Utánpótlás kajak edzőtábor: minden, amit a jelentkezésről és a képzésről tudni érdemes
Ha szeretnéd kipróbálni és élvezni a kajakozás vagy a kenuzás könnyed, szép mozgását, gyere kajakozz vagy kenuzz velünk! A sportágba való bekapcsolódás kiváló lehetőség a fiatalok számára, hogy modern létesítményekben, szakértő edzők irányítása mellett fejlesszék képességeiket.

Alapvető feltételek és a kezdetek
Mivel a sportág űzéséhez elengedhetetlenül fontos a biztos úszástudás, ezért legelőször tanulj meg jól úszni! A kajak-kenu szakosztály megszervezésével a sportágon belül szaktekintélynek tartott, Füzesséry Gyula mesteredzőt kérték fel. A szakosztály a Népszigeten kapott helyet, ahol a fiatalok vízi képzésének már egyébként is jelentős hagyományai voltak, hiszen a telepen már a századforduló óta vízi cserkésztábor volt és jelentős vízi élet folyt.
A nagy létszámból kiválasztott és a szakosztályhoz irányított gyerekek egy, a kor követelményeihez mérten komoly és modern létesítményben kezdhettek sportolni, az eredmények pedig nem is várattak sokáig magukra.
Kajak alapok
Szakmai háttér és a szakosztály vezetése
Füzesséry Gyula mellett jelentős szerepet vállalt Jancsó József, aki a megalakulástól egészen 2002-ig, vagyis 39 éven át nagyon nagy szívvel és lelkiismeretesen dolgozott a szakosztálynál. Szintén kiemelkedő volt Hábl Károly (Csárli bácsi) munkássága 1965-től 1983-ig, aki mind szakmai tanácsaival, mind pedig aktív nevelő tevékenységével segítette a szakosztályt.
Hullámvölgyek és hullámhegyek: Oláh Tamás szakosztályvezető
A szakosztály sikereit olyan szakemberek biztosítják, mint Oláh Tamás, a jelenlegi szakosztályvezető. Ő maga kenusként kétszer nyert serdülő magyar bajnokságot, majd 1993-ban kezdett az UTE-ban dolgozni utánpótlásedzőként. 1999 óta a KSI alkalmazásában áll, és 2003 óta a szakosztályvezetői feladatokat is ellátja. A Testnevelési Főiskolán szerzett szakedzői diplomát.

| Szakember | Szerepkör | Időszak |
|---|---|---|
| Füzesséry Gyula | Mesteredző | Alapítás |
| Jancsó József | Edző | 1963-2002 |
| Oláh Tamás | Szakosztályvezető | 2003-napjainkig |
Eredmények és motiváció
Oláh Tamás legeredményesebb versenyzői közé a világbajnok Vasbányai Henrik-Mike Róbert- és az Iván Gábor-Zala György-páros, valamint az Európa-bajnok és vb-bronzérmes Sáfrán Mátyás tartozik. 2013-ban az év edzője díjat vehette át a kajakszövetségtől.
A sportágban való kitartást gyakran a következő gondolat jellemzi: „A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat.”

tags: #utanpotlas #kajak #edzotabor





