Reece Devine, a Manchester United kölcsönjátékosa, és a St Johnstone történelmi döntetlenje az Európa Ligában
A Manchester United fiatalja, Reece Devine kulcsszerepet játszott abban, hogy a St Johnstone 1-1-es döntetlent ért el a Galatasaray ellen az UEFA Európa Liga harmadik selejtezőfordulójában. Devine jelentős hozzájárulásával a skót csapat egy nagyon lenyűgöző eredményt ért el a múlt csütörtök esti (csütörtökön) mérkőzésen.

A Galatasaray elleni mérkőzés részletei
Hatalmas esélytelenségként érkezve Törökországba, a skót Premiership csapat valószínűtlen eredményt ért el, ami jó helyzetbe hozza őket a jövő csütörtök esti McDiarmid Parkban rendezendő visszavágó előtt. A skót csapat az 58. percben Jason Kerr büntetőjével szerzett vezetést. Azonban szinte azonnal egyenlítettek, amikor Sacha Boey kihasználta Devine rossz helyezkedését, és egy alacsony, jobb lábbal leadott lövéssel a távoli alsó sarokba talált.
Annak ellenére, hogy a második félidő 35 percében egy emberrel többen voltak a pályán, a St Johnstone nem tudott második gólt szerezni, hogy emlékezetes idegenbeli győzelmet biztosítson magának, és ezzel előnyös helyzetbe kerüljön a jövő heti visszavágó előtt. Ennek ellenére ez egy történelmi eredmény a klub történetében, és Callum Davidson edző reméli, hogy az eredmény ad valamit, amire a következő héten építhetnek.
Nézzük meg a Galatasaray elleni mérkőzés kulcsfontosságú eseményeit:
| Esemény | Időpont | Csapat | Játékos |
|---|---|---|---|
| Büntető és Gól | 58. perc | St Johnstone | Jason Kerr |
| Gól | Röviddel utána | Galatasaray | Sacha Boey |
| Kiállítás | Második félidő | Galatasaray |
Az edző és Reece Devine nyilatkozatai
A BBC Sportnak nyilatkozva Davidson elmondta: "Galatasaray had the majority of possession and created chances, but we had a few too." Az edző hozzátette: "The penalty and sending off was a big turning point, it gives us hope for the second leg at home with something to play for."
Bővített összefoglaló | St. Johnstone FC 2-4 Galatasaray
Devine a múlt hónapban érkezett a Unitedtől kölcsönbe a St Johnstone-hoz az idényre, és beszélt arról, milyen nagy lehetőség ez számára, valamint az európai szereplés esélyéről. A tizenéves játékos soha nem játszott felnőtt szinten a Manchester Unitednél, de csatlakozott Callum Davidson St Johnstone csapatához a 2021/22-es cinch Premiership kampányra. Devine-nek lehetősége lesz az Európa Ligában is játszani. Eddig két alkalommal lépett pályára a St Johnstone színeiben.
A Manchester United balhátvédje, Reece Devine szerint eljött az ideje, hogy elmenjen és első csapatbeli futballt tapasztaljon a St Johnstone-nál. A balhátvéd látta, ahogy csapattársai, mint Brandon Williams, bemutatkoztak a Manchester United felnőtt csapatában, de számára a Saints (Saints TV) volt a helyes választás. Devine elmondta:
"It’s good to be here and I’m happy. Personally, I have been ready to make that next step and getting on loan. It’s good experience being in a first-team environment."

Hozzátette:
"A lot of my friends have broken into the first-team at Manchester United but the left-back pathway just now is stacked. For me, it’s good to come out on loan and get that senior experience."
Az európai selejtezők is nagy vonzerőt jelentettek számára:
"A big attraction was European qualifiers. They were big for me. This will be different from reserve football but I want to learn around a first-team.”
tags: #manchester #sotet #oldalan #ste #johnston





