Kiss Ramóna az X-Faktor színpadán: Karrierút és felejthetetlen pillanatok
A magyar televíziós élet egyik jól ismert arcaként Kiss Ramóna hosszú utat járt be, mielőtt az X-Faktor műsorvezetői székébe ült. A színésznő kamaszként tűnt fel először az RTL Klub képernyőjén a Barátok köztben. Végül 16 év után búcsút intett Szentmihályi Zsófi karakterének, hogy műsorvezetői szerepben láthassák a nézők az X-Faktorban.
Műsorvezetői tehetségét az X-Faktoron kívül is számos formátumban megmutatta. Ezután újabb formátumokban is megmutathatta tehetségét: 2017-ben csatlakozott Peller Annához és Lukács Mikihez a Reggeli háziasszonyaként, majd jött egy külföldi kaland is: Puskás Petivel együtt vezették a Celeb vagyok, ments ki innen! adásait.

Kiss Ramóna útja az X-Faktorig és az anyaság kihívásai
Kiss Ramóna 2017-ben mutatkozott be az X-Faktor műsorvezetőjeként, idén pedig már több rutinnal, de nem kevésbé izgatottan lépett a tehetségkutató színpadára. A 2018-as év azért is volt számára emlékezetes, mert az RTL Klub szuperprodukcióját várandósan, nagy babapocakkal vezette.
Az öt élő show előtt azt nyilatkozta, kisfiával, Noellel a pocakjában nem láthatják a nézők villantós ruhákban, a stylisttal figyeltek arra, hogy különleges, ugyanakkor ne közönséges kreációkban álljon kamerák elé. Ez sikerült is: dögös, nőies, vagány és meseszép darabokat válogattak össze, amelyek mindegyikét Flórián Kata tervezte és Szentkeressy Zsuzsanna kivitelezte.

A magánélete is csodásan alakult, hiszen megtalálta szerelmét, Lékai Mátét, magyar kézilabdázót, akivel közös gyermekük, Noé 2019. januárjában született meg. Azonban még várandósan a Konyhafőnök VIP 3. szériájában is szerepelt. Kiss Ramóna példája jól illusztrálja, hogy a 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogy lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között, azt ő is megtapasztalta.
A műsorvezetői munkájáról is érkeztek visszajelzések: "Az idei X-Faktor legutóbbi válogatóját a magam részéről nem éreztem túl erősnek, de azért ebbe az epizódba is jutott néhány emlékezetes pillanat; Kiss Ramóna produkciójára négy igent adok..."
Emlékezetes pillanatok és tehetségek az X-Faktor válogatóin
Az X-Faktor válogatói során évről évre számtalan felejthetetlen produkció és karakteres előadó vonult fel a zsűri elé. Ezek a pillanatok gyakran drámai, humoros vagy éppen megható emlékeket hagynak a nézőkben.
Minden idők 20 legjobb X-Faktor meghallgatása HD minőségben
A legutóbbi válogatók alkalmával is számos, emlékezetes versenyző lépett színpadra, akik mind a tehetségükkel, mind a személyiségükkel nyomot hagytak.
| Név / Csapat neve | Életkor | Előadott szám / Stílus | Eredmény | Megjegyzés |
|---|---|---|---|---|
| Zsolt | 28 | Maroon 5 "She Will Be Loved" | - | Meglepődött a rossz énekén, de hozta a hangulatot. |
| Krisztina | - | Éneklő diszkógömb | - | Felvidékről érkezett, férje, DJ Peka bátorította. |
| Bettina és László | - | "A csaj nem jár egyedül" betétdala | 4 igen, továbbjutottak | Bettina izzadós tenyere miatti törülköző, Gáspár Laci izzadós kommentje. |
| Viktória | 17 | Ariana Grande szám | 3 igen, továbbjutott | Nagyon izgulós. |
| Krisztián | 16 | Caramel "Szállok a dallal" | 3 igen, továbbjutott | |
| Dani | - | Agresszív rap | 3 igen, továbbjutott | |
| Troll Roland | - | Avicii feldolgozás | - | Őszinteség, lelkesedés, tánc. |
| Radio Mobster | 3 tagú zenekar | Saját szám | - | |
| Chain Bridge Pop | Békéscsabai zenekar | Saját szám: "Skanzen" | - | Első fellépés ebben a felállásban. |
| Krisztián | 19 (de 29-nek nézett ki) | Majka "Belehalok" (Nagy Ricsi feldolgozás) | - | Eszméletlenül jól, hatalmas átéléssel. Az adás egyik kedvence. |
| Dani | 25 | Seprű-gitáron játszott | 4 igen, továbbjutott | |
| Viola | - | Extrém külső | 4 igen, továbbjutott | |
| M&M | Roma zenekar | - | 4 igen, továbbjutott |

Felejthetetlen egyéniségek és produkciók
Az adás első fellépője a huszonnyolc esztendős Zsolt volt, aki a Maroon 5 "She Will Be Loved" című számával igyekezett sokkolni a mentorokat; még maga is meglepődött rossz énekén, de legalább hozta a hangulatot, és vitte volna haza magával Gigit. A Felvidékről érkezett Krisztina, a legjobban éneklő diszkógömb. Őt férje, DJ Peka bátorította arra, hogy jelentkezzen. A huszonhat éves nő meg hitt férjének, akinek Krisztina szerint vannak felfedezettjei, úgyhogy ő aztán tudja mi a tuti. Vagy mégsem.
A drámai pillanatok sem maradtak el, amikor Gáspár Laci bedurcizott egy produkció után. Érkezett ugyanis Bettina és László A csaj nem jár egyedül betédalával. A nő énekelt, a férfi gitározott, a produkció bár kissé bátortalan, de jó volt - négy igennel jutottak tovább. Bettina kezében volt egy törülköző, a mentorok rá is kérdeztek miért. Elmondta, hogy gyerekkora óta nagyon izzad a tenyere, ha izgul, és nem szeretné, hogy zárlatos legyen a mikrofon, ami valljuk be, naivan cuki válasz volt a részéről. Szó szót követett, a mentorok pedig megjegyzést tettek arra, hogy Gáspár Laci is eléggé izzadós, csak ő testben.

A rettentően izgulós tizenhét esztendős Viktória egy Ariane Grande számmal lépett színpadra - három igennel távozott, ahogy az egy évvel fiatalabb Krisztián is, aki Caramel Szállok a dallal című slágerét adta elő. Szintén három igennel jutott a Táborba az agresszíven rappelő Dani is. Nagyon tetszett Troll Roland őszintesége és lelkesedése, csapatta Avicii-t rendesen! No meg az a tánc... de csinálta a hangulatot, az egyszer biztos!
Zenekarok is voltak; a három tagú Radio Mobster egy saját számot hozott, ahogy a békéscsabai Chain Bridge Pop is, akik ebben a felállásban először léptek színpadra. Szintén saját számmal érkeztek, a címe Skanzen volt. Az egyik legkiemelkedőbb előadó a huszonkilencnek kinéző tizenkilenc éves Krisztián volt az adásban, aki a Majka Belehalok című gigaslágerének Nagy Ricsi féle feldolgozását adta elő, valami eszméletlenül jól és hatalmas átéléssel. Ő nem hitte el, hogy az X-Faktor színpadán áll, én meg azt, ahogy vörösödött a feje éneklés közben. Óriási fazon, remélem még sokszor hallhatjuk!
A huszonöt éves Dani gyakorlatilag egy seprű-gitáron játszott, szintén négy igennel jutott a Táborba, ahogy a meglehetősen extrém külsejű Viola, és az M&M nevű roma zenekar is.
tags: #x #factor #donto #kis #ramona





