A Magyar Junior Rövid Pályás Gyorskorcsolya Válogatott Készül a Világbajnokságra
Nyolc magyar fiatal méreti meg magát a csütörtökön Salt Lake Cityben kezdődő junior rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokságon. Ez az esemény a juniorkorú rövid pályás gyorskorcsolyázók 2025/2026-os évadának célversenye, aminek az Egyesült Államokban, Salt Lake City ad otthont.
A Világbajnokság Helyszíne és Időpontja
Január 29-én megkezdődik a világbajnokság, amely február 1-ig tart. A program döntőket szombaton és vasárnap rendeznek.

A Magyar Csapat és Felkészülése
Nyolc induló képviseli majd a magyar színeket ezen a rangos eseményen. A csapat tíz napja Észak-Amerikában készül. Először Kanadában, Calgaryban edzettek a fiatalok a vezetőedző, Lakatos Tamás irányításával. Ezt követően múlt szombaton átutaztak a verseny helyszínére, így az elmúlt napok már a vb jegével ismerkedhettek.
A Válogatott Tagjai
A Salt Lake Cityben megrendezendő junior short track-vb-n a következő magyar indulók lépnek jégre:
- Amschl Kira
- Haltrich Luca
- Szigeti Dóra
- Z. Molnár Natasa
- Árendás Mihály
- Hallósy Dominik
- Major Dominik
Az eseményen jégre lép Major Dominik is, aki kapcsán a múlt héten derült ki, hogy a sérült Jászapáti Péter helyett utazhat majd a februári téli olimpiára, Milánóba.
Junior OB 2013 NOVICE A BOYS SEMI-FINAL 500m HEAT:2 Rövidpályás Gyorskorcsolya
Szezonbeli Eredmények és Edzői Elvárások
Az őszi szezonban a juniorválogatott a korosztályos világkupákon mérette meg magát. Számos előkelő helyezés mellett az eredménysorból kiemelkedik Haltrich Luca 500 méteren megszerzett bronzérme.
Lakatos Tamás, a juniorválogatott vezetőedzője így nyilatkozott az Utánpótlássportnak: „Fiú- és lányfronton is jól állunk, de azt sosem lehet megjósolni, hogy ez mire lesz elég, azt sem tudjuk még, hogy az olimpia miatt milyen összetételben érkeznek majd a riválisok, nálunk sincs itt a legerősebb korosztályos lányversenyző. Az elmúlt napokban egyre jobban mozogtak a fiatalok, az időeredmények is biztatók; a világ egyik leggyorsabb jegén edzettünk Calgaryban, ehhez hasonló, ami Salt Lake Cityben vár majd ránk, a kanadai helyszín így megfelelő felkészülési helyszín, ráadásul a tengerszintfeletti magasság és az időzóna is megegyezik. Igyekszünk a lehető legtöbbet kihozni magunkból, de a világbajnokság mindig nehéz, most is kemény mezőny várható.”

A célokról is beszélt a vezetőedző: „Minden távon maximális indulási lehetőségünk van, sokat kell majd menni a fiataljainknak, de emiatt nem szabad panaszkodni. A cél, hogy a lehető legtöbb számban bekerüljünk az A-döntőbe, abban aztán bármi megtörténhet. De szépen sorban kell haladnunk, a saját dolgunkat könnyítenénk meg, ha a selejtezőkből egyenesen jutnánk a negyed- és elődöntőkbe, hogy a vigaszággal ne fárasszuk tovább magunkat.”
tags: #junior #short #track #valogatott





