Kovács Ádám Tibor és a Békéscsaba 1912 Előre keretének erősödése
A Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata a 2019/2020-as szezon előtt jelentős keretmozgásokkal és stratégiai változásokkal készült a másodosztály kihívásaira. Az új szakmai stáb - szinkronban a klub filozófiájával és a vezetőség elképzeléseivel - igyekszik olyan módon megerősíteni első csapatunk keretét, valamint távozott focistáinkat pótolni, hogy a Békéscsaba 1912 Előre továbbra is helyt tudjon állni a kifejezetten erősnek ígérkező másodosztályú mezőnyben.

Kovács Ádám Tibor érkezése és a támadósor erősítése
A középső-támadó pozícióba igazolták Kovács Ádám Tibort, aki Mosonmagyaróvárról tette át székhelyét. A szintén igen tapasztalt, 28 éves játékos a Honvéd akadémiáján kezdett focizni, majd több csapatnál is szerencsét próbált. Érkezése kulcsfontosságú volt a csapat támadójátékának megerősítésében.
További kulcsfontosságú érkezők
Az Előre keretéhez Kovács Ádám Tibor mellett több más új játékos is csatlakozott, hozzájárulva a csapat stabilitásához és sokoldalúságához:
- Csatlakozott az Előre keretéhez Faragó Tomás, a szlovákiai származású, kettős állampolgárságú, tapasztalt támadó-középpályás.
- Békéscsabán folytatja a 26 éves védő - Farkas Márk, akit a Szeged-Grosics Akadémiától igazoltunk.
- Károly Bálint Tiszakécskéről érkezik és főképp a középpályát erősítheti. Huszonhat éves szerzeményük, a zalaegerszegi kezdetek után megfordult a Videoton, a Puskás Akadémia, a Sopron, valamint a Pécs együtteseinél.

Távozók és a keret változása
A csapatból többen is távoztak a nyári átigazolási időszakban, ami részben új igazolásokat tett szükségessé:
- Távozott a Békéscsaba 1912 Előre kötelékéből Gránicz Patrik, Szatmári István - akit az MTK visszarendelt a kölcsönadásból, Viczián Ádám és Vólent Roland - akivel nem hosszabbított a vezetőség.
- Mezei Szabolcs sorsa még kérdéses volt, mivel csapatunk szerette volna őt továbbra is Békéscsabán tartani, ezért ügyében még folytak az egyeztetések.
Minden távozó labdarúgónak és stábtagnak megfelelő és korrekt ajánlatot tettek, ők azonban nyilván más kihívásokra vágytak, illetve máshol képzelték el jövőjüket. A klub sok sikert és sérülésmentes szezonokat kívánt nekik, megköszönve az eddigieket és bízva benne, hogy egyszer még újra a Békéscsabát választják.
Keretmozgások a 2019/2020-as szezon előtt
| Játékos neve | Pozíció | Kor | Előző csapat / Státusz |
|---|---|---|---|
| Érkezők | |||
| Kovács Ádám Tibor | Középső-támadó | 28 | Mosonmagyaróvár |
| Faragó Tomás | Támadó-középpályás | - | - (szlovákiai származású) |
| Farkas Márk | Védő | 26 | Szeged-Grosics Akadémia |
| Károly Bálint | Középpályás | 26 | Tiszakécske |
| Távozók | |||
| Gránicz Patrik | - | - | Távozott |
| Szatmári István | - | - | MTK visszarendelte (kölcsönből) |
| Viczián Ádám | - | - | Nem hosszabbítottak |
| Vólent Roland | - | - | Nem hosszabbítottak |
| Mezei Szabolcs | - | - | Sorsa kérdéses volt |
A klub utánpótlás-filozófiája és célkitűzései
A Békéscsaba 1912 Előre vezetőségének elképzeléseiben mindenképpen lényeges szempont a fiatalok szerepeltetése és az Akadémia által kinevelt tehetséges labdarúgók felsőbb osztályba integrálása. Ennek újabb lényeges állomása volt Bánfi Dominik, Kasik Ákos és Papp Szabolcs profi szerződéskötése. Lényeges tudni, hogy a 2019/2020-as szezonra még szorosabbá tették az együttműködést második együttesükkel, így a két csapat közötti átjárhatóság még rugalmasabbá vált.
Ebből is következik, hogy természetesen indultak a Békés Megyei I. osztályú bajnokságban is, ahol egyértelmű és kimondott cél a bajnokság megnyerése és a felfelé történő osztályváltás. Ez a mérföldkő mindenképpen hatalmas fejlődési lehetőség lenne mindenkinek, hiszen a felnőtt fiókcsapat léte és erőteljes szereplése mindenképpen fontos és elengedhetetlen a megfelelő utánpótlás biztosításához.

tags: #bekescsaba #elore #kovacs #tibor





