Gödöllői Röplabda Club

Hartman Túrkevei Autocross Bajnokság: Izgalmak és Megható Pillanatok

2026.06.22

Több, mint 100 versenyző, több mint ezer néző és egy igazán zúzós hétvége várta az érdeklődőket a túrkevei autocross versenyen. Sok izgalmat tartogatott az idei Autocross verseny Túrkevén, amelynek második napján egy igazán megható jelenetnek is szemtanúi lehettek mindazok, akik kilátogattak a hétvégén a kétnapos rendezvényre.

Az Alföld Kupa Jelentősége

Mivel a 2024 és 2025-ös évben nem indult Magyarországon Autocross Országos Bajnokság, a sport szerelmesei számára az Alföld Kupa jelenti a legfontosabb versenysorozatot. A kupát a Marosmenti Extrémsport Egyesület szervezi Mihály Norbert vezetésével. Az esemény amatőr státuszú ugyan, de hasonlóan szigorú szabályokhoz kötött, mint egy országos bajnokság, biztosítva ezzel a versenyek színvonalát és biztonságát.

A Túrkevei Verseny Háttere és Fejlődése

A kezdetekben mintegy 20 helyi versenyző alkotta a mezőnyt, mára azonban az Alföld Kupa révén az ország minden tájáról érkeznek indulók Túrkevére. Ez a jelentős növekedés is mutatja a sportág népszerűségét és a túrkevei pálya vonzerejét.

Autocross pálya Túrkevén

Kategóriák és Versenyjárművek

A hétvégén 11 kategóriában zajlottak a futamok, széles spektrumot lefedve a versenyzők korát és a járművek típusát illetően. Az egyik legkülönlegesebb látványt hét és tizenkettő év közötti gyerekek minikrossz-autói jelentették. Ezek a kisméretű, manuális és automata váltós buggy-k igazi versenygépek, amelyekkel a legfiatalabbak is biztonságosan próbára tehették ügyességüket.

Unboxing and Assembling a New Dirt Cross Bike Ride on Power Wheels Mini Bike

Az ifjúsági kategóriákban főként Suzukik álltak rajthoz, míg a nagyobbaknál a klasszikus Ladák mellett modernebb versenyautók - például Audi, Mitsubishi, Mazda gyártmányok - is feltűntek, tovább színesítve a mezőnyt.

A Verseny Hétvégéjének Pillanatai

A két nap során több mint ezer néző látogatott ki a túrkevei pályára, hogy szurkoljon kedvenceinek és élvezze az autocross nyújtotta izgalmakat. A szombati időmérők és előfutamok után vasárnap a második előfutamok, majd a döntők következtek, melyek során a legjobbak mérhették össze tudásukat.

Az időjárás is kegyes volt a rendezvényhez: szombaton bár erősebb szél nehezítette a körülményeket, vasárnapra szinte tökéletes feltételek várták a versenyzőket. A versenyek során szerencsére senki nem sérült meg, bár akadt néhány borulás (számszerűen pontosan 7) és pályára visszaállítás, ami a sportág sajátos dinamikájához hozzátartozik és amin a helyi biztonsági személyzet gyorsan felülkerekedett, biztosítva a futamok zavartalan folytatását.

Autocross balesetek és mentés

Megható Emlékezés: Anda Irénke Néni

Az esemény kiemelkedően megható pillanata volt, amikor a versenyzők együtt vonulva emlékeztek meg Anda Irénke néniről. Ő közel 50 évig jelen volt az autocross-versenyeken, és fotósként örökítette meg a sportág pillanatait egészen augusztus 11-én bekövetkező haláláig. Az ő neve és munkássága mára elválaszthatatlan része lett a magyar autocross történetének, emlékét tisztelettel őrzik a sportág szerelmesei.

Anda Irénke néni emléktáblája vagy portréja

Az Alföld Kupa túrkevei fordulója egyértelműen bizonyította, hogy a sportág él és virágzik, még országos bajnokság nélkül is, megmutatva a közösség erejét és a sport iránti szenvedélyt.

tags: #hartman #turkevei #autocross #bajnoksag

Népszerű bejegyzések:

GRC