Gödöllői Röplabda Club

Bekes Marcell Játékvezetői Információk

2026.06.22

A labdarúgásban a játékvezetők szerepe alapvető fontosságú a mérkőzések tisztaságának és sportszerűségének megőrzésében. Munkájuk révén biztosított a szabályok betartása, ami hozzájárul a játék színvonalához és az izgalmas összecsapásokhoz. Az alábbiakban a magyar labdarúgásban betöltött játékvezetői szerepekről és konkrét kinevezésekről gyűjtöttünk össze információkat.

Játékvezetői Kinevezések és Asszisztensek

A mérkőzések lebonyolításához elengedhetetlen a játékvezetői csapat. Egy-egy rangadó esetében precízen kijelölik a főbírót és segítőit, akik az oldalvonal mentén, illetve tartalék játékvezetőként támogatják a mérkőzés gördülékenységét.

A DVTK - ZTE mérkőzést Vad II István vezeti, segítői az oldalvonal mellett ifj. Tóth Vencel és Albert István lesznek. A tartalék játékvezető feladatát Pintér Csaba látja el.

Labdarúgó mérkőzés játékvezetője és asszisztensei

A ZTE FC - Békéscsaba 1912 Előre mérkőzés játékvezetőjeként szintén Vad II. Istvánt akkreditálta a szövetség. Segítőiként Szabó Pétert és Pápai Zoltánt jelölték ki, a tartalék játékvezető feladatait ezúttal Farkas Tibor látja el.

Pályafutás és Statisztikák

A játékvezetők pályafutása során számos mérkőzést vezetnek, melyek során fontos döntéseket hoznak. Ezen döntések száma és típusa jellemzi az adott bírói működést.

Az 1979-es születésű sporival - érdekes módon - legutóbb 2016. október 22-én, éppen a ZTE FC - Békéscsaba 1912 Előre 2-2 mérkőzésen, szintén játékvezetőként találkozhattunk utoljára. Vele kapcsolatban szeretettel emlékezünk még a 2016. augusztus 24-én megrendezett Békéscsaba 1912 Előre - Puskás Akadémia FC 5-0 mérkőzésre is.

Tanácsok új játékvezetőknek: Hogyan legyünk a játékvezetők?

Egy játékvezetői pályafutás során a figyelmeztetések és kiállítások száma is statisztikai adatként szolgálhat. Pályafutása alatt összesen 1.286 sárga (!) és 121 (!) piros színű lapot használt fel.

Kiemelt Játékvezetői Adatok

Az alábbi táblázatban néhány példa látható a játékvezetői kinevezésekhez kapcsolódóan:

Dátum Mérkőzés Játékvezető Eredmény
2016. október 22. ZTE FC - Békéscsaba 1912 Előre Vad II István 2-2
2016. augusztus 24. Békéscsaba 1912 Előre - Puskás Akadémia FC Vad II István 5-0

tags: #bekes #marcell #jatekvezeto

Népszerű bejegyzések:

GRC