Kürti Laura és a Kézilabda Szeged SE: Bajnoki Zárás és Jövőbeli Kilátások
A Kézilabda Szeged SE (KSZSE) női csapata egy izgalmas szezont zárt az NB I/B Keleti csoportban, mely során mind a felnőtt, mind a junior együttes fontos mérkőzéseket játszott. A szezon utolsó fordulója rávilágított a csapatok aktuális helyzetére és a fiatal tehetségek, köztük Kürti Laura szerepére.
A Felnőtt Csapat Bajnoki Zárása az NB I/B-ben
A már ezüstérmes Kecskemét otthonában zárta a bajnokságot a KSZSE, amely végül a papírformának megfelelő veresége ellenére is megőrizte tagságát az NB I/B Keleti csoportban. A mérkőzésen a vendégek jól kezdtek, hiszen a 13. percig még vendég vezetést mutatott az eredményjelző ezüstérmes ellen (7-8). Ezen a ponton azonban elfogyott a tudomány, illetve magasabb fokozatra kapcsoltak a hazaiak és egy 7-0-ás rohammal tudatosították, hogy miért végeztek a táblázat második helyén.
A továbbiakban mindkét edző sokat cserélt, igyekeztek mindenkinek lehetőséget adni a játékra és a gólszerzésre. Ez a hazaiaknál a kapusok kivételével sikerült is, a szegedieknél viszont nem mindenkinek. Lelkes közönségük előtt, gálahangulatban fejezhették be a találkozót a kecskemétiek. A KSZSE játékosai sem szomorkodtak, hiszen a további eredmények kedvező alakulása okán 11 ponttal a bennmaradást jelentő 11. helyen fejezte be a bajnokságot.
A Felnőtt Mérkőzés Részletei
A női kézilabda NB I/B Keleti csoport 26. fordulójában a Kecskeméti NKSE és a Kézilabda Szeged SE mérkőzött meg. A végeredmény 38-26 (félidőben 18-13) lett a Kecskemét javára. A találkozóra Kecskeméten került sor, 250 néző előtt, a mérkőzést Tibec és Szammer vezette.
A KSZSE csapatának felállása a következő volt: Répás - Draxler D. 2, Homoki 3/1, Lehmann-Dobó 2, DÁVID 3, Velky 1, Szombati. A cserék között szerepelt Kürti (kapus), Sebestyén, Draxler D., Farkas 1, Vér, Huszka, Sebők, Debreczeni 1, Farkasinszki 1/1, DRAXLER O. 9/3, Sebők 3. A csapat vezetőedzője Buchholcz-Huba Dóra volt. A mérkőzésen 6 perc kiállítást jegyeztek fel mindkét oldalon, a hétméteresek aránya pedig 5/4, illetve 6/5 volt.
A mérkőzést követően Buchholcz-Huba Dóra, a KSZSE vezetőedzője elégedetten nyilatkozott: "Örülök, hogy sikerült minimális célunkat, a bennmaradást teljesíteni."

Kürti Laura a Junior Csapatban és a Játékosmozgás
A felnőtt csapattal párhuzamosan a juniorok is megmérkőztek, ahol Kürti Laura a kapus posztján állt helyt. A juniorok mérkőzésén a Kecskeméti NKSE 29-25-re győzött (félidőben 13-11) a Kézilabda Szeged SE ellen. Ezt a találkozót Kecskeméten rendezték, 65 néző előtt, Kuklis és Mazzag játékvezetői páros irányításával.
KispestNKK - Kézilabda-Szeged - 2012.09.22. - Junior összefoglaló
A KSZSE junior csapatának összeállítása: Kürti - Borbás, KISS 3, SEBESTYÉN 9/1, Frányó 4/2, Kovács 4/1, Kertész 1. Cserék: Koncz (kapus), Benák, Kecskés 1, Sebők 4, Szepesi. A junior csapat edzője Vojkovics Gyula volt. A kiállítások 4 perc, illetve 6 perc voltak, a hétméteresek pedig 1/1, illetve 6/3 arányban.
Játékosmozgás a Junior Csapatnál
Több játékosnak ez volt utolsó junior mérkőzése a KSZSE színeiben. Sebestyén Fanninak és Kiss Dominikának kora miatt kellett távoznia a junior korosztályból, míg Frányó Laura és Borbás Dzsenifer az NB I-es Dunaújvároshoz, Kovács Noémi pedig a NEKA-hoz igazol. Ez a játékosmozgás alátámasztja a junior képzés fontosságát, és bemutatja, milyen utat járnak be a fiatal tehetségek a profi kézilabda felé.
A Kézilabda Szeged SE Junior Csapatának Játékosai és Góljai (Kecskeméti NKSE ellen):
| Játékos | Gólok (7m) | Szerep |
|---|---|---|
| Kürti | - | Kapus |
| Borbás | - | Mezőnyjátékos |
| Kiss | 3 | Mezőnyjátékos |
| Sebestyén | 9/1 | Mezőnyjátékos |
| Frányó | 4/2 | Mezőnyjátékos |
| Kovács | 4/1 | Mezőnyjátékos |
| Kertész | 1 | Mezőnyjátékos |
| Kecskés | 1 | Csere |
| Sebők | 4 | Csere |

tags: #kurti #laura #kezilabda





