A Kisvárdai Stadion Avatása: Történelmi Pillanatok az NB I-ben
Ha valaki esetleg nem tudná, hogy milyen esemény készülődik Kisvárdán, annak elegendő az ég felé fordítania a tekintetét, hiszen a város minden pontjáról láthatók a próbaüzemben lévő, éjjel-nappal világító reflektorok.

Előkészületek és Várakozások a Nagy Nap Előtt
Ebből az alkalomból tartottak csütörtökön sajtótájékoztatót a Várda Sport Hotelben. Révész Attila, a Kisvárda Master Good sportigazgatója elmondta, hogy hatalmas munka állt mögöttük.
„Mi, akik benne vagyunk az előkészületek sűrűjében, jól tudjuk, hogy mekkora munka van mögöttünk, a szakmaiság egy kicsit háttérbe szorult, hiszen mindenkit az új stadion és az NB I varázsa érdekel - mondta Révész Attila. - Hivatalosan is bejelenthetem a csütörtök délelőtti stadionbejárás eredményét: megkaptuk az engedélyt arra, hogy az új stadionban rendezhessük a mérkőzést. Nyugodtan mondhatom, hogy full telt ház, közel háromezer néző előtt, hiszen a belépőjegyek gazdára találtak. A háromezer szurkoló mozgatása nem egyszerű feladat, ezért arra kérünk mindenkit, hogy időben induljon és érkezzen a mérkőzésre, és ne a tíz-húsz éve megszokott beidegződések alapján cselekedjen. A parkolást és a stadion belüli útbaigazítást jelzőtáblák segítik, a stadionon belül több büfével várjuk a szurkolóinkat. Innentől kezdve kulturált körülmények között lehet a szombat esti meccsekre családi programot szervezni.”

Az Avató Ünnepsége: Közösségi Élmény Kisvárdán
Leleszi Tibor polgármester is érthető meghatódottsággal beszélt az előkészületekről.
„Fantasztikus érzés azt látni, ahogyan ez a létesítmény kinőtt a földből, és büszkeség belépni ebbe az arénába, amely a miénk, és bár sok ilyen beruházásunk lenne még a jövőben is - ragadta meg a szót Leleszi Tibor. - Körbenézve a stadionon, abban minden játékosnak a legjobb tudását kell majd adnia, éppen ezért egyik kedvenc, a korábbi Fradi-játékoshoz, Simon Tiborhoz köthető mondást idézném: rosszul lehet játszani, de lélektelenül sosem. Bízom benne, hogy sok nagyszerű meccsben lesz itt részünk.”
Dr. Seszták Miklós kormánybiztos is információkkal szolgált az avató mérkőzéssel kapcsolatban.
„Először is mindenkinek jár a köszönet, aki kivette a részét abból, hogy ez a létesítmény felépülhetett - így dr. Seszták Miklós. - Nem akármilyen nap lesz a szombati, amelyen mindkét szurkolótábornak szeretnénk meglepetéssel szolgálni, a közönség szórakoztatásáról fúvószenekar is gondoskodik majd. A kezdés előtt három püspök szenteli majd fel a stadiont, aztán pedig jöhet a mérkőzés. Mindenkit arra kérek, hogy sportszerűen, a megengedett keretek között szurkoljon. Nemcsak ezen a mérkőzésen, hanem a továbbiakban is, bár ezzel Kisvárdán sosem volt gond.”
A helyiek mindenesetre megadták a módját az avatásnak: az ünnepség kis túlzással az egész várost megmozgatta, gyerekek, tinédzserek, középkorúak, apukák, anyukák, nagymamák, nagypapák is a stadion irányába siettek. Az összes jegyet napokkal korábban eladták, sőt a helyiek szerint ha a létesítmény tízezer fő befogadására lenne alkalmas, azt is könnyedén megtöltötték volna. A VIP-szektor zsúfolásig megtelt: politikusok, sportvezetők, üzletemberek kortyolgatták a hideg sört és az üdítőt. A fúvószenekar megállás nélkül játszott, körbe-körbe járva az oldalvonal mellett. A pályán - a ferencvárosiak tiszteletére - egy réti sas rótta a köröket. Negyedórával a kezdő sípszó előtt egyházi vezetők, püspökök szentelték meg a stadiont, a kezdőkörnél mondtak mindnyájan imát, majd szentelt vízzel is megáldották az új arénát.
A Történelmi Mérkőzés: Kisvárda - Ferencváros
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a Ferencváros 2-0-ra legyőzte a Kisvárdát idegenben. A szabolcsi csapat új stadionját avatta, telt ház előtt, 2850 néző részvételével, de pont nélkül maradt, ráadásul kilenc emberrel fejezte be a találkozót.
A Mérkőzés Főbb Pillanatai
A találkozó előtt egyházi vezetők szentelték meg az új arénát. Az ünnepélyes átadó után a mérkőzés a Ferencváros akarata szerint alakult. Akkori vezetőedzőnk, Thomas Doll a Dibusz - Lovrencsics G., Botka, Blazic, Heister - Gorriarán, Leandro - Varga R., Bőle, Petrjak - Lanzafame kezdőt küldte a pályára. A Ferencváros fölényben futballozott az első félidőben, jóval többet kezdeményezett, mint ellenfele, komoly helyzeteket is kialakított, de ekkor még nem tudott előnybe kerülni.
A Fradi már a 13. percben vezetést szerezhetett volna, de Davide Lanzafame közeli fejesénél Felipe, a hazaiak kapusa óriási bravúrral védett. A 27. percben úgy tűnt, hogy Felipét le kell cserélni, miután egy kivetődésnél csapattársa, Ene térddel eltalálta a fejét. A csapatorvos jelezte, hogy váltani kellene, de a brazil hálóőr ragaszkodott hozzá, hogy a pályán maradjon.
Bő tíz perccel a félidő vége előtt emberhátrányba került a Kisvárda, mert Sinder miután sárga lapot érően fellökte Leandrót, a játékvezető arcába üvöltött úgy, hogy a homlokát hozzá is érintette, amiért Pintér kiállította őt a 32. percben. A létszámhátrányban lévő Kisvárda erejéből csak a rombolásra futotta, míg a később is aktívabb fővárosi csapat irányított.

A ferencvárosi gólra az 55. percig kellett várni. Thomas Doll a szünetben Böde Dániel személyében újabb támadót küldött pályára. A vezető gólt mégis Leandro szerezte meg az új stadion történetének első góljaként, akinek elsősorban a védekezés, valamint a társak támadásba dobása a feladata. A zöld-fehérek jobbak voltak, a hazaiaknak gyakorlatilag helyzetük sem volt a kilencven perc alatt. Lanzafame büntetőjével eldöntötte a három pont sorsát a 75. percben. Ráadásul Pintér Csaba játékvezető is a kárukra tévedett, tizenhatoson kívüli szabálytalanságot fújt be tizenegyesnek. A hajrára még tovább fogyatkozott a hazai együttes, Berioszt a 83. percben állították ki. A Ferencváros könnyedén nyert a stadionavatón, és négy forduló után továbbra is százszázalékos maradt.
A mérkőzés adatai:
- NB I 4. FORDULÓ
- Kisvárda-Ferencváros 0-2
- Gólszerzők: Leandro (55.), Lanzafame (75. - 11-esből)
- Helyszín: Kisvárda, Várkerti Sporttelep
- Nézőszám: 2850
- Vezette: Pintér Cs.
- Kiállítva: Sinder (32., Kisvárda), Beriosz (83., Kisvárda)
A Két Csapat Párharca: A Ferencváros Idegenbeli Sorozata
Óriási várakozás előzte meg a Ferencváros első kisvárdai vendégszereplését. Eddig a két csapat nyolc bajnoki mérkőzést játszott egymás ellen, és a mérleg hét Fradi-győzelem mellett egy döntetlen, amely a két csapat legutóbbi találkozóján született a Groupama Arénában. Ami a vendégszerepléseket illeti, a Ferencváros minden alkalommal győztesként hagyhatta el a pályát Kisvárdán.
A már említett stadionavatót követően 2019. március 30-án utazott újra a Ferencváros a szabolcsiakhoz. Ekkor Mikalai Sihnevich a 48. percben talált a kapuba, és ezzel egy küzdelmes meccsen, de 1-0-ra győzött a Fradi. Ezt követően 2020. február 1-jén utaztak a piros-fehérek otthonába. Abból a szempontból is különleges összecsapás volt ez, mert ekkor fordult elő először, hogy a Kisvárda gólt tudott lőni ellenük a bajnokságban. Erre a két csapat ötödik bajnokijáig kellett várni. Az első kisvárdai találatot Nemanja Obradovic szerezte, ám Franck Boli és Isael góljaikkal 2-1-re legyőzték a Kisvárdát. Legutóbb pedig tavaly októberében játszottak idegenben a Kisvárda ellen.
A bajnokság állása az NB I 4. fordulója után:
| H. | Csapat | M. | Gy. | D. | V. | Gólok | +/- | P. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Ferencvárosi TC | 4 | 4 | - | - | 13-3 | +10 | 12 |
| 2. | Budapest Honvéd | 3 | 3 | - | - | 8-2 | +6 | 9 |
| 3. | MTK Budapest | 4 | 3 | - | 1 | 6-5 | +1 | 9 |
| 4. | Debreceni VSC | 4 | 2 | 2 | - | 5-2 | +3 | 8 |
| 5. | Mol Vidi FC | 3 | 1 | 2 | - | 6-2 | +4 | 5 |
| 6. | Mezőkövesd Zsóry FC | 2 | 1 | 1 | - | 4-2 | +2 | 4 |
| 7. | Újpest FC | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-4 | -1 | 4 |
| 8. | Szombathelyi Haladás | 4 | 1 | 1 | 2 | 7-9 | -2 | 4 |
| 9. | Puskás Akadémia FC | 4 | - | 1 | 3 | 4-7 | -3 | 1 |
| 10. | Paksi FC | 3 | - | 1 | 2 | 2-5 | -3 | 1 |
| 11. | Diósgyőri VTK | 4 | - | 1 | 3 | 3-9 | -6 | 1 |
| 12. | Kisvárda | 4 | - | - | 4 | 0-11 | -11 | 0 |
Kisvárda Sportfejlesztései: Új Létesítmények a Jövőben
A Seszták Miklós volt fejlesztési miniszterhez kötődő kisvárdai beruházások kedvenc cége, a Nyírépszer építheti a legújabb, 3 milliárd forintos multifunkcionális sportcsarnokot is a Szabolcs megyei kisvárosban. A csarnok 4004 fő befogadóképességű lesz, ami azt jelenti, hogy a kisváros lakosságának negyede helyet kaphat a létesítményben. A tervek szerint a multifunkcionális létesítmény egyaránt szolgálja majd a verseny, az iskolai és a szabadidős sportot, azoknak korszerű feltételeket biztosítva. Az épületet a Magyar, az Európai és a Nemzetközi Kézilabda Szövetség nemzetközi kupamérkőzések rendezésére előírt specifikációjának megfelelően alakítják majd ki. A Nyírépszer nevéhez köthető - többek között - a kisvárdai látvány-szegénynegyeddel felturbózott Cinemaqua moziparark, a sportszálló és apartmanház vagy épp az atlétikai centrum.

tags: #kisvarda #stadion #avato





