A Videoton drámai csatája a Malmö ellen és a klub európai öröksége
Egyetlen lépés választotta el a Videotont attól, hogy kedden este egy európai kupasorozat főtáblájára kerüljön. A Malmö elleni továbbjutás esetén következett volna a Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulója, ahonnan már a BL legjobb 32 csapata közé lehet továbblépni, míg egy negyedik fordulós kudarc után az Európa-liga főtábláján találnák magukat a fehérváriak.
A svédországi összecsapáson a vendégek kétszer találták el a kaput, mégis sikerült gólt szerezni - Nego lőtte egyéni akció végén. Előzetesen biztosra vehettük, hogy Marko Nikolics, a Mol Vidi trénere hasonló taktikával küldi pályára játékosait, mint múlt kedden: betonbiztos védekezésre épített ellentámadásokkal kívánt operálni.

A Malmö erősségét mindennél jobban jellemzi, hogy 2014-ben és 2015-ben is bejutott a Bajnokok Ligája főtáblájára, majd az El-főtáblát is megjárta. A BL-ben az Olimpiakoszt és a Sahtar Donyecket is legyőzték. Az UEFA klubrangsorában a 107. helyen álltak, míg a Vidi a 216. pozícióban.
A mérkőzés eseményei
Huszti Szabolcs kimaradt a Vidi kezdőjéből a visszavágón, Kovács István játszott a bal szélen. A hazaiak mélyen behúzódva próbálták útját állni a rohamoknak, feszes védekezéssel, kizárólag a kontrákra épített a Vidi. Uwe Rösler ügyeset húzott az öt középpályás pályára küldésével, mert a második labdákat rendre a középen létszámfölényben lévő vendégek kaparintották meg, de semmit sem tudtak kezdeni azzal, hogy 65 százalékban ők birtokolták a játékszert.
Újabb két, Hollandiában ápolt betegnél mutatták ki a hantavírust
Megérte Lazovicsot a pályán hagyni, ugyanis a 65. percben remek passzal ugratta ki Negót, aki betört a büntetőterületre, eltolta Dahlin mellett a labdát, a kapus pedig elkaszálta: tizenegyes. A 93. percben Rosenberg emelkedett az ötösön, de fejesét Kovácsik eldőlve hárította, mindenkiben megállt az ütő. A luxemburgi Dudelange és a bolgár Ludogorec után a Malmö is lógó orral búcsúzott Felcsútról: a Videoton pedig a Bajnokok Ligája negyedik csoportkörébe jutott.
A Vidi történetének mérföldkövei
A klub története 1941-ig nyúlik vissza, amikor megalakult a Székesfehérvári MOVE Vadásztölténygyár Sport és Kultur Egyesület. A csapat az évtizedek során számos átalakuláson ment keresztül, míg eljutott a csúcsokra.
| Időszak | Főbb esemény |
|---|---|
| 1984-1985 | UEFA-kupa menetelés és döntő a Real Madrid ellen |
| 2010-2011 | Története első bajnoki címe |
| 2012-2013 | Európa-liga csoportkör |
| 2018 | Harmadik bajnoki cím és BL-rájátszás |
Perhaps few know that it will be the fourth time that Vidi face Malmö FF in European competition. There have been 7 games between 1985 and 1993 with 2 games in the UEFA Cup, and a further 5 in the Intertoto cup. Vidi won all three home games without conceding a goal.

Lehet szidni a fehérváriak védekezésre összpontosító játékát, de sokadszor igazolódik be, hogy a célfoci a mai futballban előrébb való a látványos játéknál. A Vidi útja a BL-selejtezőkön keresztül a legmagasabb európai szintre emelte a klubot, bizonyítva, hogy a fegyelmezett taktika eredményre vezet.
tags: #uefa #bajnokok #ligaja #videoton #malmo





