Gödöllői Röplabda Club

A Swietelsky-Békéscsabai RSE kényszerű távolmaradása az Extraliga-döntőtől

2026.06.22

A koronavírus-járvány komoly hatással van a sportéletre, ami alól a Swietelsky-Békéscsabai RSE sem kivétel. A klub vasárnapi tájékoztatása alapján a csapat nem utazik el a Fatum Nyíregyháza elleni női röplabda Extraliga-döntő hétfői nyitányára.

női röplabda mérkőzés hangulata

A helyzet súlyosságát jelzi, hogy jelenleg három játékos rendelkezik pozitív koronavírus-teszttel, az ő pályára lépésük ebben a szezonban már nem valószínű. Emellett további öt röplabdázó szerda óta lázzal, hányással és hasmenéssel járó megbetegedéssel küzd. Bár az ő PCR-tesztjük negatív lett, egyikük sem tudott edzeni a megbetegedés óta.

A békéscsabai klub korábban már a Kaposvárral szembeni elődöntő negyedik mérkőzésén is hiányzókkal küzdött: a szlovák feladó, Barbora Kosekova pozitív tesztet adott, míg a szerb átló, Marta Drpa belázasodott, így ő sem utazhatott el a somogyi találkozóra.

A döntés háttere és a szakmai szempontok

A klub közleménye szerint egyeztettek ellenfelükkel, jelezve, hogy nem áll szándékukban a hétfői mérkőzés időpontját módosítani. Ezt azzal indokolták, hogy a feszített menetrend nem tenné lehetővé a halasztást, illetve az orvosi stábbal való konzultáció alapján a probléma mélyebb annál, minthogy pár nap haladék megoldást nyújthatna. Bár papíron rendelkeznek nyolc bevethető játékossal, több kulcsposzt esetében nincs elegendő alternatívájuk a mérkőzés lejátszásához.

Cselezés, Fordulatok és Labdakezelés | Technikai Edzés | 4 Variáció

A BRSE elkötelezett a folytatás mellett, és minden tőlük telhetőt megtesznek azért, hogy az április 10-ére esedékes második mérkőzésre a csapat készen álljon.

Nemzetközi nehézségek: Monzát is kihagyta a csapat

Nem ez az első alkalom, hogy a Békéscsabai RSE nemzetközi vagy hazai egészségügyi korlátokba ütközik. A klub korábban kulcsszerepet vállalt a hazai röplabdázás megújításában és Magyarország nemzetközi képviseletében. Azonban egy korábbi CEV-kupa szereplés kapcsán hasonlóan nehéz döntést kellett hozniuk.

Helyszín Döntés oka Státusz
Monza COVID-19 járványügyi kockázat Nem utaztak
Nyíregyháza Személyi sérülések és megbetegedések Nem utaztak

A Monzával kapcsolatos eseményeknél a sorsolás alapján a mérkőzés helyszínéül szolgáló észak-olasz város a legfertőzöttebb régiók közé tartozott. A csapat akkor úgy döntött, hogy minden körülményt figyelembe véve nem utazik el a nemzetközi megmérettetésre, mivel a nyolcaddöntőbe jutás irreális nehézségekkel járt volna.

tags: #roplabda #bekescsaba #nem #utazik

Népszerű bejegyzések:

GRC