ETO - DVTK: Gólzáporos mérkőzés a Fizz Liga 32. fordulójában
A Fizz Liga 32. fordulójában került megrendezésre a futballmérkőzés a Győr, ETO Stadionban. A találkozót 7781 néző tekintette meg, izgalmas összecsapásra számítva a hazai ETO és a vendég DVTK között.
A csapatok összeállítása
A mérkőzésen mindkét csapat a legerősebb összeállításában lépett pályára, a győzelem reményében.
ETO F.C.
A hazai csapat a következő felállásban kezdte meg a mérkőzést:
- Kapus: Samuel PETRÁŠ
- Védők: Ștefan VLĂDOIU, CSINGER Márk, Miljan KRPIĆ, Daniel ŠTEFULJ
- Középpályások: VITÁLIS Milán, TÓTH Rajmund, BÁNÁTI Kevin, Claudiu BUMBA
- Támadók: SCHÖN Szabolcs, Nadhir BENBOUALI

DVTK
A vendég Diósgyőri VTK játékosai a következők voltak a kezdőcsapatban:
- Kapus: BÁNHEGYI Bogdán
- Védők: SZAKOS Bence, SZATMÁRI Csaba, TAMÁS Márk, BÁRDOS Bence, KISS Bence
- Középpályások: Nazar KOVALENKO, Anderson ESITI, HOLDAMPF Gergő, MACSÓ Máté
- Támadó: GALÁNTAI Tamás

A mérkőzés eseményei és gólok
A találkozó során az ETO dominált a gólszerzésben, jelentős előnyt kiharcolva már az első félidőben.
| Gólszerző | Perc | Eredmény | Csapat |
|---|---|---|---|
| SCHÖN Szabolcs | 33. | 1-0 | ETO |
| Nadhir BENBOUALI | 44. | 2-0 | ETO |
| SCHÖN Szabolcs | 47. | 3-0 | ETO |
| FARKAS Ruben (öngól) | 66. | 4-0 | DVTK |
A 33. percben SCHÖN Szabolcs szerezte az első gólt, ezzel 1-0-ra módosítva az állást.
Nem sokkal később, a 44. percben Nadhir BENBOUALI növelte az ETO előnyét, a félidő előtt már 2-0 volt az eredmény.
A második félidő elején, a 47. percben SCHÖN Szabolcs újabb gólt szerzett, kialakítva a 3-0-ás állást.
A 66. percben FARKAS Ruben öngóljával (4-0) tovább nőtt az ETO előnye.
GÓLZÁPOR | 32. FORDULÓ | FIZZ LIGA 2025/26
Cserék és taktikai változtatások
A mérkőzés során mindkét csapat több játékos cserét hajtott végre, igyekezve frissíteni a felállást és új lendületet adni a játéknak.
- A 46. percben GALÁNTAI Tamás helyett SAJBÁN Máté és Anderson ESITI helyett FARKAS Ruben állt be a DVTK-nál.
- BÁNÁTI Kevin helyett BÍRÓ Barnabás az 57. percben lépett pályára az ETO színeiben.
- MACSÓ Máté helyett KISS László a 68. percben érkezett a DVTK csapatába.
- Claudiu BUMBA helyett Oleksandr PYSHCHUR és Ahmed BENBOUALI helyett SZÉP Márton a 69. percben került be az ETO-ba.
- HOLDAMPF Gergő helyett VARGA Zétény és SZATMÁRI Csaba helyett KOMLÓSI Bence a 77. percben cserélt a DVTK-nál.
- SCHÖN Szabolcs helyett Jovan ŽIVKOVIĆ és Ştefan VLĂDOIU helyett DÉCSY Ádám a 82. percben kapott lehetőséget az ETO-ban.

Fegyelmi lapok
A mérkőzésen három sárga lap is kiosztásra került a játékvezető által, jelezve a pálya feszült pillanatait.
- Anderson ESITI a 40. percben kapott sárga lapot.
- BÁRDOS Bence a 62. percben részesült figyelmeztetésben.
- VITÁLIS Milán a 86. percben kapott sárga lapot.
tags: #hajra #magyarok #hajra #fradi #neger





