A Barcelona fordulatos győzelme és a júniusi nemzetközi mérkőzések fókuszában
A sportvilág számos izgalmas eseményt tartogat, legyen szó klubfutballról, mint a Bajnokok Ligája, vagy nemzetközi válogatott mérkőzésekről. Két ilyen kiemelkedő fókuszpontot tekintünk át részletesen: a Barcelona és a Benfica közötti gólzáporos összecsapást, valamint a magyar labdarúgó-válogatott júniusi felkészülési mérkőzéseit.
Bajnokok Ligája: Benfica-Barcelona 4-5 - Egy őrült mérkőzés elemzése
A Bajnokok Ligája alapszakaszának 7. fordulójában a Barcelona fordulatos mérkőzésen 5-4-re nyert a Benfica vendégeként. Ez a találkozó a BL történelmének első 5-4-es eredménnyel végződő mérkőzése volt, ami önmagában is kiemeli annak rendkívüliségét.

A vezetőedzők és játékosok reakciói
A lefújást követően Hans-Dieter Flick, Pau Cubarsí és Robert Lewandowski is „őrült mérkőzésről” beszélt. Hansi Flick, a Barcelona vezetőedzője méltatta a portugálokat: „A Benfica nagyon jó volt, nagyon jól igazoltak, és ezt érezhettük a saját bőrünkön is. Remek játékosok egy remek edző által vezetve. Nagyon veszélyesen játszottak átmenetekből, ráadásul nagyon mély védekezésre kényszerítettek minket, ami nehézségeket okozott, de a cseréket követően minden helyreállt.” A büntetőt és egy gólt összehozó lengyel kapusról, Szczesnyről Flick annyit mondott: „Ez őrület volt! Szczesny és a hibái? Ezt hagyjuk! Együtt nyerünk, együtt veszítünk.”
A két tizenegyest is értékesítő Robert Lewandowski is kereste a szavakat: „Ez őrületes mérkőzés volt, ám sikerült nyernünk. Három gólt ajándékoztunk a Benficának, de a lényeg, hogy eggyel többet lőttünk, mint kaptunk. 4-4-nél a Benficának is volt lehetősége a győzelemre, de rutinosak voltunk és szerencsére nyugodtak tudtunk maradni.”
Barcelona vs. Benfica: Bővített összefoglaló | UCL nyolcaddöntő, 2. mérkőzés | CBS Sports Golazo
A mérkőzés legjobbjának megválasztott Raphinha is értékelte a történteket: „Tudtuk, hogy nehéz lesz. Tudtuk, hogy mennyire jók, különösen a szurkolóik előtt, ám nem adtuk fel. Ismerjük a csapatban rejlő erőt, az edző is bízik bennünk és mi, játékosok is bízunk magunkban, ez a legfontosabb.”
A katalánok fiatal védője, Pau Cubarsí röviden ennyit mondott: „Ez volt a legőrületesebb mérkőzés, amit valaha átéltem!”
A Benfica oldala: csalódottság és tanulságok
A Barcelona ellen három gólt szerző Vangelisz Pavlidisznek ambivalens érzései voltak: „Természetesen örülök a góloknak, ám nem felhőtlen a boldogságom a vereség miatt. A meccs nagyon hullámzó volt, de szerintem jól játszottunk. Minimum egy pontot itthon kellett volna tartanunk, ám megszerezhettünk volna a győzelmet is egy igazi topklub ellen, ez bosszantó…”
„Nagyon csalódottak vagyunk az eredmény miatt. Össze kell szednünk magunkat, előre kell tekintenünk, tanulnunk kell az eredményből, főleg a mérkőzés utolsó perceiből” - értékelte Bruno Lage, a Benfica edzője.
Florentino, a lisszaboniak középpályása szerint a csapata erőt meríthet ebből a kilencgólos őrületből. „A Benfica bármelyik csapatot képes legyőzni, ha a legjobb formánkat hozzuk, ezt ma mindenkinek megmutattuk. Sajnos a végén kaptunk egy gólt, de tanulni kell ebből és továbblépni.”

Mérkőzés utáni incidens
A mérkőzés lefújását követően az öltözőbe vezető alagútban összeakaszkodtak a játékosok. A Marca beszámolója szerint a Benfica játékosai Raphinát szidták, amire a brazil támadó válaszolt. A két csapat játékosait a biztonságiaknak kellett szétválasztaniuk. Raphinha így nyilatkozott: „Amikor elhagytam a pályát, néhányan inzultáltak engem, én pedig viszonoztam a sértéseket. Tisztelek mindenkit, aki engem is tisztel, de ha nem, akkor nem tartom magamban.” A 28 éves játékostól megkérdezték, hogy a spanyol bajnokságban vagy a Bajnokok Ligájában jobb-e a bírók teljesítménye, erre így reagált: „Ha elmondom, amit gondolok, akkor lehet, nem játszhatok a La Ligában.”
A mérkőzés részletei és statisztikák
BAJNOKOK LIGÁJA
ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
BENFICA-BARCELONA 4-5 (3-1)
Lisszabon, Estadio da Luz. Vezette: Makkelie (holland)
Gólszerzők: Pavlidisz (2., 22., 30. - a harmadikat 11-esből), R. Araújo (68. - öngól), ill. Lewandowski (13., 78. - mindkettőt 11-esből), Raphinha (64., 90+6.), E. García (86.)
A Bajnokok Ligája alapszakaszának állása a 7. fordulót követően:
| Helyezés | Csapat | Mérkőzés | Győzelem | Döntetlen | Vereség | Rúgott gól | Kapott gól | Gólkülönbség | Pont |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Liverpool | 7 | 7 | - | - | 15 | 2 | +13 | 21 |
| 2. | Barcelona | 7 | 6 | - | 1 | 26 | 11 | +15 | 18 |
| 3. | Atlético Madrid | 7 | 5 | - | 2 | 16 | 11 | +5 | 15 |
| ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
| 18. | Benfica | 7 | 3 | 1 | 3 | 14 | 12 | +2 | 10 |
| ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |

A magyar labdarúgó-válogatott júniusi felkészülési mérkőzései
A magyar férfi A-válogatott 2025-ben két felkészülési mérkőzést játszik júniusban. Az elsőt hazai pályán Svédország ellen, míg a másodikat Azerbajdzsán ellen idegenben. Ezzel teljes a válogatott idei programja és a Szurkolói Klub pontgyűjtő mérkőzései is ismertté válnak.
Svédország elleni hazai mérkőzés
Júniusi első felkészülési mérkőzését Svédország ellen játssza férfi A-válogatottunk június 6-án a Puskás Arénában. A svéd válogatott jelenleg a FIFA-világranglista 27. helyén áll. A magyar és a svéd válogatott eddig 45 hivatalos mérkőzésen lépett pályára egymás ellen, melyek közül 18 alkalommal nyertünk, 17-szer kaptunk ki és 10-szer játszottunk döntetlent a skandináv csapat ellen.

A legtöbbször a kétezres években találkozott a két együttes, hiszen a 2004-es és a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőiben, valamint a 2006-os és a 2010-es vb selejtezőiben is csoportellenfelek voltak, legutóbb viszont 2016. november 15-én a Groupama Arénában csaptak össze. Ez a mérkőzés volt Juhász Roland és Király Gábor búcsúmeccse, melyet a vendégek nyertek meg 2-0-ra. Ezen a mérkőzésen a válogatott jelenlegi keretéből mindössze négyen voltak ott: Fiola Attilát kezdőként, Botka Endrét pedig csereként küldte pályára az akkori szövetségi kapitány, Bernd Storck, Dibusz Dénes és Nagy Ádám viszont nem játszott 2016-ban.
Azerbajdzsán elleni idegenbeli mérkőzés
Második júniusi mérkőzésünkön Azerbajdzsánnal találkozunk 2025. június 10-én idegenben. Az azeri válogatott jelenleg a 117. a FIFA-világranglistán, hasonló stílusban futballozó vb-selejtezős ellenfelünk, Örményország pedig a 100. Eddig összesen hét alkalommal játszottunk ellenük és ezen mérkőzések mindegyikét meg is nyertük, összesen 19 gólt rúgtunk és csak kettőt kaptunk. Legutóbb a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőiben voltak ellenfeleink.

Marco Rossi, szövetségi kapitány értékelése
Marco Rossi szövetségi kapitány elmondta, miért éppen erre a két ellenfélre esett a választás: „Azért erre a két csapatra esett a választásunk, mert olyan ellenfelekkel szerettünk volna focizni, akikkel a vb-selejtezőkre történő felkészülés szempontjából hasznos meccseket tudunk játszani. A svéd válogatottról szerintem mindenki tudja, hogy egy nagyon jó csapat. Most jutottak fel a Nemzetek Ligája B ligájába és több játékosuk is van, akik nemzetközi szinten is kiemelkedőek és jól ismertek. Rugalmasan váltanak több játékrendszer között, de többnyire három védővel játszanak, ami nekünk az Írország és Örményország elleni felkészülés szempontjából is hasznos, de egyébként a portugál válogatott is ezt a felállás alkalmazza.”
Barcelona vs. Benfica: Bővített összefoglaló | UCL nyolcaddöntő, 2. mérkőzés | CBS Sports Golazo
Szurkolói Klub információk
A két felkészülési mérkőzéssel teljessé vált a válogatott 2025-ös programja, a Magyar Labdarúgó Szövetség pedig meghatározta, mely találkozókon gyűjthetnek pontokat a Szurkolói Klub tagjai. Fontos információ, hogy az idegenbeli mérkőzésekre kizárólag a Szurkolói Klub tagjai vásárolhatnak belépőt! Felhívjuk szurkolóink figyelmét, hogy a 2024-es év kijelölt mérkőzésein szerzett pontok jóváírására pedig január 31-ig van lehetőség! Ehhez mindenképpen szükséges belépni a rendszerbe, a szurkoloiklub.mlsz.hu weboldalon vagy a mobiltelefonos applikáción keresztül.





