Gödöllői Röplabda Club

Kisvárda és az Érd női kézilabdacsapatának viharos időszaka

2026.06.22

A magyar női kézilabda NB I-ben az elmúlt években számos változás történt, amelyek jelentősen befolyásolták a bajnokság erőviszonyait. Különösen emlékezetesek azok a mérkőzések és klubszintű események, amelyek az Érd és a Kisvárda kézilabda csapatát érintették.

női kézilabda mérkőzés pillanatképe

Változások és kihívások az Érd háza táján

Az Érd női kézilabdacsapata az elmúlt szezonokban sok nehézséggel küzdött meg. A klubnál zajló folyamatos átalakulások során sok játékos távozott, és a csapat stabilitása érdekében komoly lépéseket tettek. 2023 májusában például több meghatározó kézilabdázó is elköszönt az együttestől, köztük a 85-szörös magyar válogatott Csiszár-Szekeres Klára is, aki a visszavonulás mellett döntött.

A szakmai munka folytonosságát Simics Judit vezetőedző biztosította, aki a nehéz időkben is kitartott a klub mellett. „Remélem, hogy meg tudjuk mutatni, hogy itt Érden a női kézilabdát azért nem kell eltemetni!” - fogalmazott a szakember, aki 2023-ban szerződéshosszabbítást írt alá. Az építkezés részeként a klub ifjúsági és junior Európa-bajnok kapust, Németh Katát igazolta, valamint csatlakozott a csapathoz Imre Szofi is, aki az ifjúsági válogatottal ért a csúcsra.

Győri Audi ETO KC - ÉRD (K&H női kézilabda liga - 3. forduló) beharangozó

Párharcok a pályán: Kisvárda és Érd

A két csapat közötti találkozók mindig kiemelt figyelmet kaptak a bajnokság során. Emlékezetes például a 2023. márciusi forduló, amikor a Kisvárda kézilabda csapata győzelmet aratott, miközben a kiesés elől menekülő érdiek sorozatban a negyedik mérkőzésüket veszítették el. A bajnoki küzdelmek során a Kisvárda és az Érd gyakran találkozott olyan ellenfelekkel is, mint a Vác, a Dunaújváros vagy a Mosonmagyaróvár.

Fontosabb eredmények és események áttekintése

  • 2023. február: Az MTK 11 góllal nyert a Kisvárda ellen, míg az Érd hazai pályán győzni tudott.
  • 2023. március: A Dunaújváros, a Győr és a Kisvárda is sikeresen gyűjtötte be a pontokat a bajnokságban.
  • 2023. május: A bajnokság végjátékában eldőlt az Érd sorsa, miközben a Kisvárda kézilabda csapata a szezonbeli teljesítményével igyekezett stabilizálni helyét a tabellán.

A csapatok keretének átalakítása, az edzői stáb munkája és a fiatal tehetségek beépítése kulcsfontosságú volt az elmúlt időszakban. A magyar női kézilabda NB I továbbra is izgalmas küzdelmeket tartogat a szurkolók számára, ahol minden pontért keményen meg kell küzdeni.

tags: #kisvarda #erd #kezilabda

Népszerű bejegyzések:

GRC