Betty, a csúnya lány: Információk és a kultikus sorozat története
A Betty, a csúnya lány (eredeti címén: Yo soy Betty, la fea) egy kolumbiai telenovella, amit Fernando Gaitán írt, és 1999-2001 között volt műsoron az RCN csatorna műsorán. A sorozat főszereplője Beatriz Pinzón Solano, a meglehetősen csúnya, de rendkívül okos lány. Betty egy tehetséges közgazdász - olyan gyors és precíz, hogy szinte egy sétáló számológépnek is elmenne. Ám külseje miatt senki sem alkalmazza őt. A lány ugyanis bajszos, szemüveges, fogszabályzós, és még a haját is a lehető legelőnytelenebben hordja.

Betty élete gyökeresen megváltozik, amikor az Ecomoda nevű vállalatnál, az ország legnagyobb divatcégénél kezd el dolgozni. A cég elnöke, Roberto Mendoza visszavonul, helyén fia, Armando Mendoza követi. Armando egyetlen célkitűzése van: sok pénzt akar csinálni. Armando meglátja a fantáziát Bettyben, és felveszi őt, miközben fel kell vennie Marcela barátnőjét, Patriciát is, aki azért került oda, hogy Marcela kémkedhessen a hűtlensége gyanúja miatt utána.
A cselekmény fordulatai
Betty eleinte csak egy kis irodát kap, de ügyes munkájával hamar elnyeri sokak szeretetét és bizalmát, köztük a titkárnőkből álló „Csúfak klubja” társaságának barátságát. Eközben az Ecomoda, köszönhetően Armando hozzá nem értésének, szép lassan elkezd veszteséges lenni, majd csődközeli állapotba kerül. Armando rábírja Bettyt, hogy másítsa meg a könyvelést, és alapítsanak egy álcéget (ez a Terra Moda), amely „fedezi” az Ecomoda működési költségeit. Mario Calderón rábeszéli Armandót, hogy ennek kivédése érdekében csábítsa el Bettyt. Armando a csúnyaság mögött meglátja a nőt, és elkezd más szemmel nézni Bettyre, de ezt még Mariónak sem mondja el.

A hazugságok ellenére is tetszett Armando és Betty kapcsolata, tetszett ahogy Armando lassacskán belezúgott, szépen volt kidolgozva. Betty és Armando az első évad végén összeházasodnak. A sorozat rendkívül népszerű lett, számos országban készültek adaptációi. Emlékszel az amerikai remake-re, melyben a nagy sikerű Barbie filmből is ismert America Ferrera játszotta Ugly Bettyt?
A történet folytatódik
A sikeres telenovella nemrég visszanyúlt a gyökereihez, és újabb szállal lepte meg a rajongókat. A Prime jóvoltából ugyanis egy 10 részes folytatás készült Betty La Fea: A történet folytatódik címmel. Sajnos a sztori nem úgy alakult, ahogy azt vártuk: kedvenc szerelmeseink, Armando és Betty ugyanis egymástól eltávolodtak, és már két éve nem élnek együtt. Jó hír: szinte az egész szereplőgárda visszatér a képernyőre - kicsit idősebben, de ugyanolyan stílusosan.
Yo soy Betty, La fea előzetes
A legfontosabb adatok áttekintése
| Évadok száma | 2 |
|---|---|
| Epizódok száma | 169 + 26 |
| Részenkénti játékidő | 40 perc |
| Eredeti sugárzás | 1999. október 25. - 2001. |
Miért lett kultikus?
- Jellemfejlődés: Armando képes volt a fejlődésre, be tudta vallani, hogy egy nárcisztikus, dühöngő őrült.
- Hitelesség: Betty is nagy változásokon ment keresztül, nem csak külsejében, de jellemében is.
- Humor és dráma: A sorozatban egyszerre volt jelen a humor és a romantika, tele volt intrikákkal, féltékenységgel, szomorúsággal és fájdalommal.
- Üzenet: Beatriz, vagyis Betty karaktere egy egész generációnak tanította meg, hogy a belső szépség számít.
A főszereplő, Ana María Orozco ma már messze nem "csúnya lány": dögös, okos és még mindig aktív a filmvilágban. Néha annyira másképp néz ki, hogy ha szembejönne velünk az utcán, előbb kérnénk tőle outfit tippeket, mint autogramot.
tags: #bety #a #csunya #lany #100





