Szabó "Szőke" Ferenc és a Ferencváros: Az Alvilág Kapcsolata a Sportklubbal és a Politikával
Szabó „Szőke” Ferenc hét évig - 2015 nyaráig - dolgozott „szurkolói koordinátorként” a Ferencváros sportklubnál. Kubatov Gábort, az egyesület elnökét, a Fidesz alelnökét és pártigazgatóját közel 30 éve, az 1990-es évek eleje óta ismeri. Szabó „Amikor még autószerelőként dolgozott, gyakran a családomnál ebédelt” - jegyezte meg, visszaemlékezve barátságuk hajnalára. A férfi, aki emberölés miatt 10 évet töltött börtönben, most azt állítja, hogy 2013 márciusában - korábbi állításával szemben - Kubatov közvetlen köréből bízták meg azzal, hogy az embereivel szorítsák ki a Fidesz-székház területéről a tüntető diákokat. De mesélt más, nem kevésbé érdekes dolgokról is a Privatkopo.hu bűnügyi portálnak.
Szabó "Szőke" Ferenc - A Múlt Árnyékában
Szabó "Szőke" Ferenc akkor került a nagyobb nyilvánosság elé, amikor Fradi-szekusként a tüntetők által elfoglalt Lendvay utcai Fidesz-székház védelmében is ő lépett fel. A HVG ez után írta meg Szabóról, hogy korábban emberölésért tíz évet ült börtönben, és hogy Kubatov Gábor Fradi-elnök (valamint Fidesz-pártigazgató) évtizedes ismerőse. Büntetett előéletűként nem is lehetne biztonsági ember, ezért dolgozott "szurkolói koordinátorként" a Fradi Securitynek. A riportban beszélt a több mint húsz évvel ezelőtti gyilkosságról is, társaival egykori főnökével, az Olasz néven ismert pénzváltóval és drogkereskedővel, G. Mihállyal végeztek egy „elszámolási vita miatt”. „Kicsit túl.. kicsit..” - fogalmazott. Tizennégy évet kapott, ebből több mint tízet le is ült. Szabadulása után megkereste Kubatov Gábort, hogy szeretne lehetőséget kapni a Fradiban. Ezt meg is kapta, ő lett a biztonsági főnök, de büntetett előélete miatt nem kaphatott engedélyt, ezért kitaláltak neki egy új pozíciót, így lett belőle szurkolói koordinátor. A kettes szektort, azaz a B-közepet irányította. A hírhedt tábor idővel 200-300 fősre duzzadt.

A Fidesz-székház Ostroma és a "Beavatkozás"
2013. március 7. napján zajlott az a demonstráció, amelynek során mintegy tíz órán át foglalta el több tucat diák a Fidesz Lendvay utcai székházát, így tiltakozva a tervezett alaptörvény-módosítás ellen. A lapok már másnap megírták, hogy a tüntetők kiszorításában a Ferencváros biztonsági emberei is részt vettek, közülük név szerint említve Szabó „Szőke” Ferencet. Öt év elteltével már másként tálalja a történteket. „Dabason voltam egy női kézilabda-mérkőzéssel kapcsolatos pályabejáráson, azt sem tudtam, mi folyik a Lendvay utcában, amikor megcsörrent a mobiltelefonom. Kubatov Gábor közvetlen köréből felhívott egy ember, aki az elnök kérését tolmácsolva azt mondta, hogy azonnal szedjem össze a csapatomat, és menjünk a VI. kerületbe, mert balhé van, megtámadták a Fidesz székházát. Azt az utasítást adta, hogy zárjuk ki - lehetőleg atrocitás nélkül - a tüntetőket” - magyarázta a Privatkopo.hu bűnügyi portálnak Szabó „Szőke” Ferenc. „Ötven emberemmel jelentem meg a székháznál. Nem bántalmaztunk senkit, a karjuknál és a feneküknél fogva tettük ki a tüntetőket az utcára.” Kubatov Gábor, a Fidesz alelnöke és pártigazgatója - egyben a Ferencváros elnöke - cáfolta, hogy bármi köze lenne a securitys csapat megjelenéséhez, azt állította, az „erős fiúk” magánemberként mentek a helyszínre. Szabó elmondása szerint Kubatov éppen mellette állt, amikor felhívta Orbán Viktor miniszterelnök, aki azt kérte tőle, hogy vonja vissza őt az első sorból, hogy a média munkatársai ne tudjanak kamerázni, fotózni. Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője pénteken a köztévé Ma reggel című műsorában azt mondta: „Félelmetes volt a hangulat, és képtelenség volt a tüntetőkkel egyeztetni. A Fidesz szóvivője - a korábbi cáfolatok dacára - továbbra is azt állította, hogy Bajnai Gordon színrelépésével elszabadult az erőszak és a gyűlölet.”

Gyanús Ügyek a Ferencváros Körül: Játékvezetői Fenyegtés és Edzői Megverés
2013. augusztus elején rendezték a labdarúgó NB I második fordulóját. A Ferencváros a Videoton csapatát fogadta a Puskás Ferenc stadionban. „Egy-másfél héttel a meccs előtt kaptam egy cetlit a kezembe, rajta a meccs játékvezetőjének, Kassai Viktornak a neve, valamint tatabányai lakcíme és telefonszáma. Az utasítás az volt, hogy tegyek úgymond „családlátogatást” Kassainál, és fenyegessem meg, hogy ne fújjon a Fradi ellen” - elevenítette fel Szabó, aki arra a kérdésre, hogy kitől érkezett az utasítás, sejtelmesen elmosolyodott és csak annyit közölt: „a legfelsőbb szintről”. A volt szurkolói koordinátor állítása szerint nem tett eleget a megbízásnak, ott helyben visszautasította azt, a feladat elvégzésére felajánlott 50 ezer forint „célprémiumot” sem vette át. „Néhány nap múlva összefutottam a klub egyik vezetőjével, aki nevetve mondta: „látod, Feri, megy ez nélküled is”.”
Ricardo Monizt 2013. december elsején kirúgták a Ferencvárostól, de a holland szakember ettől függetlenül szerette volna megnézni a három nappal később rendezett Újpest-Ferencváros rangadót a helyszínen. Moniz nagyon népszerű volt a Fradi szurkolók körében. A drukkerekből szimpátiát váltott ki, ahogy kiállt Akeem Adams mellett. Amint az köztudott, a trinidadi védő 2013. szeptember 25-én szívinfarktust kapott, október 7-én életmentő műtétet hajtottak végre rajta, amely során a bal lábát amputálni kellett. „A klubvezetés mindenáron meg akarta akadályozni, hogy Moniz megjelenjen az Újpest-Fradi kupameccsen, mivel tartottak attól, hogy a szurkolókat Kubatovék ellen hangolja” - mondta Szabó. „Két nappal az összecsapás előtt megbíztak, hogy egy társammal menjünk Moniz lakásához, ami a MOM Park mellett volt, és ha kilép az ingatlanból, brutálisan verjük össze, tegyük mozgásképtelenné - a fiatal magyar barátnőjével együtt. 100-100 ezer forint „sikerdíjat” ajánlottak fel, amennyiben a munkát elvégezzük. Másfél napot töltöttünk az autóban, mellettünk a „viperák” előkészítve, de - amint az később kiderült - a holland edző nem tartózkodott otthon, elutazott.”

Az "Elbocsátás" és a Csalódás
Szabó „Szőke” Ferencnek 2015 nyarán távoznia kellett az Üllői útról, mint mondta, amikor visszautasította a Kassai játékvezetővel történő „elbeszélgetést”, elkezdett fogyni körülötte a levegő, már nem úgy tekintettek rá a vezetők, ahogy azt megelőzően. „Egyszerűen már nem volt szükség rám, kineveltem az utódomat, aki hátba támadott, eldobtak, túlléptek rajtam. Hiába védtem sok ügyben a hátsójukat, a hála ezeknél az embereknél ismeretlen fogalom” - magyarázta. „Megírattam az életrajzi könyvemet, amit szerettem volna kiadatni.” Az úgynevezett kényes ügyeket, amelyek rossz fényt vethettek volna a Fideszre, Kubatovra, kihagyta belőle. „Fiatalkori sztorik, alvilág, börtön, a Fradinál eltöltött évek élményei…” 2018 elején kérte Kubatovot, segítsen a könyv megjelentetésében, nem nagy pénzről lett volna szó. Elküldte neki a kéziratot. Azt üzente, hogy hamarosan kap egy borítékot, hogy ne legyenek anyagi gondjai, és a parlamenti választás után kiadatják a könyvét. Közben talált egy kiadót, amely csak az előállítási költség megfizetését kérte. Jelezte Kubatovnak, hogy ez nagyon kedvező lenne a számára pénzügyileg, segítsen, hogy létrejöhessen az üzlet. „Ettől kezdve már nem vette fel a telefont nekem, az sms-eimre sem reagált, és az ígért borítékból sem lett semmi. Becsapott.”
A szőke a BMW-ben: Egy fergeteges (és kemény) lecke a fantasyban
A 2-es Sektor - A Fradi Fekete Szíve
A Ferencváros valamikor egy sportegyesület volt, amelyben a sporttevékenység volt a meghatározó foglalkozás. A Fradi az ország legnépszerűbb futballcsapata volt. A kilencvenes években azonban egy puccs történt a Fradi körül. A hírhedt ferencvárosi 2-es szektor átvette a belső hatalmat. Egy ideig az egyesület sporttal foglalkozó vezetői harcban álltak a bűnözői szervezettel, de az erősebbnek bizonyult és győzött. A hatalomátvétel úgy történt, hogy a 2-es szektor bűnözői bevontak játékosokat maguk közé, elfoglalták és terrorizálták az öltözőt, majd az egész egyesületet. A 2-es szektor tagjai az alvilágban keresték a megélhetésüket. Pénzbehajtással, kábítószer-terjesztéssel foglalkoztak. A magyar alvilág keresztapáinak dolgoztak, tolvajok, gyilkosok és kábítószer-kereskedők emberei voltak. Az ukrán-orosz maffia megjelenése a magyar alvilágban új „rendet” teremtett, majd később felbomlott a maffiabéke.
A 2-es szektor vezetői Seresnek dolgoztak, aki az orosz maffia egyik alvezérének, Leonid Sztecurának alárendeltségébe tartozott. „Nem kis fajsúlyú bűnözőkről van szó, hanem az alvilág legkeményebb magjáról, ahol az emberi élet értéke a nullával volt egyenlő.” Ez a szervezett bűnözői csoport magyar, szlovák, ukrán és orosz bérgyilkosokkal volt tele. A maffia különböző szintjein szolgáltak a 2-es szektor vezető személyiségei és tagjai. Ezek közé tartozott Szabó Ferenc, akit Szőke Feriként ismernek, és aki az alvilág egyik pénzváltójának, az „Olasz Misi” néven ismert bűnözőnek a meggyilkolásában való részvételért ült tíz évet. Seres emberei bekerültek a klubba, a felső vezetésbe is, közük lett a pénzügyekhez. A Fradiból eltűnt pénzek egy jó része az orosz maffiához és magyar alvezéreikhez vándorolt. Seres nevezte ki Hypóst a 2-es szektor élére, Seres állt a biztonsági főnök mögött. A nagybani piac drogelosztóként működött, innen került az Üllői útra a kábítószer, amelyet a stadionban is terjesztettek. A 2-es szektorhoz tartozó személyek szerezték meg a büfét, az interneten található írások némelyike felveti, hogy egyes büfék az Üllői úti stadionban kábítószer elosztóhelyek voltak.

Kubatov Gábor és a 2-es Sektor Kölcsönhatása
„Ebből a díszes társaságból jön Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója.” Kubatov nem tagadja, hogy a 2-es szektor tagja volt, jó viszonyt ápolt velük. A 2-es szektor idővel szervesen beépült a Ferencvárosba, üzletileg belefolyt a játékosok eladásába, a maffia összefonódott a klubbal, a legalsó szinten a 2-es szektor - vagyis az alvilág - vette át a Fradi biztonsági feladatait, maga Hypós lett a biztonsági főnök. Közismert, hogy Magyarországon a biztonsági cégek az alvilági csoportok fedőszervei. Már az első Orbán-kormány idején létrejött az intézményes kapcsolat a Ferencváros, annak kemény magja és a kormány között. Orbán Viktor 2006-ban, nem sokkal a tévészékház ostroma előtt „hazament”: beült a 2-es szektorba, hogy learassa a befektetése gyümölcsét. A közelmúltban napvilágra került diplomáciai táviratok arról számoltak be, hogy a 2006-os zavargások (államcsínykísérlet) idején személyes összekötő vitte a megrendelést a Fidesztől a Fradihoz. Amikor Kubatov lett a Ferencváros elnöke, akkor emelkedett kormányzati szintre a 2-es szektor és a mögötte meghúzódó alvilággal való kapcsolat, hogy a hatalom érdekeit kiszolgálják. A belpolitikai feszültség és bizonytalanság szítását szolgálták 1998 előtt a kemény mag tagjai, ezt a koreográfiát használta fel a Fidesz a 2006-os államcsínykísérletkor, amely végül hamvába holt.
„Kubatov Gáboron keresztül a politikai és a kormányzati hatalom formálisan is eggyévált az alvilággal, amelynek csak egyik megnyilvánulása, hogy a 2-es szektor gyilkosságért elítélt maffiózója megy a párt székházát megvédeni.” „A Fidesz Magyar Polgári Párt elkötelezett híveként, erkölcsi kötelezettségemnek tartottam, hogy pártomat ebben a nehéz helyzetben is támogassam!” - állította Szőke Feri. A kormánypárt szóvivője és kommunikációs igazgatója pedig nemcsak hogy nem takaríttatja el a pártszékház közeléből azt a mocskot, amely állítólag hívatlanul érkezett, hanem konstatálja, hogy Szőke Feri és társai a rendőrök asszisztálása mellett teszik a dolgukat. A Fidesz Kubatov Gábor pártigazgatón keresztül remekül használhatja a 2-es szektorból örökölt szervezett struktúrát és mozgósítási gyakorlatot. „Az alvilág úgy működik, mint egy hadsereg. Fegyelmezettségre és engedelmességre épül.”

A Befolyással Üzérkedés Ügye és Szabó Ferenc Vallomása
Az ügyben befolyással üzérkedéssel vádolnak olyan embereket, akik egykor a Fradi körül mozogtak, és akik az ügyészség szerint 2014-2015-ben pénzt kértek vállalkozóktól azért, hogy bejuttassák őket Kubatov Gáborhoz, a Fidesz pártigazgatójához, az FTC-elnökéhez, illetve a Kubatov kabinetvezetőjeként, jobbkezeként ismertté vált Kindlovits Mátéhoz. A történet különös szereplője, Sz. Ferenc. Rá több vádlott is hivatkozott a bíróságon, a tanúk közül is többen úgy beszéltek róla, mint az ügy egyik szereplője, de nincs ott a vádlottak között, tanúként idézte a bíróság. Sz. Ferencet vezetőszáron kísérte be egy börtönőr a keddi tanúmeghallgatására, vélhetően valamelyik büntetés-végrehajtási intézményből érkeztek. A bíró kérdéseire eleinte arról beszélt, az ügyben szereplő események idején a biztonsági szolgálat munkáját segítette, „az élete része volt a Fradi.” „Elég jól keresett”, bár arról nem akart bővebben beszélni, hogy milyen más jövedelemforrásai voltak, csak annyit mondott: voltak más, „nem hivatalos melói” is. Nagyjából másfél év alatt 30 millió forintot takarított meg.
Kubatov Gáborral és Kindlovits Mátéval munkakapcsolatban volt, az ügy elsőrendű vádlottja, M. János személyében „egy kedves úriembert ismert meg.” M. János szponzorokat hozott a Fradihoz - mondta Sz. Ferenc, de ő ebben állítása szerinte nem vett részt, arra hivatkozott, hogy a nyolc általánosa miatt erre nem is lett volna alkalmas. Soha semmilyen pénzt nem kapott ezekből az ügyekből, az ő segítségét csak abban kérték, hogy foglaljon termeket a Fradi különböző épületeiben, ahol tárgyalhatnak az esetleges szponzorokkal a felek. „Kértem egy termet és ennyi. Pénzt nem kaptam érte soha” - mondta, hozzátéve, hogy „nem is lett volna rászorulva” a pénzre. „Az említett időszakban kokainfüggő voltam, összefolytak a napok, nem emlékszem” - érvelt. A bíró arról is kérdezte Sz. Ferencet, volt-e konfliktus abból, hogy beengedett a Fradi ingatlanjaiba embereket M. Jánossal. Igen, volt, „leszidták” érte, és el is távolítottak a koordinátori posztról - hangzott a válasz. A bíró megkérdezte, hogy ez az ügy volt-e az eltávolításának oka, de Sz. Ferenc azt mondta: „a kokain.”
A májusi tárgyaláson az is elhangzott, hogy volt egy „szembesítés” a Fradi székházában, amin részt vett Sz. Ferenc mellett az ügy több vádlottja, valamint Kindlovits és a biztonsági vezető B. Imre is. Ezen a „belső vizsgálaton” az egyik olyan vállalkozóval szembesítették a gyanús embereket, akitől a vád szerint szintén pénzt kértek az ügye megfelelő intézéséért. Ezen a 2015-ös szembesítésen a biztonsági vezető szerint a gyanús személyek önkéntes nyilatkozatokat tettek arról, hogy melyik vállalkozóktól, hol, mennyi pénzt kértek. B. Imre azt mondta: „onnantól, hogy szembesítve voltak, már nem volt visszaút nekik”, de szerinte semmiféle ráhatás, nyomásgyakorlás, erőszak nem kellett ehhez. „Együttműködőek voltak, nem láttam sérülést.” Ezt rajtuk kívül mindenki cáfolja. Ekkor készült egy hangfelvétel, amely az ügyészség szerint alátámaszt néhány vádat, mert M. Jánosék beismerik rajta tetteiket. Több vádlott védője azonban azt kérte a bíróságtól, zárják ki az eljárásból a hangfelvételt, mert egyrészt felmerülhet, hogy törvénytelenül rögzítették, másrészt elképzelhető, hogy manipulatív módon szerkesztették. Sőt, az egyik védő szerint felmerülhet az is, hogy az érintettek nem önszántukból nyilatkoztak a felvételeken, hanem kényszer és fenyegetés hatására (az egyik vádlott például pofozkodásról beszél a hangfelvételen). Sz. Ferenc a keddi tárgyaláson azt mondta: nem volt fenyegetőzés, se erőszak, nem ütöttek meg senkit, de ekkora időtávból már nem emlékszik a pontos részletekre. Az ügy másodrendű vádlottja, Cs. Imre a keddi tárgyaláson azt mondta: „halálfélelme volt” ezen a találkozón. M. János szerint ezen a szembesítésen ő próbálta volna kihívni a rendőrséget, de ezt nem engedték neki, a telefonokat begyűjtötték.

Cáfolatok és Ellenvetések
A Privatkopo.hu elektronikus levélben több kérdést tett fel Kubatov Gábornak, aki helyett Baranyai Imre, a Fradi Biztonsági Szolgálat Kft., valamint a Ferencvárosi TC biztonsági vezetője reagált a megkeresésre, és sajnálatát fejezte ki, hogy Sz. Ferenc ügyeivel kell ismét foglalkoznia. „Azt remélem, Önök már nem esnek abba a hibába, hogy hisznek Sz. Ferencnek, akivel az általam irányított biztonsági szolgálat azért szakította meg 2015 nyarán az együttműködését, mert az illető, fogalmazzunk egyértelműen, hazugságok tömkelegével tévesztett meg mind engem, mind a klubot. Valótlanságok terjesztésével próbált a maga számára gazdasági előnyt szerezni, továbbá szabálytalan gazdasági tevékenységet folytatott mások nevében, mások tudomása nélkül. Az Önöknek tett állításai sem felelnek meg a valóságnak. Sajnos, Sz. Ferenc notórius hazudozó, kizárólag önös érdekből, aljas indokkal és gazdasági előnyszerzés céljából terjeszt hazugságokat. Nem az Ön által irányított hírportál az első, amelyet hazugságaival felkeresett Sz. Ferenc, hogy pénzhez, vagy egyéb előnyökhöz jusson.”
A cikkben korábban valótlanul állították, hogy Kubatov Gábor arra kért közvetlen köréből valakit, hogy azt közölje Szabó Ferenccel, menjen a csapatával a Fidesz székházhoz. Valótlanul állították továbbá, hogy Kubatov Gábor nem látogatta meg Akeem Adamset a kórházban, mert több alkalommal járt nála a kórházban. A fenti cikkben Szabó Ferenc által - minden alapot nélkülözően - előadottakkal kapcsolatosan Kubatov Gábor jogi képviselője annak közlését kérte továbbá, hogy Kubatov Gábor nem adott utasítást Kassai Viktor megfenyegetésére, és nem tett olyan kijelentést Szabó Ferenc felé, hogy „látod, Feri, megy ez nélküled is!”. Kubatov Gábor nem akarta megakadályozni Moniz megjelenését az Újpest-Fradi kupameccsen, ebből következően nem bízta meg Szabó Ferencet, hogy menjen Moniz lakásához és verjék össze 100-100 ezer forintért.






