Gödöllői Röplabda Club

Petics Kristóf pályafutása és az X-Faktor emlékezetes pillanatai

2026.06.22

Petics Kristóf a 2016-os széria egyik versenyzője volt, aki már a bemutatkozáskor bebizonyította, hogy különleges figura. A tehetséges fiúra azonnal felfigyeltek a mentorok, habár az is igaz, hogy volt némi ellentét a személyét illetően. Tóth Gabi megjegyezte, hogy mennyire készen van, Kristóf pedig őszintén bevallotta, hogy lehet, hogy el fogja rontani a produkcióját. ByeAlex pedig egyből megjegyezte neki, hogy mekkora arc!

Az énekes a válogatón a Vaya Con Dios "Don't cry for Louie" című dalával jutott tovább a Táborba, ahol mind a két feladattal sikerült meggyőznie a mentorokat. A tábor során Petics Kristóf, Kolarics Andrea, Botos Eszter és Stephanie Semeniuc csoportos produkciója (Fleur East - Sax) nagyon jól sikerült, bár felmerült a kérdés, hogy Kristóf hátráltatta-e a csapatát a próbák alatt.

Petics Kristóf fellépése az X-Faktor válogatóján

Út az élő show kapujáig

Puskás Peti a fiúk kategóriájából Dánielfy Gergőt, Gorbunov Dmitrijt és Petics Kristófot juttatta tovább a 2016-os X-Faktor élő show-jába. A Mentor Házban Kristófnak a "Azt hittem érdemes" című 30Y dallal sikerült megkapnia az élő show-t jelentő „igen”-t. Bár a Táborban nem győzte meg Petit maradéktalanul, a Mentor Házas produkciója annyira lenyűgözte a mentorát, hogy bizalmat szavazott neki.

Az alábbi táblázat összefoglalja Kristóf fontosabb állomásait a műsorban:

Szakasz Előadott dal Eredmény
Válogató Vaya Con Dios - Don't cry for Louie Továbbjutott
Tábor (Csoportos) Fleur East - Sax Továbbjutott
Tábor (Egyéni) The Sweet - Ballroom Blitz Továbbjutott
Mentor Ház 30Y - Azt hittem érdemes Bejutott az élő show-ba

A különcség győzedelmeskedett a tiszta hang felett, és a fiúk csapata már közös terveket is szövögetett a jövőre nézve. Gergő, Dmitrij és Kristóf nagyon örültek egymásnak, és felmerült egy közös szám ötlete is.

Botrány és kizárás a versenyből

A sikerek ellenére hamarosan sötét fellegek gyülekeztek az énekes felett. Botrányos viselkedése miatt kizárták Petics Kristófot a tehetségkutató show-ból, amire korábban nem volt példa a magyar X-Faktor történetében. A dolgok odáig fajultak, hogy egy verekedés alkalmával kórházba juttatott egy embert, őt pedig letartóztatták.

Kristóf az esettel kapcsolatban úgy nyilatkozott: „Szétvertem egy fazont…durván”. Nem értette, miért nem egyeztethető össze a magánélete a műsorral, és értetlenül állt a kizárás előtt. Puskás Peti nehéz helyzetbe került, hiszen valakit vissza kellett hívnia a mentorházas versenyzők közül Kristóf helyére.

S. Petics Kristóf - Don't Cry for Louie - X-Faktor 2016.

Zenei karrier az X-Faktor után

A műsorból való távozása után sem hagyta abba a zenélést. Az énekest MC Hawer karolta fel, akivel a közös munka kezdetben gyümölcsözőnek tűnt. Első videója nagy sikert aratott, de a mulatós énekes szerint később nehézkesebbé vált a közös munka a fiúval. Volt, hogy egy éjszaka alatt 20 dalt rögzítettek.

Később, 2018-ban megalakult a GIL (Gilbert In Love) zenekar, amelyben Petics Kristóf volt a frontember. A zenekar saját meghatározása szerint alternatív glam rockot játszott. A formáció ritmusgitárosa, Fekete Edward szerint Kristófnak komoly tervei voltak, és éppen egy új televíziós szereplésre készült.

A GIL zenekar koncertfotója

A tragikus végkifejlet

Petics Kristóf életének egy tragikus esemény vetett véget 2020 májusában. Újfehértón vasárnap virradóra találták meg holtan egy tóban az énekest. A Bors információi szerint Kristóf gyakran járt oda lazítani és iszogatni. A tragédiát valószínűleg egy szerencsétlen baleset okozta: a lába beszorult egy faágba vagy farönkbe, és nem tudott kiszabadulni a vízből.

Halálhíre megrázta a szakmát és egykori versenytársait is. Opitz Barbi és Tóth Andi is megrendülten emlékezett vissza a tehetséges, de hányatott sorsú énekesre. Barátai szerint a fiú bipoláris zavarral küzdött, ami befolyásolhatta kiszámíthatatlan viselkedését és életvitelét is.

tags: #petics #kristof #valogatott

Népszerű bejegyzések:

GRC