Ferencváros bravúros pontszerzése az Espanyol otthonában
A Ferencváros 15 év után tért vissza az európai kupák csoportkörébe, és a visszatérés emlékezetesre sikeredett: a magyar bajnok bravúros pontszerzéssel kezdte meg az Európa-liga-szereplését az Espanyol otthonában. A Groupama Aréna után Barcelonában, az Estadi Cornellá-El Prat stadionban lépett pályára a csapat a H-csoport első mérkőzésén.

Taktikai felkészülés és a mérkőzés menete
A Ferencváros Szerhij Rebrov vezetésével erőteljesen a labdával való játékra koncentráló felfogást alkalmazott. A szakmai stáb alaposan kielemezte az ellenfél játékát, a részleteknek nagy jelentőségük volt a felkészülés során. A mérkőzés előtt Rebrov hangsúlyozta: a siker titka nemcsak a taktika, hanem a magabiztosság is. A zöld-fehérek a masszívabb középpályának köszönhetően jól zárták le a területeket, s ha a kék-fehérek túljutottak rajtuk, a védelemből vetődött valaki önfeláldozóan a labda útjába.
A Ferencváros remek első félidőt produkált, több kidolgozott lehetősége volt, mint a hazaiaknak. A csapat a 10. percben J. López góljával megszerezte a vezetést, így csütörtök este Barcelonában feljegyezhettük, hosszú évek után ismét gólt lőtt a kisebbik európai kupasorozatban a Ferencváros.
FM | FTC-Pécs 3-2 | "S jött Böde...!" Böde Dani és a meccs legszebb pillanatai | 2012.12.04
Statisztikai adatok az összecsapásról
Az alábbi táblázat összefoglalja a mérkőzés fontosabb statisztikai mutatóit:
| Mutató | Ferencváros | Espanyol |
|---|---|---|
| Összes lövés | 9 | 7 |
| Kaput eltaláló lövés | 5 | 3 |
| Nagy helyzetek | 3 | 4 |
A második félidő és a végkifejlet
Amilyen jól kezdte az első félidőt a Ferencváros, olyan jól indult a második is, alig telt el néhány perc, Isael szabadrúgásból kis híján a kapuba emelt, az Espanyolt a léc mentette meg a góltól. Egy óra elteltével aztán furcsa góllal egyenlítettek a hazaiak, Matías Vargas találatával. A mérkőzést követően Szerhij Rebrov vezetőedző elmondta, hogy ez nagyon erős mentális csata volt, különösen az első tizenöt percben játszottak tökéletesen.
A találkozó hajrájára a Ferencváros láthatóan elkészült az erejével, az Espanyol beszorította a magyar bajnokot a kapuja elé. A brazil Isael egyértelműen az Espanyol elleni csütörtöki Európa-liga mérkőzés legjobbja volt, minden labdaérintése veszélyes volt. A pontszerzés különösen értékes lehet a csoport későbbi alakulása szempontjából.

Csapatfelállások
A mérkőzésen az alábbi összeállításokban léptek pályára a csapatok:
- Ferencváros (4-2-3-1): Dénes Dibusz - Gergo Lovrencsics, Miha Blazic, Abraham Frimpong, Eldar Civic - Dávid Sigér, Igor Kharatin - Isael, Tokmac Chol Nguen, Roland Varga - Franck Boli.
- Espanyol (3-5-2): Diego Lopez - Lluis Lopez, Fernando Calero, Didac Vila - Pipa, Pol Lozano, Ander Iturraspe, Esteban Granero, Sébastien Corchia - Oscar Melendo, Victor Campuzano.
tags: #espanyol #ferencvaros #mi #kozvetites





