Gödöllői Röplabda Club

elitepvp 4story térkép egységazonosító

2026.06.13

A 4Story online játék közösségében folyamatosan zajlanak a megbeszélések a különböző szerverekről, azok tulajdonságairól és a játékélményt befolyásoló tényezőkről. Legyen szó hivatalos vagy privát szerverekről, a játékosok mindig az optimális élményt keresik, ami magában foglalja az új funkciókat, a stabil működést és a dinamikus játékmenetet.

A 4Secret Projekt és újításai

Nemrégiben a 4Secret projekt kiadta 1.0-ás verzióját, ami élénk vitákat váltott ki a közösségben. Néhány órával ezelőtt a 4Secret kiadta projektjének 1.0-ás verzióját. Számos utalás van a zemi-re és olyan funkciókra, amelyek nagyon hasonlítanak a hivatalos szerverekre, például egy teljesen működő mentorrendszerre. A projekt indítója is így néz ki, ahogy a képernyőfotókból is látszik, alapvető 3.6-os fájlokról van szó, frissített funkciókkal.

A 4Story 4Secret szerver indítója

Ez az új verzió bemutatja, hogyan lehet a régi alapokat új funkciókkal ötvözni. "Ahogy a képernyőfotókból is látszik, alapvető 3.6-os fájlokról van szó, frissített funkciókkal."

Játékmenet és térkép interakciók

Az új szerverek gyakran igyekeznek friss elemekkel feldobni a megszokott játékmenetet. Habár sokan úgy vélik, hogy "elég érdekesnek tűnik, de nem hiszem, hogy bármi különleges lenne benne, ami változtatna a játékmeneten," azért akadnak figyelemre méltó újítások.

Egy ilyen újítás például a gyógynövényrendszer: "A gyógynövényrendszer olyan játékokból ismert, mint a TERA (véletlenszerűen megjelenő pontok a térképen)." Ez a funkció új dinamikát hozhat a felfedezésbe és a nyersanyaggyűjtésbe a 4Story térképein. Emellett: "Láttam, hogy van náluk Zászlófoglalás." A Zászlófoglalás, mint PvP mód, szintén a térkép egyedi elemeinek kihasználására épül, ahol a csapatoknak stratégiailag kell mozogniuk a célok elérése érdekében.

4Story gyógynövény gyűjtőpontok a térképen

4Classic | 4Story Capture The Flag

Felmerülő problémák és a közösség aggodalmai

Az új projektekkel és szerverekkel kapcsolatban gyakran merülnek fel technikai problémák és közösségi aggodalmak. Sok játékos számol be például a következő hibáról: "Amikor játszom, vagy elfogadok egy küldetést, lekapcsolódok. "A fiók már csatlakozik a játékhoz." Ez frusztráló élményt jelenthet.

A közösség véleménye megoszlik a "newschool" szerverekről. Egyesek szerint: "Ez egy eredeti, többnyire lopott termék. Ugyanolyan, mint minden más newschool 4Story szerver, személyiség nélkül." Emiatt a tapasztalt játékosok óva intenek a túlzott lelkesedéstől: "Emlékezzenek, ne előrendeljenek! Az olyan projektek, mint a G4, jónak tűntek, mint ez is, de csúnyán elbuktak. Jobb várni, ne hype-olják túl." Sok új szerver eleinte béta állapotban van, ami magyarázatot adhat bizonyos hiányosságokra, például: "a szerveremnek nincs csatamezője?"

Hivatalos és privát szerverek dilemmája

A játékosok gyakran szembesülnek azzal a dilemmával, hogy melyik típusú szerver nyújtja a legjobb játékélményt. Egy német játékos például így fogalmazta meg aggodalmait:

  • "Sziasztok! Mostanában újra belevetettem magam a 4Story-ba, és azon tűnődöm, hol szórakozhatok a legjobban. A német hivatalos szerver már a csúcsot jelenti?"
  • "Mennyi időbe telne egy félig-meddig normális játékidővel elérni a 90-es vagy 80-as szintet, és szerezni egy félig jó +18/20-as PvP felszerelést CS nélkül?"
  • "Vagy inkább egy privát szerveren kellene játszanom?"

Ez a kérdéskör kulcsfontosságú, mivel a privát szerverek gyakran eltérő fejlődési ütemet és felszerelés-szerzési lehetőségeket kínálnak. Mások viszont inkább a stabilabb hivatalos szervereket preferálják. Például egy játékos így mesélt a brit hivatalos szerverről: "Emberekre van szükségem, akik 4Story_UK-n akarnak játszani. Ez egy hivatalos GF-szerver, csak épp a brit. Nem olyan sokan játszanak ezen a szerveren, és amióta itt játszom, a 4Story újra SZÓRAKOZTATÓ." Ez azt mutatja, hogy a kevesebb játékos néha egy nyugodtabb, élvezetesebb élményt eredményezhet.

tags: #elitepvp #4story #map #unitid

Népszerű bejegyzések:

GRC