Gödöllői Röplabda Club

A Győri Audi ETO KC kiemelkedő őszi szereplése: Edzői stratégia és játékosok teljesítménye

2026.06.05

A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata veretlenül vezeti a magyar bajnokságot és a Bajnokok Ligája A-csoportját is, ezzel is bizonyítva folyamatosan magas szintű teljesítményét. Az idei őszön minden eddigi tétmeccsén legalább harminc gólt szerzett az ETO, ami a stabil védekezés és a támadójáték kiválóságának együttes eredménye.

Szakmai stáb erősítése: Bohus Beáta érkezése

A klub tovább erősítette szakmai stábját. Játékosként Bajnokok Ligája-győztes edzővel erősítette meg szakember gárdáját a Győri Audi ETO KC akadémiája. „Tizenkét évet töltöttem el a NEKA-n, a kézilabda-akadémia megalakulásától kezdve dolgoztam ott. Görbicz Anita, az ETO elnöke többször is hívott, és végül most nyáron alakult úgy minden, hogy a váltás mellett döntöttem. Az első pár nap alapján hiszem, hogy ez jó választás volt. Mindenki kedvesen, szeretettel fogadott” - kezdte Bohus.

Bohus játékosként Bajnokok Ligáját nyert a Dunaferr csapatával, a válogatottal vb-ezüstöt, Eb-bronzot ért el, az athéni olimpián pedig 5. helyen végzett. Tapasztalata és sikerei jelentős mértékben hozzájárulhatnak az akadémia fiatal tehetségeinek fejlődéséhez.

Bohus Beáta, a Győri Audi ETO KC akadémiájának új edzője

A jelenlegi szezon kihívásai és sikerei

Mozgalmasan telt az idei nyár Győrben. A majdnem tökéletes előző idény után - amelyben magyar bajnok és Bajnokok Ligája-győztes lett az ETO, míg a kupában egy szinte már megnyert meccset bukott el hetespárbajban az FTC ellenében - négy kulcsember időleges pótlásáról kellett gondoskodni.

A várandós Győri-Lukács Viktória, Estelle Nze-Minko, Kari Brattset Dale és Sandra Toft ugyanis ezúttal csak lélekben támogathatja csapattársait a célok elérésében. A felkészülést sérülések is nehezítették, Tjasa Stanko és a tizenkét év után hazatérő Szemerey Zsófi is hosszabb-rövidebb kihagyásra kényszerült.

A rajt ennek ellenére jól sikerült, látszott, hogy az ETO már egyből a meccsek elején igyekszik eldönteni az érdemi kérdéseket. A stabil védekezést követően vezetett gyors lerohanásokra az ellenfelek nem találták meg az ellenszert.

Taktikai megközelítés és kulcsfontosságú mérkőzések

Per Johansson vezetőedző korábban már számos alkalommal hangsúlyozta a védekezés fontosságát. Szeptember végére ebben is előrelépett a Győr, húsznál nem kapott több gólt a Buducsnoszttól, a Besztercétől és a nagy rivális FTC-től sem. Utóbbit 32-17-re ütötte ki, már októberben nagy lépést téve a bajnoki cím felé.

Olykor túl hamar nyugodtak meg a győriek, erre jó példa az Esbjerg elleni hazai mérkőzés, amelyen a 22. percben már 14-8-ra vezetett az ETO, azonban a dánok felzárkóztak. Olyannyira, hogy az 59. percben már ők vezettek eggyel, de a végére fordítottak a kisalföldiek. Majdnem hasonló forgatókönyvet hozott a legutóbbi, Metz elleni csoportrangadó is. Az ETO szemszögéből nagyszerűen alakult az első félidő, 16-8-as előnyből várta a második játékrészt, csakhogy sima győzelem helyett végül meg kellett szenvednie, mert Vámos Petráék a végén kettőre csökkentették a hátrányukat.

Kiemelkedő kapusteljesítmények

Ezekben a sikerekben fontos szerep jutott a két kapusnak. Szemerey Zsófi is megmutatta képességeit, Hatadou Sako pedig parádés teljesítményt nyújtott meccsről meccsre. A ferencvárosiak ellen 57 százalékos hatékonysággal védett, míg a legutóbbi, Metz elleni BL-meccs első félidejében a kapujára érkező lövések 68 százalékát hárította.

„Sako olyat tett az első félidőben, ami nemcsak a női, hanem a férfi kézilabdában is példa nélküli - méltatta kapusát Johansson a 31-27-re megnyert meccset követően. - Kimerítő találkozón vagyunk túl, az eredményjelző sosem hazudik, de a mérkőzés bizonyos periódusaiban a Metz egyértelműen fölénk kerekedett, nagy gondot jelentett számunkra a beállója, Sarah Bouktit.”

Hatadou Sako, a Győri Audi ETO KC kapusa védés közben

A támadójáték ereje és a legeredményesebb játékosok

A védelem mellett a támadójáték is jól működik. A válogatott keretbe visszatérő, nagyszerű formában lévő szélső, Fodor Csenge a BL-ben 28, a bajnokságban 18 gólnál tart. Csapata az új idényben minden tétmeccsén legalább harminc találatig jutott.

Legeredményesebb játékosok (őszi szezon)

Az alábbi táblázat mutatja a Győri Audi ETO KC legeredményesebb játékosait a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában:

Játékos Bajnokság (gólok) Bajnokok Ligája (gólok)
Fodor Csenge 18 28
Helena Elver 27 -
Bruna de Paula - 31
A Győri Audi ETO KC csapatának gólöröme

Johansson vezetőedző gondolatai az őszi teljesítményről

„Az első félidővel természetesen elégedett voltam, de összességében nehéz meccsen vagyunk túl, amelyből sokat tanulhatunk. Nem gondolom, hogy a csapat túl korán hitte volna el, hogy ezt a meccset megnyerte. Tisztában voltunk azzal, hogy a Metz korábban fordított már meg ilyen találkozókat. A játékosaim mindig érzik a nyomást, én rendkívül örülök Sako teljesítményének, de azt is látni kell, hogy túl sok lövést engedett a védelmünk, a kapusunk viszont nagyszerűen hárította ezeket. A világ legjobbjai közé tartozó csapatok találkoztak, mindkét fél magas minőségű játékot mutatott, megértem a metzieket, hogy csalódottak a vereség miatt. A taktikát, sebességet tekintve rendkívül színvonalas kézilabdát láthattunk” - folytatta a svéd vezetőedző.

Johansson az őszi összképet tekintve is nagyon pozitívan vélekedik. „Az eredeti elvárásomat messze túlteljesítettük eddig az ősszel, ahogyan kivégeztük a Buducsnoszot és a Besztercét, majd a Ferencvárost is. Felforgatott kerettel győztünk Debrecenben, és a Metz ellen is nagyszerűen kontrolláltuk az első félidőt. Elképzelni sem tudtam volna, hogy november elején itt tartunk majd.” Ugyanakkor számos olyan eset történt a legutóbbi meccsükön is, amelyet vissza kell nézni és elemezni kell, mert ugyan néggyel nyertünk, de érzetre ez szoros összecsapás volt.

Per Johansson, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője meccs közben

Jövőbeli kilátások és célok

Amikor Johansson Győrbe került, az volt az elvárás, hogy nyerjék meg a Bajnokok Ligáját és hozzák vissza a trófeát Győrbe, de tudta, hogy a bajnoki cím is nagyon fontos a klub számára, sőt, talán még fontosabb volt, hogy ezt elérjék. Az előző idényben érkezett Johansson irányításával a győriek tavaly megnyerték a BL-t, és idén is ott lesznek a budapesti négyes döntőben.

A csapat következő kihívása szombaton a norvég bajnok Storhamar lesz az Audi Arénában, míg november 16-án a felek Hamarban találkoznak. Ez a mérkőzés lesz a világbajnokság előtt az utolsó tétmeccse a zöld-fehér együttesnek.

tags: #gyori #audio #kezilabda #edzo

Népszerű bejegyzések:

GRC