már a sokadik labdarúgó, aki a Paksból a Fradiba igazol.

EXKLUZÍV | Osváth Attila KIFOSZTOTTA a boltunkat! 😱

Gólkirályok, akik mindkét csapatban alkottak

Ha pedig megnézzük, hogy kik azok a támadók, akik a legtöbbször betaláltak a hálóba a két gárda meccsein, akkor két olyan csatár nevére bukkanhatunk Böde Dániel és Varga Roland személyében, akik mindkét csapat mezét magukra húzták. A Fradi és a Paks közötti játékosmozgás a korábbi éles szóváltások ellenére - manapság megszűntek ezek - nem ritkaság, több gólkirály is játszott mindkét csapatban.

Böde Dániel: A közönségkedvenc útjai

A legismertebb név kétségtelenül Böde Dániel, aki Pakson vált közönségkedvenccé, majd 2012-ben igazolt a fővárosba. A Ferencvárossal bajnoki címeket és kupát is nyert - 2019-ben pedig visszatért nevelőegyesületéhez, ahol ugyancsak magasba emelhette kétszer a Magyar Kupát, illetve dobogóra vezette csapatát, ráadásul tavaly Európa legidősebb gólkirálya lett.

Böde Dániel statisztikája (a két csapat mezében) Meccs Gól Gólpassz
NB I 520 167 57
Magyar Kupa 53 27 9
Bajnokok Ligája-selejtező 2 1
Európa-liga selejtező 19 5 5
Konferencialiga-selejtező 10 2 2
Összesen 604 202 91
Böde Dániel paksi és ferencvárosi mezben

Tököli Attila: Gólkirályságtól a Paksig

A másik nagy gólvágó, Tököli Attila a második fradis időszaka után került Paksra, ahol kétszer is megfordult. Tököli Attila a Fradival lett gólkirály, utána igazolt a Pakshoz.

Tököli Attila statisztikája Meccs Gól Gólpassz
Ferencvárosi időszak
2002/03 41 26 4
2003/04 26 11 1
Összesen (Fradi) 67 37 5
Paksi időszak
2007/08 22 15 7
2008/09 27 16 4
2009/10 28 11 3
2012/13 27 6 4
2013/14 13
Összesen (Paks) 117 48 18

Varga Barnabás: A Paksról a Fradiba vezető út

A harmadik gólkirály, Varga Barnabás egy évet töltött el Pakson, ahol olyan eredményesen játszott, hogy a Fradi lecsapott rá. A fővárosiak abszolút nem bánták meg a center megvételét, aki a 36-szoros bajnoknál is megtartotta jó szokását, messze a legtöbb találatot érte el a Ferencváros csapatában.

Varga Barnabás statisztikája Meccs Gól Gólpassz
Paks színeiben
2022/23 34 29 2
Fradi színeiben
2023/24 40 29 12
2024/25 44 21 5
2025/26 29 20 5
Összesen 113 70 22

További kulcsjátékosok, akik mindkét klubnál megfordultak

Ám természetesen rajtuk kívül is több labdarúgó fordult meg mindkét klubnál, sokukkal kapcsolatban a szurkolók már nem is emlékeznek arra, hogy a Paks és a Fradi mezét is viselték. A 2024-es Magyar Kupa-fináléban a második paksi gólt szerző Haraszti Zsolt 2015-ben igazolt a Fradihoz, ám visszatért a tolnai klubhoz. Holczer Ádám, Kulcsár Dávid, Rácz Gergő és Márkus Tibor is szerepelt mindkét gárdában, akárcsak a Fradi-nevelésként befutó csatár, Bartha László, akinek a neve aztán összeforrt a Pakssal. Lisztes Krisztián az 1990-es évek ikonikus Fradi-futballistája, külföldi karrierje után a 2000-es évek végén még Pakson is pályára lépett, míg Bognár István a 2010-es évek közepén szerepelt a Ferencvárosnál, ám nem ott, hanem Pakson vált igazi vezérré. Fordított utat járt be Varga Roland, aki háromszoros bajnok és háromszoros kupagyőztes lett a Ferencvárossal, ám Pakson már képtelen volt felidézni korábbi legjobbját. Akárcsak a Fradival kétszeres bajnok Bőle Lukács.

Lisztes Krisztián akcióban paksi mezben a Fradi ellen

Velük ellentétben a Fradival négy bajnoki címet és egy kupagyőzelmet arató Vécsei Bálint a paksiaknál is alapember lett, ahol kétszeres kupagyőztesnek vallhatja magát. Ráadásul mindkét kupadöntőben főszerepet játszott, ugyanis 2024-ben kiállították, míg tavaly ő lőtte be a mindent eldöntő büntetőt Dibusz hálójába.

Az Edzői és Vezetői Kapcsolatok

A Teol.hu cikke rávilágít arra, hogy a közös szálak nem érnek véget a játékosoknál. Több edző és vezető is dolgozott mindkét egyesületnél az elmúlt évtizedekben. A kispadon is találunk olyat, aki mindkét csapat tagja volt.

  • Haáz Ferenc: a Fradi játékosa volt, az ezredforduló idején vezetőedzőként irányította a Paksot, majd technikai vezetőként tért vissza az Üllői útra.
  • Gellei Imre: a 2000-es évek közepén előbb az FTC vezetőedzője volt, majd lemondása után a Paks szakmai munkáját irányította három éven keresztül.
  • Máté Csaba: előbb az atomvárosiaknál volt másod-, majd megbízott vezetőedző, 2013-tól a Fradinál volt másodedző, később ideiglenesen vezetőedző.
Máté Csaba a Fradi kispadján

A Legfrissebb Átigazolások és Játékosmozgások

A labdarúgó OTP Bank Ligában címvédő FTC-ben folytatja pályafutását Ötvös Bence. A zöld-fehérek hétfőn jelentették be, hogy megállapodtak a futballistával, aki a kupagyőztes és bajnoki bronzérmes Pakstól érkezik a Ferencvároshoz. A 27 éves védekező középpályás tavaly nyáron a Kisvárdától igazolt Paksra, ahol az egyik meghatározó játékosa volt Bognár György vezetőedzőnek. Ötvös Bence 1998. március 13-án született Nyíregyházán. Itt ismerkedett meg a labdarúgással, végigjárta a Nyíregyháza ifjúsági csapatait, majd 2017-ben a Cigánd együtteséhez került kölcsönben. Egy idény után visszatért nevelőegyesületéhez, ahol további négy évet töltött el. A legutóbbi paksi idényében összesen 11 gólig jutott 2021 januárjában a Kisvárda vette kölcsön, majd a szezon végén szerződtette is. Három szezont töltött el a Kisvárdánál, ahol 114 mérkőzésen több mint 7500 játékpercet kapott. Ez idő alatt 4 góllal és 14 gólpasszal segítette csapatát. A Fradi.hu jellemzése szerint Ötvös megbízhatóságával, nagy munkabírásával és folyamatos küzdeni akarásával több csapat figyelmét is felkeltette, végül 2024 nyarán a nem sokkal korábban története első kupagyőzelmét ünneplő Pakshoz igazolt. Első idényében rögtön alapember lett új csapatában, játszott UEFA Európa Liga- és UEFA Konferencia Liga-selejtezőn is, utóbbi sorozatban gólt lőtt és gólpasszt is jegyzett. Betalált a Larnaca ellen, míg a Mornar Bar ellen assziszttal segítette csapatát.

Ötvös Bence bemutatása a Fradinál Orosz Pállal és Hajnal Tamással

Információink szerint a Paksi FC máris befekteti a játékospiacon annak az összegnek egy részét, amit a múlt héten a Ferencvárosnak eladott Osváth Attiláért kapott, és rögtön két védőt is szerződtethet. A 22 éves belső védő, Alaxai Áron már elköszönt a Nyíregyházától, akár már ma csatlakozhat a Paksi FC-hez, és Paksra tart az MTK jobbhátvédje, Bévárdi Zsombor is. A két játékos érkezését hamarosan bejelenthetik Pakson. A korábbi U21-es válogatott Alaxai ebben az idényben nem számított alapembernek Nyíregyházán, amiben az is közrejátszhatott, hogy az őszi szezonban sérülés hátráltatta, 11 NB I-es meccsen 466 percet szerepelt.

A Paksi FC folyamatosan tájékoztat honlapján a játékosmozgásokról is. Kilenc játékos távozott, köztük Hahn János és Szendrei Ákos Dunaszerdahelyre, míg öt futballista érkezett, aktív volt a Paksi FC az átigazolási piacon 2021 nyarán. Könyves Norbert a Vasashoz igazolt. A Paksnál folytatja pályafutását Asztalos Dávid, a védő az MTK-tól érkezik kölcsönbe Csertői Aurél együtteséhez, írja a csakfoci.hu. Az már korábban eldőlt, hogy hiába elégedettek Jarrod Jones teljesítményével Pakson, az amerikai magas embert nem tudják megtartani. Beke Péter Nyíregyházán folytatja. Beke nyáron érkezett klubunkhoz, és az őszi idényben négy NBI-es mérkőzésünkön léphetett pályára, melyeken gólt nem szerzett. További két kupatalálkozónkon játszhatott még zöld-fehérben, a sorozat első körében háromszor talált a BKV Előre kapujába. A támadó teljesértékű átigazolással szerződött át új csapatához, a Spartacushoz. Földi Dominik a tavaszi idényt kölcsönszerződéssel Szegeden tölti. Tizenkilenc éves játékosunkat nyáron igazoltuk haza a spanyol UD La Cruz U19-es csapatától. A szezon első felében két NBI-es mérkőzésen és egy kupatalálkozón lépett pályára, utóbbin gólt is szerzett.

Paksi FC új igazolások bemutatása

Noha semmiben nem lehetünk biztosak, ám arra azért nagy tétben lehet fogadni, hogy nem Osváth Attila lesz utolsó játékos, aki az egyik csapatból átigazol a másik, rivális gárdába.

tags: #atigazolasi #penzek #paks

Népszerű bejegyzések:

GRC