A 75-ös trolibusz története és közlekedése a Puskás Ferenc Stadion környékén
A budapesti 75-ös jelzésű trolibusz a Puskás Ferenc Stadion metróállomás és a Jászai Mari tér között közlekedik. A viszonylatot a Budapesti Közlekedési Zrt. üzemelteti, a vonalon a közlekedés 1954. december 31-én indult meg.

Történeti áttekintés és hálózati változások
1952 októberében, a Sztálin-szobor felavatása után, a Dózsa György út Thököly út és a Podmaniczky utca közötti szakaszán elbontották a villamospályát. A nagy forgalma miatt 1960-ban a még abban az időben használt Ikarus 60T típusú trolibuszokhoz pótkocsit csatlakoztattak, amelyek a székesfehérvári Általános Mechanikai Gépgyárban készültek. A pótkocsik a nehéz manőverezhetőség miatt a belvárosban nem közlekedhettek, többnyire a 75-ös vonalon teljesítettek szolgálatot. 1968-ban a 75-ös csúcsidőben is percenként indult el a két végállomásról.
Az M3-as metró építésekor a 75-ös trolibuszt a Jászai Mari térre helyezték át, de 1984-ben visszakerült a korábbi végállomására a Dózsa György útra. 1985. december 6-án módosították útvonalát a Városligetnél, 1988-ban pedig az útvonalát áthelyezték a Hungária körútról a Népstadion útra (ma Stefánia út). 2008. augusztus 21. óta a járat ismét a Jászai Mari tér megállóhelyig közlekedik.
Budapest, 75-ös trolibusz Puskás Ferenc stadion M- Dózsa György út M | Ikarus 280T (GVM), T237
Kőbányai hosszabbítás és modernizáció
2024. augusztus 17-étől útvonala tesztüzemben a Pongrácz úton át Kőbánya alsó vasútállomásig hosszabbodott. A trolibuszok a Puskás Ferenc Stadion megállóhely és a kőbányai végállomás között akkumulátoros segédüzemmódban közlekednek. A tesztüzem újabb ütemében, november 9-én a kőbányai útvonala jelentősen módosult: a Jászai Mari tértől a Puskás Ferenc Stadionig változatlan útvonalon, tovább a Hungária körút - Salgótarjáni utca - Pongrácz út - Kőrösi Csoma Sándor út - Kápolna utca útvonalon a Kápolna térig közlekedik.
Szálláslehetőségek a környéken
A közlekedési csomópont közelében, Zuglóban található a 3 csillagos Hotel Híd családias városi akciós szálloda. A Hotel Híd 32 szobával várja kedves vendégeit: 4 egyágyas, 8 kétágyas, 12 háromágyas és 8 négyágyas szobában összesen 88 fő részére tud szállást biztosítani. A szobák saját fürdőszobával rendelkeznek, színes TV-vel, telefonnal, rádióval, ébresztőórával és hűtőszekrénnyel felszereltek.

| Szobatípus | Mennyiség |
|---|---|
| Egyágyas | 4 db |
| Kétágyas | 8 db |
| Háromágyas | 12 db |
| Négyágyas | 8 db |
tags: #szorbanc #utca #stadion





