Hegedüs Zoltán edzői pályafutása és a jégkorong világában elért sikerei
A magyar sportéletben számos kiváló szakember dolgozik azért, hogy a fiatalok számára biztosítsa a fejlődés lehetőségét. Hegedüs Zoltán neve két különböző sportágban is meghatározó szerepet tölt be, hiszen mind a labdarúgásban, mind a jégkorongban komoly erőfeszítéseket tesz a sportág népszerűsítése és a tehetséggondozás érdekében.

A labdarúgásban végzett nevelőmunka
Hegedüs Zoltán 2016-tól foglalkozik Hosszúpályiban az utánpótláskorú labdarúgókkal. Lelkes sportszülőből lett edző, miután a településen felkérték a posztra. Munkája során kiemelt figyelmet fordít a hátrányos helyzetű fiatalokra:
- „Hosszúpályiban sok roma és hátrányos helyzetű gyerek él, akiknek a rendezetlen családi körülményeik közül kiszakadva kiváltság és felüdülés, amikor a futballedzésen normális közegben sportolhatnak.”
- „Igyekszem mindent megtenni a helyi fiatalokért és a labdarúgásért. Az adminisztrációs munkától a bíráskodáson át a buszvezetésig mindent én csinálok.”
- „Tulajdonképpen a tanítványaimnak apukájuk, testvérük és tanáruk vagyok egyszemélyben.”
A legfontosabbnak azt tartja, hogy a gyerekek jól és biztonságban érezzék magukat a helyi foci közegében. Mivel már egészen kicsi koruk óta foglalkozik a növendékekkel, az óvodában elkezd kialakulni a bizalom, és az iskolában már felszabadult, magatartási problémák nélküli fiatalokkal dolgozhat. Nem feltétlenül kell, hogy valaki igazolt labdarúgó akarjon lenni, a közösségi élmény és a nevelés elsődleges fontosságú.
A sport valódi fontossága | Sean Adams | TEDxACU
A Gepárd Jégkorong Egyesület és a női jégkorong sikerei
A jégkorong területén Hegedüs Zoltán a Gepárd Jégkorong Egyesület vezetőjeként ért el jelentős mérföldköveket. Vezetésével a sportág egy új fejezetéhez érkezett a klubon belül.
A női csapat alapítása és fejlődése
A 2016-2017-es szezonban a Gepárd Jégkorong Egyesület vezetője, Hegedüs Zoltán kezdeményezésére megalakult a női csapat. A játékosok egy része és az edző a Vasas csapatától érkezett.
| Szezon | Esemény/Eredmény |
|---|---|
| 2016-2017 | Női csapat megalapítása |
| 2017-2018 | Osztrák bajnokság (DEBL) megnyerése |
| 2018-2019 | Fiatal csapat építése, indulás az OBII-ben |

A 2017-2018-as szezont már magasabb szintű játékállománnyal tudták megkezdeni. Az edzőtábor után külföldről érkezett haza két idősebb magyar játékos, valamint más utánpótlás csapatokból is átigazolt három fiatal lány. A rengeteg edzésnek, a nagy motiváltságnak, az egyesület támogatásának és a magabiztos kapus teljesítménynek köszönhetően a lányok megnyerték az Osztrák bajnokságot (DEBL). A 2018-2019-es szezonban új, fiatal csapat építésébe kezdtek, a jelenlegi női csapatuk pedig az OBII-es bajnokságban indult el.
tags: #hegedus #zoltan #jegkorong





