U18 Kézilabda Bajnokság: Eldőlt a Négyes Döntő Résztvevőinek Sorsa
Az U18-as élvonalbeli fiú kézilabda-bajnokság - a többi korosztályos pontvadászathoz hasonlóan - közelít a végéhez, pontosabban az alapszakasz zárásához. Két fordulóval az U18-as fiú kézilabda-bajnokság alapszakaszának vége előtt mindkét csoportban eldőlt, mely csapatok végeznek az első két helyen.

A Keleti és a Nyugati csoport versengéséből is két forduló van hátra, azonban van már néhány csapat, amely az utolsó előtti összecsapását is lejátszotta.
A Final Four Résztvevői: A Végjáték Kérdései
Az évad legfőbb kérdése volt, mely csapatok jutnak majd az június elején megrendezendő négyes döntőbe, a választ pedig e hét közepén megkaptuk, miután a Balatonfüred Kézilabda Akadémia hazai pályán legyőzte a Dunakeszit, ezzel pedig bebiztosította nyugaton a második helyét.
A 30 legjobb gól | VELUX EHF Bajnokok Ligája 2018/19
Nyugati csoport: A NEKA és a Balatonfüred dominanciája
A Balatonfüred Kézilabda Akadémiát a NEKA előzi meg, amely majdnem tökéletes alapszakaszt zárhat. A balatonboglári akadémisták az utolsó meccsükön a Budai Farkasok ellen lépnek pályára, ha pedig nyernek, 25 győzelemmel és egy döntetlennel nyerik meg az alapszakaszcsoportjukat - az első hely megszerzése egyébként már nem kérdés az esetükben.

Keleti csoport: A PLER-Budapest sikere
Mint ahogyan a Keleti csoportban a PLER-Budapest esetében sem, amely ugyanolyan mérleggel áll 24 bajnoki után az első helyen a „túloldalon”, vagyis mindössze egy iksz csúszott be eddig az egyébként tökéletes menetelésbe.

A fővárosiak is biztosan alapszakaszgyőztesként zárnak, ezzel pedig a Final Four egyetlen nem akadémiai csapataként várják a végjátékot, elérték a korábban felállított céljukat. Tamás Ádám vezetőedző a PLER játékosai között.
Kvalifikált csapatok összefoglalása
| Csoport | Helyezés | Csapat neve | Alapszakasz mérleg (eddigi adatok alapján) | Megjegyzés |
|---|---|---|---|---|
| Nyugati | 1. | NEKA | 24 győzelem, 1 döntetlen (potenciálisan) | Majdnem tökéletes alapszakasz, első hely biztosítva |
| Nyugati | 2. | Balatonfüred Kézilabda Akadémia | (konkrét mérleg nem szerepel a szövegben, csak a Dunakeszi elleni győzelem) | Bebiztosított második hely |
| Keleti | 1. | PLER-Budapest | 23 győzelem, 1 döntetlen (24 bajnoki után) | Egyetlen nem akadémiai csapat, első hely biztosítva |
tags: #kezilabda #u18 #elodonto #kozvtites





