Gödöllői Röplabda Club

A Dunai Vízisportok Központja: Az ELTE Vízisporttelepe Budapesten

2026.06.21

Az ELTE Vízisporttelepe közvetlenül a Duna soroksári mellékágának partján található, a Gubacsi-híd közelében. Ez a kiváló elhelyezkedés ideális lehetőséget biztosít a vízisportok szerelmeseinek a fővárosban, könnyen megközelíthető helyen.

Az ELTE Vízisporttelep elhelyezkedése a Duna soroksári mellékágánál

A Vízisporttelep Szolgáltatásai és Biztonsága

A telepen egy kifejezetten evezősöknek készült stégről ideális a vízreszállás és a kikötés, kényelmes hozzáférést biztosítva a Dunához. A biztonság kiemelt szempont a telepen; kerítés határolja el a víztől, így kisgyermekes családok számára is biztonságos környezetet nyújt a vízközeli kikapcsolódáshoz.

Azok számára, akik saját vízi járművel rendelkeznek, a telephely hajók bértárolását is vállalja, ami praktikus megoldást kínál a tárolási problémákra.

Nemzetközi Mura-Dráva-Duna Túra (MDD) előzetes

Kajak- és Kenu Bérlési Lehetőségek és Árak

Az ELTE Vízisporttelepén lehetőség van vízi járművek bérlésére is, így azok is élvezhetik a Duna adta lehetőségeket, akiknek nincs saját felszerelésük. A választék a következőket foglalja magába:

  • Kajakok: 1-2 személyes kivitelben bérelhetők.
  • Kenuk: 3-4-5 fős méretben állnak rendelkezésre.
Bérelhető kajakok és kenuk az ELTE Vízisporttelepen a stégnél

Bérlési Időszak és Költségek

A vízi eszközök bérlésére az április 15-től október 16-ig terjedő időszakban van mód. Az alábbi táblázat részletezi a napi bérleti díjakat:

Jármű típusa Bérlési időszak Napi bérleti díj (Ft)
Kajak (1-2 személyes) Április 15. - Október 16. 1500 - 2000
Kenu (3-4-5 fős, mérettől függően) 2500 - 3500

Fontos megjegyezni, hogy az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2017. júniusi állapotot tükrözik. Javasolt az aktuális árakról és feltételekről közvetlenül a telepnél érdeklődni.

Ideális Evezős Élmény Kezdőknek és Haladóknak

A Duna soroksári mellékágán egy látványos, mégis könnyű evezős túra várja a vízisport kedvelőit, amibe a kezdő lapátolók is bátran belevághatnak. Ez a kiváló lehetőség akkor is ideális, ha nincs idő vagy kedv távolabbra utazni, de szeretnénk egy kellemes és aktív napot eltölteni a vízen.

Családi evezés, kajakozás a Duna mellékágán

tags: #ftc #vizisport #utca

Népszerű bejegyzések:

GRC