Gödöllői Röplabda Club

A Debreceni VSC és a Ferencváros Rangadója: Előzetes és Elemzés

2026.06.11

Nézőcsúcs is lehet Debrecenben a Ferencváros elleni vasárnapi rangadón a labdarúgó NB I-ben.

Ferencváros és Debreceni VSC logók, futballpálya háttérrel

A Loki rutinos játékosa, Batik Bence azt reméli, a DVSC az idény végén is dobogós lesz majd. A védőként és középpályásként is bevethető labdarúgó várja a Ferencváros elleni rangadót, ahol várhatóan újra nagy közönség előtt futballozhat. Mintegy 15 000 szurkolót várnak a DVSC-FTC NB I-es rangadóra.

Batik Bence a Rangadó Előtt: Hiányérzet és Célok

Batik Bence 2024 nyarán igazolt a Puskás Akadémiából a DVSC-be. Másodszor tért vissza Felcsútra ellenfélként az előző fordulóban, ahol hiányérzete van a Pancho Arénában játszott döntetlen miatt.

„Jól éreztem magam a Puskás Akadémiánál, ám nem mondanám, hogy különleges lett volna a korábbi csapatom ellen játszani: nem volt olyan érzés bennem, mint amikor a Fradi ellen futballozok - mondta lapunknak Batik Bence. - Van bennem hiányérzet az egy egyes döntetlen miatt, ám ez igaz az egész tavaszunkra. Nem akarok már az ETO elleni meccsünkig visszamenni, ha csak az MTK, a Nyíregyháza és a Puskás Akadémia elleni bajnokit nézem, egyértelmű, hogy háromnál sokkal több pontot hozhattunk volna. Jóval nagyobb is lehetne az előnyünk a mögöttünk lévő csapatokkal szemben, de a saját kezünkben van a sorsunk a dobogóért zajló küzdelemben. Mert az első három között akarunk végezni, akkor is, ha korábban kevés szó esett rólunk ilyen tekintetben.”

A csapat tavaszi teljesítményével kapcsolatban is megfogalmazódott a hiányérzet:

„Tavasszal eljutottunk oda, hogy sokkal több helyzetünk van, mint ősszel, ugyanakkor tavaly a kevesebb lehetőséget hatékonyabban használtuk ki - folytatta a 32 éves futballista. - Sajnos, Bárány Donát a görögök elleni meccsen megsérült a válogatottban, a kiválása veszteség, ugyanakkor a mester, Sergio Navarro megtalálta Szuhodovszki Soma új pozícióját, ő már többször is remek teljesítményt nyújtott támadóként, bízom benne, vasárnap is hozza a jó formáját. A bajnoki hajrában fokozódik a nyomás a bennmaradásért küzdő csapatokon, de ez igaz a nagyobb célokért küzdő klubokra is. A Ferencváros nem véletlenül nyert sorozatban hétszer bajnokságot, ám nekünk is jelentős céljaink vannak. Az egyik nagy erényünk, hogy a kudarcot és a sikert is a helyén kezeljük, és bár ezért a bajnokiért is három pontot adnak, nagyon nem mindegy, miként megyünk bele a hajrába. Sokan lesznek a mérkőzésen, azon leszünk, hogy közelebb kerüljünk a táblázaton a Fradihoz…”

Az NB I Állása és a Rangadó Tétje

A rangadó ígér izgalmas összecsapást, mert a hazaiak öt, míg a vendégek négy kör óta veretlenek az élvonalban. Az FTC számára létfontosságú a három pont begyűjtése, mert ha nem sikerül, akkor ismét lépéshátrányba kerülhetnek legfőbb rivális ETO-val szemben.

A DVSC előnye három pont a negyedik helyezett ZTE-vel szemben. Mi több, ha vasárnap legyőzi a Ferencvárost, két pontra megközelíti az egy bajnokival kevesebbet játszó címvédőt. Igaz, Bárány Donát válogatottbéli sérülése a legrosszabbkor jött.

NB I bajnoki tabella aktuális állása

AZ NB I ÁLLÁSA

Helyezés Csapat Mérkőzés Győzelem Döntetlen Vereség Gólkülönbség Pont
1. ETO FC 27 15 8 4 53-28 (+25) 53
2. Ferencvárosi TC 26 15 5 6 50-28 (+22) 50
3. Zalaegerszegi TE 28 12 9 7 43-32 (+11) 45
4. Debreceni VSC 27 12 9 6 41-32 (+9) 45
5. Paksi FC 28 12 8 8 54-39 (+15) 44
6. Kisvárda 28 11 6 11 33-42 (-9) 39
7. Puskás Akadémia 26 10 6 10 32-32 (0) 36
8. Újpest FC 28 9 7 12 37-46 (-9) 34
9. Nyíregyháza Spartacus 27 8 8 11 38-45 (-7) 32
10. MTK Budapest 28 7 8 13 47-58 (-11) 29
11. Diósgyőri VTK 27 5 10 12 34-47 (-13) 25

Emlékezetes Siker a Groupamában: DVSC-Ferencváros Múltidézés

A honi pontvadászatban a lehető legnehezebb feladat várt egy hideg decemberi vasárnapon a DVSC-re, hiszen a bajnoki címvédő, ráadásul az Európa Ligában veretlenül továbbjutó Ferencváros otthonában lépett pályára. A mérkőzést a Fizz Liga 17. fordulójában, a Groupama Arénában rendezték, 10 657 néző előtt.

A mieinket mintegy 1000 Loki-szurkoló támogatta, a kezdőcsapatban ott volt többek között Josua Mejías, Batik Bence és Dorde Gordic is, Szűcs Tamás pedig agyrázkódása után visszatérhetett. A mérkőzés elején a Loki letámadással és labdatartással igyekezett megfékezni a hazai rohamokat, sikerrel.

A Mérkőzés Főbb Pillanatai

  • A 6. percben Szuhodovszki Soma megsérült, Bárány Donát állt a helyére.
  • A 10. percben Tóth Alex lőtt fölé 20 méterről, majd nem sokkal később a másik oldalon Batik Bence közeli lövését védte Gróf.
  • Jól futballozott a DVSC, teljesen egyenrangú ellenfele volt a címvédőnek.
  • A 22. minutumban Julien Dacosta lövése után a labda elkerülte a kaput, mindeközben az FTC birtokolta többet a játékszert, de kaput eltaláló lövésig nem jutott.
  • A 40. percben Joseph fölé bombázott, a 44. percben Nagy Barnabás kísérletét Varga Ádám védte bravúrral, majd Dzsudzsák Balázs lőtt kevéssel mellé, így a szünetig nem esett gól.
  • A második játékrész legelején egy ideig nem adódott nagyobb helyzet, majd az 51. percben Szűcs Tamás lőtt mellé kevéssel.
  • Az 56. percben Bárány Donát került ziccerbe, de Gróf védte a próbálkozást.
  • A hajrára Dzsudzsák Balázs a lábát fájlalta, érkezett Álex Bermejo és Komáromi György is a pályára, a DVSC pedig megszerezte a vezetést!
  • A 74. percben Komáromi passzával Bárány Donát fordult kapu felé a 16-oson belül, majd 10 méterről a hálóba lőtt (0-1).
  • A végjátékban a DVSC remekül őrizte előnyét, és nagyot küzdve rendkívül értékes siker aratott. Ez volt a Loki történetének hatodik győzelme a Ferencváros otthonában, második a Groupamában.

Edzői Nyilatkozatok és Csapatok

A mérkőzés utáni nyilatkozatokban Robbie Keane, az FTC edzője elmondta: „Buta hibákat követtünk el. A második félidőben több lehetőségünk volt, de nem találtunk be.”

Sergio Navarro, a DVSC edzője elégedetten nyilatkozott: „A legfontosabb, hogy sikerült boldoggá tenni a szurkolóinkat. Nehéz győzni az FTC otthonában, nekünk sikerült, elégedett vagyok a csapat teljesítményével.”

Edzők gratulálnak egymásnak a mérkőzés után

A Csapatok Összeállítása

  • FTC: Gróf - Cisse, Raemaekers, Szalai G. - Romao (Ötvös, 46., Gruber, 80.) - Cadu (Makreckis, 61.), Tóth A., Levi (Kanichowsky, 61.), Nagy B. - Joseph (Yusuf, 61.), Varga B.
  • DVSC: Varga Á. - Dacosta, Mejías, Lang, Guerrero - Batik, Szűcs T. - Kocsis D. (Bermejo, 74.), Dzsudzsák (Komáromi, 74.), Gordic (Youga, 88.) - Szuhodovszki (Bárány, 10.).
  • Sárga lapok: Romao (34.), Varga B.

A Ferencváros Jelenlegi Formája: Domináns Győzelem Újpest Ellen

A zöld-fehérek kemény napokon vannak túl, hiszen kétszer is meg kellett küzdeniük a Győrrel, majd a mindig veszélyes Paksot fogadták. Vasárnap rendezték az NB I 32. fordulójának rangadóját, az Újpest a Ferencváros együttesét fogadta, ahol az FTC a 19. perctől kezdve dominált.

A második félidő elején Joseph is betalált egy közeli kapáslövésből (0-3). Majd ismét ő volt eredményes, Gruber újabb parádés átadásából. A 77. percben félbeszakadt a meccs, miután egy csoportnyi újpesti szurkoló megközelítette a vendégtábort. Balhés jelenetek játszódtak le a Szuszában - a pályán egy pirotechnikai eszköz landolt, a rendőrök munkában. A Fradi végül 5-0-ra nyert, Abu Fani talált még be szabadrúgásból. Gruber Zsombor három gólpasszig, Lenny Joseph két gólig jutott - a Fradi 5-0-val intézte el az Újpestet a Szusza Ferenc Stadionban, és tapad az ETO-ra. Az utolsó fordulóban dől el a bajnoki cím sorsa.

tags: #fradi #loki #eloben

Népszerű bejegyzések:

GRC