Jurik Patrik az NB III-as Pápa új vezetőedzője: A St. Martin-i sikerektől a magyar harmadosztályig
A magyar labdarúgás harmadosztálya, az NB III, folyamatosan tartogat izgalmakat és változásokat, különösen a csapatok élén. A klubok gyakran keresik azokat a szakembereket, akik friss lendületet és új irányt adhatnak az együgyeknek. Ebben a szellemben jelentette be a Frutti Drink-Perutz FC Pápa is új vezetőedzőjét, aki korábbi játékosként tér vissza a Veszprém megyei városba.
Jurik Patrik a Perutz FC Pápa élén
A labdarúgó NB III-ban szereplő Frutti Drink-Perutz FC Pápa közösségi oldalán jelentette be, hogy a klub vezetőségének döntése értelmében január 1-jétől a csapat korábbi játékosa, Jurik Patrik látja el a csapat vezetőedzői feladatait. A Perutz FC Pápa december elején köszönt el korábbi edzőjétől, így vált szükségessé az új szakember kinevezése. A szakmai stábban Horváth Tamás pályaedzőként, míg Varga Péter kapusedzőként segíti az új vezetőedző munkáját.

Gazdag játékos- és edzői múlt: Pápától St. Martinig
A Perutz FC Pápa frissen kinevezett szakvezetője 1991-ben született. Játékos-pályafutását 2003-ban a Győri ETO csapatában kezdte, majd 2006-ban Pápára igazolt. Pályafutása során megfordult Veszprémben, Lipóton, valamint az osztrák ASK Kaisersdorf, a Lockenhaus-Rattersdorf és az SV Schattendorf együtteseiben is.
Utánpótlás- és felnőtt szinten összesen 135 tétmérkőzésen lépett pályára a PELC, a Lombard Pápa és a Perutz FC színeiben, ezeken 61 gólt szerzett. Legutóbb az SPG Kaisersdorf/St. Martin csapatánál dolgozott játékos-edzőként. Első vezetőedzői idényében feljutást ünnepelhetett az osztrák együttessel, majd az eggyel magasabb osztály újoncaként a 17 csapatos bajnokság 12. helyén zárt. Jurik Patrik vezetőedzőként tér vissza Pápára, ahol jelentős tapasztalataival erősítheti a csapatot.
Híradó 2025.12.19.
A Perutz FC Pápa NB III-as szereplésének háttere
A Perutz FC Pápa NB III-as indulása különleges körülmények között valósult meg. Tavaly egy ideig úgy nézett ki, hogy a Komárom a megyei első osztályban indulhat csak, aztán a Vác és a Pápa visszalépése miatt mégis NB III.-as szereplés lett belőle. Ez a fordulat lehetőséget teremtett a klubnak, hogy a harmadosztályban mérettesse meg magát.
Az NB III első fordulójának párosítása - Északnyugati csoport
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) a csoportbeosztás után elkészítette a labdarúgó NB III négy csoportjának párosítását. Az Északnyugati csoportban az első fordulóban az alábbi csapatok találkoznak:
| Hazai csapat | Vendég csapat |
|---|---|
| Balatonfüredi FC | Credobus Mosonmagyaróvár |
| Opus Tigáz Tatabánya | Komárom VSE |
| Gyirmót FC Győr | FC Sopron |
| ETO Akadémia | Puskás Akadémia FC II |
| Dorogi FC | Budaörs |
| Bicskei TC | Újpest FC II |
| VSC 2015 Veszprém | Szombathelyi Haladás |
| Frutti Drink-Perutz FC Pápa | Ikoba Beton Zsámbék |

Fiatal tehetségek az NB III-ban: Füredi-Ollé Martin példája
Az NB III nemcsak a feljutásért küzdő csapatok, hanem a fiatal tehetségek számára is fontos ugródeszka. Az NB III. Nyugati-csoportjának egyik legnagyobb meglepetése mindenképpen a Komárom VSE szereplése volt, ahol több fiatal is lehetőséget kapott. Az új vezetőedző, László Péter nem volt rest, és saját nevelésű fiatalokra alapozta a csapat szereplését, ami be is jött.
Bemutatkozhatott a 16 éves kapus, Maszlavér Edmond, aki Győrből tért vissza Komáromba, Tóth Gergő, aki szintén 16 évesen került a kezdőcsapatba a Puskás Akadémia ellen, Vörös Vendel Jenő, aki már 17 éves, és megszerezte első gólját a felnőttek között, valamint Füredi-Ollé Martin, aki szintén 17 esztendős. Füredi-Ollé Martin 17 évesen debültált az NB III.-ban.
"- Az U19-es csapatot átugrottam, az U17-ből a felnőttbe kerültem. Nem izgultam egyáltalán. Próbáltam úgy felfogni, hogy ugyanazt játsszam, mint az U17-ben, hogy kihozzam magamból a maximumot. Amikor beállhattam a Bicske ellen, nagyon örültem. Szerintem kihoztam magamból a maximumot abban a 10-12 percben, amit játszhattam. Jól éreztem magam a pályán. A mester kérése az volt, hogy ne álljak meg" - idézte fel első felnőtt mérkőzését Füredi-Ollé Martin.
László Péter vezetőedző kiemelte a fiatalok integrációjának fontosságát: "- Folyamatosan konzultálunk az utánpótlás-edzőkkel, ezért tisztában vagyok vele, hogy ki mire képes. Igyekszünk a folytonosságra törekedni, hogy a felnőttek között ugyanazt kérjük a játékosoktól, mint mondjuk Lencse Balázs és Bán Roland az U17-ben és az U19-ben a srácoktól."
Füredi-Ollé Martin elmondta, hogy először nem is számított arra, hogy egyáltalán edzőmeccsen számít rá a mester, így ő is eléggé meglepődött, hogy így alakult. A rutinos csapattársak biztatása és a vezetőedző elvárásai segítették a fiatal játékosokat beilleszkedni a felnőtt csapatba. Vörös, Tóth és Füredi-Ollé is egyetértett abban, hogy az U17-es és U19-es csapattársak egyöntetűen örülnek és gratulálnak a felnőtt bemutatkozáshoz. László Péter szerint: "Martint többször is beküldtem csereként, és mindig helyt tudott állni".
tags: #bors #martin #nb3 #papa





