A Mezőkövesd Zsóry FC története és szakosztályainak fejlődése
A Mezőkövesdi Munkás Sportegyesület (MMSE) 1975. január 31-én alakult meg labdarúgó, sakk, ökölvívó, kézilabda, atlétika, illetve röplabda szakosztállyal. A későbbi évek folyamán a szakosztályok száma bővült, 1979-ben csatlakoztak a tornászok, 1995-től pedig az úszók is. 1990-ben az MMSE neve Mezőkövesdi Sport Egyesületre (MSE) változott, majd 2012-ben a klub a Mezőkövesd Zsóry SE nevet vette föl.

A labdarúgó szakosztály története
A megalakulást követően az első két évben a járási bajnokságban szerepelt a kövesdi csapat, meg is nyerte a kiírásokat, de az osztályozókon nem sikerült kiharcolni a feljebb jutást, egészen az 1977/78-as szezonig. A következő évet tehát már a megyei I-ben kezdhették az MMSE labdarúgói, az akkor elkészült, vadonatúj sporttelepen, amely azóta is a klub otthona.
A megyei első osztályban zömmel a középmezőnyben végeztek a kövesdiek, az 1990-es években azonban már sorozatban jöttek a dobogós helyezések is, míg végre az 1995/96-os szezonban sikerült az első helyen végezni. 1996-2006 között az NB III-ban szerepelt a felnőtt csapat, a 2000/2001-es idényt leszámítva, amikor a megyei I-ben nyertünk bajnoki címet.

A 2006/2007-es szezonban, bár bronzérmet nyert a gárda, lehetőséget kapott arra, hogy a következő évadban az NB II-ben szerepeljen. 2009-től kezdve az NB II Keleti csoportjában két ötödik, egy második és egy első helyet szerzett a csapat, a 2012/2013-as idény aranyérme után pedig a 2013/14-as idényben az NB I-ben szerepelhetett a csapat. Ez idő alatt nem csupán a szakma terén lépett előre a klub, hanem infrastruktúrában is: először műfüves pályák, majd 600 ülőhelyes lelátó épült a sporttelepen, az NB I-re pedig megépült a 4000 fős stadion is.
NB I: Mezőkövesd–Ferencváros 0–3 | összefoglaló
Infrastruktúra és edzőközpontok
A klub fejlődését az alábbi létesítmények támogatják:
- Tűzoltópálya: Utánpótlás sportcentrum 115x74 méteres füves, illetve műfüves játéktérrel, öltözőkkel és parkolóval.
- Mezőkövesd Zsóry Edzőközpont: Négy nagyméretű világítással rendelkező élőfüves pálya és egy 95x57m nagyságú műfüves pálya.
Egyéb szakosztályok és sportágak
Az egyesület története során számos sportágban ért el sikereket:
- Női röplabda: 1975-1990 között működött, 1981-től az NB II-ben szerepelt.
- Atlétika: Elsősorban utánpótlás neveléssel foglalkozott, diákolimpiákon és országos versenyeken is sikeresek voltak.
- Kézilabda: Férfi és női csapatok versenyeztek 1993-ig a megyei bajnokságokban.
- Ökölvívás: Hagyományos utánpótlás bázis, a Matyó Kupa nemzetközi seregszemle otthona.
- Sakk: 1991 óta az NB II-es bajnokságokban szerepelnek.
- Úszás: 1995-ben alakult meg, azóta folyamatosan működik.
- Női labdarúgás: 2006-ban alakult, a megyei kispályás bajnokság résztvevője.

Szurkolói információk
A 2024/2025-ös NB II-es szezonban a bérleteket kizárólag a Szurkolói boltban (Széchenyi út 56.) lehet megvásárolni htfőtől péntekig 9 és 17 óra között. A tavaszi bérletek megvásárlásához minden esetben szükséges arcképes igazolvány bemutatása.
tags: #mezokovesdi #labdarugo #klub





