Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség: Nevezési Információk a 2020/21-es Bajnoki Szezonra
A 2020/21-es bajnoki szezon közeledtével a Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség (SMLSZ) fontos információkat és határidőket tett közzé a felnőtt és utánpótlás bajnokságokba való nevezéssel kapcsolatban. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk a nevezés feltételeit, a szükséges dokumentumokat, valamint a bajnoki osztályok és a Magyar Kupa részvételével kapcsolatos tudnivalókat.
Nevezési Határidő és Fontos Dátumok
A sportszervezetek számára kiemelten fontos, hogy tartsák be a megadott nevezési határidőt, hogy csapatuk részt vehessen a 2020/21-es idény Somogy megyei bajnokságaiban.
- A 2020-21-es bajnoki szezon nevezési határideje a Somogy megyei felnőtt és utánpótlás bajnokságok esetében 2020. július 03. péntek 12:00.
- A M.I. és M.II. osztályú bajnokságok várható kezdési időpontja 2020. augusztus 16. vagy 2020. augusztus 22.

Szükséges Dokumentumok a Nevezéshez
A nevezés érvényességéhez számos dokumentum benyújtása szükséges, melyek közül többnek is 2020. június 1. utáni keltezésűnek kell lennie. Kérjük, ellenőrizze az alábbi listát a hiánytalan benyújtás érdekében:
| Dokumentum neve | Megjegyzés |
|---|---|
| A sportszervezet bejegyzéséről szóló társadalmi szervezet kivonatának eredeti példánya | 2020. június 1. utáni keltezésű |
| NAV igazolás | 2020. június 1. utáni keltezésű |
| Önkormányzati adóigazolás | 2020. június 1. utáni keltezésű |
| Nyilatkozat a sportpálya tulajdonjogáról |
Pénzügyi Feltételek és Tartozások
Az Igazgatóság felhívja a figyelmet, hogy az új bajnokságba nevezés alapvető feltétele, hogy a sportszervezetnek nem lehet lejárt tartozása. Ez magában foglalja a korábbi szezonokból eredő fizetési kötelezettségeket, valamint a fegyelmi határozatban kiszabott pénzbüntetéseket is.
Kérjük, ellenőrizzék, hogy a lejárt fizetési határidejű számlák és fegyelmi határozatban kiszabott pénzbüntetések ellenértéke kiegyenlítésre került-e. A tartozások rendezése elengedhetetlen a sikeres nevezéshez.
Bajnoki Osztályok és Nevezési Jogosultság a 2020/21-es szezonra
Az MLSZ Elnökség ELN-55/2020 (05.04.) számú határozata alapján alapesetben minden egyesület abba az osztályba jogosult nevezni, amelyben a 2019/20-as bajnoki évben szerepelt és a bajnokság lezárásakor még versenyben volt.
A bajnoki osztályok létszáma a 2020/21-es idényben alapvetően változatlan marad. Kivételt a megyei (budapesti) I. osztályú bajnokságok képviselnek, ahol az NB III-ból kieső vagy visszanevező csapatok miatt az eredetinél nagyobb létszámmal is indulhatnak bajnokságok. A MLSZ SMI I. osztályban jelenleg 16 csapat jogosult indulni. A létszámot az NB III és az NB I-es tartalék csapatok nevezése befolyásolhatja.
A bajnoki osztályok szükség esetén az LVSZ rendelkezései szerint a 2019/20-as versenykiírásban szereplő létszámig feltölthetők.

Magyar Kupa Részvétel
A Magyar Kupa lebonyolítása várhatóan a tavalyi évhez hasonlóan kerül majd sorra, azonban az MLSZ Elnökségének végleges döntése még várat magára.
Valószínűleg a megyei I. osztályú csapatoknak lesz kötelező az indulás, de természetesen bárki nevezhet, aki a Somogy megyei bajnokságokban felnőtt csapatot indít. A kupasorozatban való részvétel részleteiről további információk várhatók.
Somogy Megyei Bajnoki Osztályok
A Somogy megyei labdarúgás több osztályban zajlik, biztosítva ezzel a különböző szintű csapatok versenyeztetését és a fejlődési lehetőséget. Ezek a bajnoki osztályok a következők:
- Megyei I. osztály
- Megyei II. osztály
- Megyei III. osztály
- Megyei IV. osztály
tags: #somogy #megyei #labdarugo #szovetseg #balassa #laszlo





