Marco Rossi marad a magyar válogatott szövetségi kapitánya
Marco Rossi már több mint hét éve irányítja a magyar válogatottat, ismerjük képességeit, tisztában vagyunk az értékeivel. Az olasz-magyar szakember Örményországban, a zsinórban a kispadon töltött 81. mérkőzésével döntötte meg Baróti Lajos korábbi rekordját, a magyar labdarúgás történelmében soha, egyetlen szövetségi kapitány sem regnált ennyi találkozón megszakítás nélkül a nemzeti tizenegy irányítójaként. A szövetséghez közeli források megerősítették, hogy az MLSZ-ben nem gondolkodnak új szakember kinevezésén, Marco Rossinak 2030-ig van szerződése.

Felkészülés a jövőre: Nemzetek Ligája és világbajnoki álmok
A 2026-2027-es Nemzetek Ligája-sorozat szeptemberben veszi kezdetét, ahol Marco Rossi együttese a B divízióban kezdi meg a küzdelmeket. Az NL-sorozat sorsolását február 12-én tartják, a magyar válogatott az első kalapból várhatja a csoportbeosztást. A csoportelsők automatikusan felkerülnek az A divízióba, a negyedikek kiesnek a C-be, míg a másodikok osztályozót játszanak majd az A divízió harmadikjaival a felkerülésért.
A MAGYAR VÁLOGATOTT LEGEMLÉKEZETESEBB GÓLJAI 1.RÉSZ
Új tehetségek a keretben
Marco Rossi elmondása szerint négy-öt újoncot tervezett meghívni az év első válogatott összetartására, a keretbe végül három újonc került be. Az FC Barcelona kapusa, Yaakobishvili Áron, az ETO FC védője, Csinger Márk és a Debrecen középpályása, Szűcs Tamás abszolút új név a keretben. „Nagyon hosszú ideje figyelemmel kísértük a játékosokat, így nemcsak a pillanatnyi forma, hanem a hosszú távú tapasztalataink alapján döntöttünk a meghívásuk mellett” - mondta a válogatási elvekről Marco Rossi az mlsz.hu-nak.
| Pozíció | Játékosok |
|---|---|
| Kapusok | Szappanos Péter, Tóth Balázs, Yaakobishvili Áron |
| Védők | Balogh Botond, Bolla Bendegúz, Csinger Márk, Dárdai Márton, Kerkez Milos |
| Középpályások | Szoboszlai Dominik, Schäfer András, Szűcs Tamás, Vitális Milán |
| Támadók | Sallai Roland, Varga Barnabás, Schön Szabolcs |

Sérülések és változások a keretben
Változtatni kényszerült a Szlovénia és a Görögország elleni felkészülési mérkőzésekre készülő magyar labdarúgó-válogatott keretén Marco Rossi szövetségi kapitány. A szövetség tájékoztatása szerint Loic Nego és Callum Styles biztosan kihagyja mindkét márciusi felkészülési mérkőzést. Hasonló okból hiányzik Willi Orbán is, akiről az MLSZ azt közölte, a hét második felében várhatóan megérkezhet a telki edzőközpontba. A szövetségi kapitány a soron következő ellenfelekről úgy fogalmazott: „Mindkettő nagyon jó csapat, különös tekintettel a középpályájukra és a támadó szekciójukra.”
tags: #magyar #valogatott #uj #szovetsegi #kapitanya





