Gödöllői Röplabda Club

Női kézilabda NB I: Magabiztos győzelem az FTC-Rail Cargo Hungaria számára Szombathelyen

2026.04.15

Az FTC-Rail Cargo Hungaria csapata a Női Kézilabda NB I 13. fordulójában Szombathelyen lépett pályára a hazai Szombathelyi KKA ellen. A találkozó 2000 néző előtt zajlott a Schaeffler Arena Savariában, a mérkőzés játékvezetői Haskó és Natkai voltak.

Az FTC-nek ezúttal nem volt hétközi mérkőzése, ezért Jesper Jensen erősebb edzéseket vezényelt. Vasárnap kora délután azonban a szombathelyi bajnokin nem számíthatott a hosszabb ideje hiányzó Laura Glauserre, Orlane Kanorra és Dragana Cvijicsre sem. A hazaiaktól pedig a gólkirálynő, Pődör Rebeka hiányzott sérülés miatt.

Gyengén kezdte a meccset a népligeti együttes, ebben akár az is szerepet játszhatott, hogy Vilde Ingstad már az első percekben vérző orral kivált a játékból. Hat és fél percet kellett várni az első vendégtalálatra, a vezetést pedig csak a 18. percben tudta átvenni az FTC. A fradi.hu beszámolója szerint a beállóban egyedül maradt Bordás Rékát olykor Hársfalvi Júlia tehermentesítette.

A fokozatosan magára találó FTC végül 17 góllal nyert. A mérkőzés eredmény alakulása jól mutatja a csapatok teljesítményét:

Perc Szombathelyi KKA FTC-Rail Cargo Hungaria
6. 3-0
12. 7-4
17. 8-7
18. 8-9 (vezetés átvétele)
23. 10-15
27. 10-15
36. 14-21
42. 17-25
46. 17-27
53. 20-34
57. 21-35
Végeredmény 22 39

Emily Vogel hét góllal járult hozzá a sikerhez, Janurik Kinga pedig 13 védéssel zárt. A hazaiaknál Szimics (kapus), Szemes 1, Smetková 4, Dzsatevska 2, Szeberényi 1, Pődör B. 6 (2), Sallai 2, Korsós (kapus), Török Fanni, Tolnai 2, Csizmazia, Varga N., Bősze 1, Pásztor N. 2, Sass 1 szerepeltek. A hazaiak megbízott edzője Pődör Zoltán volt.

Az FTC játékosai közül Böde-Bíró, Malestein 5, Klujber 2, Ingstad, Dmitrijeva 6 (1), Vogel 7, Hársfalvi 6, Tranborg 2, Márton G. 4, Simon P. 5, Balázs B. 2, Bordás voltak a pályán. Az FTC edzője Jensen Jesper volt.

A kiállítások száma 4 volt a hazaiaknál, míg az FTC-nél 2 perc. A hétméteresek aránya 6/2 volt a hazaiak, és 2/1 az FTC javára.

női kézilabda mérkőzés

Pődör Zoltán, a hazaiak edzője elmondta: „A mérkőzés elején kijött a lépés, noha vezéregyéniségünk, Pődör Rebeka sérülés miatt nem léphetett pályára. Ezen a találkozón felszabadultan kézilabdázhattunk, büszke vagyok, hogy több fiatal játékos is góllal hálálta meg a bizalmat.”

Jensen Jesper, az FTC edzője értékelte a látottakat: „Jól kezdett a Szombathely, volt, hogy már négy góllal is vezetett a házigazda. Rendezni kellett a sorokat, ami sikerült is, fordítottunk, majd eldöntöttük a két pontot. Fontos meccset nyertünk, amit sajnálok, hogy Ingstad megsérült - reméljük, hogy nincs komoly baj.”

kézilabda játékosok

Az eredmények alapján az FTC-Rail Cargo Hungaria továbbra is erős pozícióban van a bajnokságban, a tabellán a második helyen állnak 12 győzelemmel és 24 ponttal, mindössze a Győr előzi meg őket.

Helyezés Csapat Mérkőzés Győzelem Döntetlen Vereség Gólkülönbség Pont
1. Győr 13 13 - - 483-295 26
2. FTC 13 12 - 1 446-308 24
3. Debrecen 13 11 - 2 418-313 22
... ... ... ... ... ... ... ...
9. Szombathely 13 4 2 7 365-425 10

Női K&H Liga: Győri Audi ETO KC–FTC-Rail Cargo Hungária 32–17 | összefoglaló

Ez a győzelem is hozzájárult az FTC stabil helyezéséhez a bajnokságban, és megerősítette pozíciójukat a dobogón.

tags: #ftc #rail #cargo #szombathely

Népszerű bejegyzések:

GRC