A Győri Audi ETO KC története és napjaink keretmozgásai
A Győri Audi ETO KC Győr városának tizennyolcszoros magyar bajnok, hétszeres Bajnokok Ligája győztes női kézilabdacsapata. Az utóbbi évek legsikeresebb magyar női klubcsapata, mind a hazai bajnokságot, mind a nemzetközi szereplést tekintve. Az 1904-ben alapított ETO 1948-ban felkérte Sebők Tibort a női kézilabda-szakosztály megszervezésére.

Történelmi áttekintés és a klub fejlődése
1950-ben első helyen zárták a még nem hivatalos amatőr bajnokságot. 1951-től induló hivatalos magyar bajnokság területi csoportjába kerültek, amit 1957-ben sikerült megnyerniük, és ezzel feljutottak az NBI-be. Az 1960-as évek közepén azonban nehéz időszak következett: 1962-től kezdve elkerülte a csapatot a szerencse, és 1966-ra a 13. helyig csúsztak vissza, ami a csapat kiesését jelentette. A mélyrepülés folytatódott tovább, 1977-ben kiestek az NBI/B-ből, majd 1979-ben az NBII-ből is.
A klub az elmúlt 19 évben mindig a női bajnokság dobogóján végzett, 2005, 2006 után 2008-tól zsinórban hétszer nyert magyar bajnokságot, összesen 13-szor. Tizenhatszor játszott minimum elődöntőt valamelyik nemzetközi kupában, ebből tizenegyszer döntőt, melyből a 2013-as és 2014-es Bajnokok Ligája döntőt meg is nyerte.
Játékoskeret és az átigazolási politika
A legfrissebb információk szerint a klub nagy hangsúlyt fektet a keret folyamatos megújítására és a fiatal tehetségek beépítésére. A Győri Audi ETO KC bejelentette, hogy Nathalie Hagman, Ida-Marie Dahl, Kristina Jörgensen és Anna Lagerquist távozik a jelenlegi keretből. Ezzel párhuzamosan a szakmai stáb új érkezőket is köszönthet: Sarah Bouktit és Thale Rushfeldt Deila csatlakozik a csapathoz.
Az akadémia szerepe a felnőtt csapatban
A jövőbeni sikerek záloga az akadémiai munka. A klub négy akadémistával lett teljes a következő idény kerete: Varga Dalma, Kriston Kira, Rédecsi Polett és Zákányi Janka is hivatalosan a felnőtt keret tagja lett. Görbicz Anita, a Győri ETO KC elnöke elmondta, nagyon büszke, hogy négyen is állandó taggá válnak az első csapat keretében, hiszen kinevezésekor ez volt az egyik legfontosabb célkitűzése.

Fata Edina, a felnőttcsapatot üzemeltető Győri ETO Kft. ügyvezetője kiemelte: „A következő idény keretét a szakmai stábbal szoros együttműködésben alakítottuk ki. Fontos szempont számunkra, hogy kiemelt figyelmet fordítsunk akadémiánk legtehetségesebb fiataljainak fejlődésére, és maximálisan támogassuk őket.”
| Kategória | Érintett játékosok/folyamatok |
|---|---|
| Távozók | Nathalie Hagman, Ida-Marie Dahl, Kristina Jörgensen, Anna Lagerquist |
| Érkezők | Sarah Bouktit, Thale Rushfeldt Deila |
| Akadémiáról felkerülők | Varga Dalma, Kriston Kira, Rédecsi Polett, Zákányi Janka |
Thale Rushfeldt Deilát már régóta figyelték, fizikailag erős, gyors, elszánt játékosról van szó, aki támadásban és védekezésben egyaránt sokat tud hozzátenni a csapat játékához. A szakmai stáb folyamatosan együtt dolgozik azért, hogy a fiatalok ne csak játékosként, hanem mentálisan és emberileg is fejlődjenek.
tags: #kezilabda #gyori #eto #jatekosmozgas





