A futballvilág jelene: a pályák ürességétől a gólkirályok csúcsformájáig
A labdarúgásban a siker nem hirtelen jön, lépésről lépésre meg kell dolgozni érte. Ugyanakkor a modern futball olykor kiürült stadionokat, csendes pályákat is produkálhat, ahol a szurkolók azt tapasztalják: jelenleg 0 játékos van fenn, miközben a szakmai elemzések a legújabb igazolásokról és a tehetségek felemelkedéséről szólnak.

Ádám Martin, a paksi gólvágó üstökös
Minden túlzás nélkül kijelenthető, centerünk bomba formában van. Ádám Martin legalább olyan hatásfokkal termeli a gólokat az idei OTP Bank Liga kiírásában, mint városunk erőműve az áramot. A góllövő listát utcahosszal vezeti, és többen már most odaadnák számára a gólkirályi címet. Érdemes megfigyelni, Martin nemcsak sok gólt lő, sokszínűeket is: a harmincméteres bombagóloktól kezdve a finom perdítéseken át az ötösön belüli fejesekig gyakorlatilag nagyon széles skálán mozog.
11 Ádám Martin legjobb pillanatai _ Best moments of Martin Ádám
Láthatóan mindent megtesz annak érdekében, hogy hétről hétre jobb játékos legyen, mint az előző fordulóban, ez sikerül is neki. Simon Zoltán, az NBI.hu főszerkesztője szerint: „Megdolgozott érte, rászolgált, hogy ne csak a szakma, a szurkolók is - csapatszimpatizáláson túl - kiemelten foglalkozzanak vele.”
Szakmai szemmel: a karrierépítés tudatossága
Somogyi Zsolt újságíró szerint a tudatos karrierépítés a kulcs: „Martin mostani produkciója számomra maximálisan igazolja az elképzeléseim, miszerint a labdarúgásban sosem hirtelen jönnek a sikerek. Tudatosan felépítette a karrierjét, kellett neki a Vasas, a Kaposvár és a tavalyi szezon a Paksban, mire idén minden összeállt.”
Néhány kiemelkedő játékos karrierútja
| Játékos | Korábbi csapat | Jelenlegi helyzet |
|---|---|---|
| Ádám Martin | Kaposvár/Vasas | Paksi FC (gólkirály-esélyes) |
| Lisztes Krisztián | Soroksár SC | Ferencváros |
| Ötvös Bence | Kisvárda | Paksi FC |
Változások a Ferencváros keretében
A magyar bajnoki címvédőnél is folyamatos a mozgás. A nyári időszakban több tehetség is érkezett vagy távozott a Népligetből. Az új igazolások között köszönthetjük többek között Cadu-t, a Viktoria Plzenből érkező univerzális védőt, vagy a középpályára érkező Gavriel Kanikovszkit. A csapat kerete tovább formálódik, hiszen a cél a nemzetközi szinten való helytállás és a bajnoki cím megvédése.

A sportéletben tehát a csendes, 0 játékost felvonultató pillanatok mellett ott a lüktető, változásokkal teli valóság, ahol a tehetségek, mint Ádám Martin vagy a fiatal Lisztes Krisztián, hétről hétre bizonyítják rátermettségüket.
tags: #jelenleg #0 #jatekos #van #fenn





