A Kispest Honvéd női kézilabda múltja és a szakosztály eredményei
Az itt felsorolt kiváló Sportolók sikerei csak és kizárólag a Budapesti Honvéd Sportegyesület tagjaként elért eredmények!
A kézilabda szakosztály hőskora: 1951-1991
A szakosztály alakulását sokan még ma is 1952-re teszik. Nos, hogy a hivatalos iratok ezt tartalmazzák az lehetséges. Az viszont biztos: nagypályán a női és a férfi csapatunk is részt vett a Budapest I. o. küzdelmekben 1951-ben.

Kispályás együttes ugyan nem indult még ebben az évben-bajnokságban, de 1951 őszén már elindult a MNK-ban. 1951-ben a Kispályás MNK-ban nagyszerűen szerepelt a csapat, mert az elődöntőig jutott. A nagypályás Budapest Bajnokságban is részt vett a női és a férfi csapat is.
A férfi csapat az elért 3. hellyel jogot szerzett az Országos Bajnokság elődöntőjében való részvételre.
1952-ben a csapat mind a nagy pályás és kispályás bajnokságban is az élen végzett, de ez mellett még meg is nyerte a MNK-t. 1953 már nem volt olyan sikeres év, a csapat legjobb eredménye az országos terembajnokság döntőjében volt, ahol 2. helyezést ért el.
1959-ben a csapat „újoncként” mutatkozott be az első osztályban, és 2. helyezést ért el. 1960-ban szűnt meg a nagypályás bajnokság a kézilabdában, ezt követően csak kispályás bajnokság volt. Ennek köszönhetően a Honvéd már nem szerepelt úgy, mint az előző évben (5. helyezés), mert erősödött a mezőny.
A Honvéd kézilabda szakosztályának bajnoki eredményei (1962-1989)
Az alábbiakban a kézilabda szakosztály kiemelkedő hazai bajnoki eredményeit mutatjuk be, amelyek a női kézilabda csapat környezetét is jellemezték ebben az időszakban.

| Időszak | Eredmények a bajnokságban |
|---|---|
| 1962 - 1972 | 7 arany, 4 ezüst |
| 1973 - 1974 | 3. és 7. helyezés |
| 1975 - 1984 | 6 arany, 2 ezüst, 3. és 4. helyezés (újabb aranykorszak) |
| 1985 - 1987 | 8., 6. és 3. helyezés |
| 1988 - 1989 | 4. helyezés (őszi-tavaszi rendszer bevezetése után) |

tags: #kispest #honved #noi #kezilabda





