Gödöllői Röplabda Club

A BLF SE útjai a kosárlabda bajnokságokban

2026.06.19

A sportban a fejlődés kulcsa a folyamatos munka és a csapategység, amit a BLF SE csapata az elmúlt időszakban a gyakorlatban is megtapasztalt. Az év elején kitűzött célunk az volt, hogy bejussunk a ’C’ csoportba, amit sikerült is elérnünk. Minden győzelem értékes, minden győzelemnek örülni kell. Amikor két remekül felkészített és jól játszó csapat közül a miénk kerül ki győztesen, az a győzelem mindennél édesebb.

Kosárlabda mérkőzés pillanatkép

Küzdelem és csapatmunka a pályán

A sikerekhez vezető út azonban nem volt mentes a nehézségektől. Idegenbeli túránk első mérkőzése nagyon nem úgy alakult, ahogyan azt mi elképzeltük. Lehet kifogásokat keresni, hogy sokat kellett utazni, nem voltunk teljes kerettel, de ez felesleges, egyszerűen hiányzott a kellő lendület és energia a csapatból. Az edzéseken sokkal komolyabban kell dolgoznunk, mint eddig, és az a cél, hogy a továbbiakban ne kapjunk ki.

A TFSE csapata elleni mérkőzésen például a kezdés nem alakult jól, nem voltunk elég lendületesek, kicsit akadozott a játékunk. Ahogy azonban haladt előre a mérkőzés, egyre jobban összeállt a csapatjáték, és a végére már egységesen, egymást segítve tudtunk játszani. Igazi csapatmunka volt, és a következő meccshez is így kell hozzáállnunk, hogy végig mi irányítsuk a mérkőzést!

Fejlődés és tanulságok

Sokszor előfordult, hogy saját magunknak nehezítettük meg a dolgunkat. Előfordult, hogy enerváltan, lassan, már szinte érdektelenül játszottunk. A 7. fordulón örömteli módon mindkét mérkőzést sikerült megnyernünk, ami igazolta, hogy a kemény munka meghozza gyümölcsét. A meccseken nagyszerű megoldásokat láttam, ami egy csapatra vall, bízom benne, hogy elindultunk most egy úton, ami mindenkinek a javára válik!

Statisztikai áttekintés a fordulók tanulságairól

Helyzet Megoldás
Gyenge dobószázalék Több passz, kevesebb labdavezetés
Fegyelmezetlenség Agresszív védekezés, koncentráció
Lassú kezdés Mentális felkészülés, csapatszellem

Az egyéni és közös siker

Ilyenkor látszik, hogy képesek vagyunk csapatban dolgozni és nem az egyéni játék a célravezető. Kiemelném Nagy Marcit, aki megcsinálta azt, amit kértem; menjünk befelé és pontozzuk ki őket. A döntő pillanatokban megmutatkozott a csapat mentális ereje és összetartása, a végjátékban mi voltunk koncentráltabbak és határozottabbak.

Edzői instrukciók a pálya szélén

A küzdeni akarásunk és a szorgalmunk nagy, minden meccsre úgy állunk hozzá, hogy meg kell nyerni. A játékkal elégedett voltam a mérkőzésen, végre volt csapatjáték és ez nagy előrelépés a csapat számára. Remélhetőleg a szünetről a srácok magabiztosabban és győzeleméhesen térnek vissza, hogy folytassák a megkezdett utat.

tags: #blf #regionalis #bajnoksag

Népszerű bejegyzések:

GRC