A DVTK és a Kisvárda összecsapása a bajnokságban
A bajnokság 20. fordulójában a diósgyőri csapat a Kisvárda együttesét fogadta hazai pályán. A mérkőzést különleges körülmények övezték, ugyanis a hazai szurkolói csoportok a csapat gyenge szereplése és az általuk elégtelennek vélt szakmai munka miatt bojkottálták a mérkőzést, ezért csak néhány százan ültek a DVTK Aréna lelátóján.

Az első félidő eseményei és a vezetés megszerzése
A találkozó nem indult zökkenőmentesen a hazaiak számára. Az első félidő derekán Ivan Saponjic megsérült, ami kényszerű változtatást igényelt a szakmai stábtól. A támadó helyett pályára lépő Bényei Ágoston pedig bő negyedórával később vezetést szerzett a Diósgyőrnek.
A gól egy jól felépített akció végén született meg: Csapattársa, Pető Milán tört előre a jobb oldalról, majd a labdával Bényei fordult kapura, és 17 méterről ballal lőtt a bal alsó sarokba. Ezzel az előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok a Fizz Liga 20. fordulójában.
Bényei Ágoston András gólja a DVTK – Kisvárda Master Good mérkőzésen
Fordulat a második félidőben
A szünet után a játék képe és a színvonal sem változott jelentősen a nézők számára. A második félidőben nem sokat javult a színvonal, sőt a hazaiak a szünet után már inkább az egygólos előny megtartására törekedtek. Ez a taktika azonban kockázatosnak bizonyult a mérkőzés hajrájában.

A drámai fordulat a 69. perc környékén következett be. A lecserélése előtt álló Szakos Bence szabálytalansága és a hosszabb VAR-ellenőrzés után azonban a Kisvárda büntetőhöz jutott, az ugyancsak csereként beállt Toniszlav Jordanov pedig a 69. percben egyenlített.
A mérkőzés legfontosabb statisztikái
Az alábbiakban összefoglaljuk a találkozó kulcsfontosságú adatait és a gólszerzőket:
| Esemény típusa | Részletek |
|---|---|
| Bajnokság és forduló | Fizz Liga, 20. forduló |
| DVTK gólszerző | Bényei Ágoston (Pető Milán gólpasszából) |
| Kisvárda gólszerző | Toniszlav Jordanov (69. perc, büntetőből) |
| Fontosabb események | Ivan Saponjic sérülése, VAR-ellenőrzés, szurkolói bojkott |

A mérkőzés végül nem hozott több gólt, így a diósgyőri alakulatnak be kellett érnie az egy ponttal legutóbbi ellenfele ellen, miközben a lelátókon uralkodó hangulat hűen tükrözte a szurkolók elégedetlenségét.
tags: #kilesz #az #utolso #elenfele #a #dvtk





