Gödöllői Röplabda Club

Csíkszeredai Jégkorong Információk: Eredmények, Csapatdinamika és Ligahírek

2026.06.17

A csíkszeredai jégkorongcsapat, az SC Csíkszereda, a magyar jégkorong élet egyik meghatározó szereplője, amely rendszeresen izgalmas összecsapásokat vív az Erste Ligában és a román bajnokságban. Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb információkat, amelyek segítenek nyomon követni a csapat teljesítményét és az érintett ligák eseményeit.

A Csíkszereda jégkorongcsapatának címere és egy mérkőzésről készült fotó

Friss Eredmények és Párharcok az Erste Ligában

Az Erste Ligában zajló küzdelmek mindig kiélezettek, különösen a rangadókon. Nemrégiben a címvédő Gyergyói HK nyerte a székely rangadót, míg Dunaújvárosban hosszabbítás után nyert a magyar bajnok BJAHC az Erste Ligában. Hosszabbítás után a DEAC nyerte a keleti rangadót, egy olyan mérkőzésen, ahol a Csíkszereda új edzővel kapott ki.

A Gyergyó visszavette a vezetést az Erste Liga döntőjében egy korábbi szezonban; a meccs végén zárkózott a Csíkszereda, de fordítania már nem sikerült. A bajnokság alapszakaszában is láthattunk emlékezetes pillanatokat, például amikor szétlövés után a Ferencváros legyőzte az Újpestet az Erste Ligában, vagy amikor nyolcat kapott Dunaújvárosban a FEHA19, és nagy hajrával nyert az éllovas Gyergyó.

Péter Róbert, az SC Csíkszereda vezetőedzője a Sportklub-GYHK párharc lezárása után a következőképpen fogalmazott: "Jól álltunk bele a mérkőzésbe."

Emlékezetes Párharcok: BJAHC és Csíkszereda

A BJAHC és a Csíkszereda közötti párharcok mindig sokáig emlékezetesek maradnak. Tavaly a negyeddöntőben egy műhiba miatt egy mérkőzést meg kellett ismételni, végül 4-2-vel lépett tovább az erdélyi csapat. A hat találkozóból négyszer is ráadás döntött, és a másik két mérkőzésen is egygólos volt a különbség. A tavalyi negyeddöntő sormintája folytatódott a mostani alapszakaszban is: egy gólnál nagyobb egyszer sem volt a különbség, az utolsó találkozón pedig szétlövés döntött.

A negyeddöntőből a BJAHC söpréssel lépett tovább, de az UTE ellen három meccs is szorosan alakult, az egyik ráadásul maratoni hosszabbításban ért véget Nagy Gergő 84. perces találatával, és csak az utolsón volt 4-0-s a különbség. Kangyal Balázsék március 14-én fejezték be a párharcot, vagyis alaposan rápihenhettek az elődöntőre. Ezzel szemben a Csíkszereda kevesebbet pihenhetett, hiszen az előző hétvégén a román bajnoki négyes döntőben szerepelt, és két vereséggel lett végül negyedik.

A BJAHC-Csíkszereda elődöntő mérkőzései

Az alábbi táblázatban láthatók a BJAHC és a Csíkszereda közötti elődöntő mérkőzéseinek időpontjai:

Dátum Időpont Mérkőzés Megjegyzés
Március 25. kedd 18.40 BJAHC-Csíkszereda
Március 26. szerda 18.40 BJAHC-Csíkszereda
Március 29. szombat 17.30 Csíkszereda-BJAHC
Március 30. vasárnap 17.30 Csíkszereda-BJAHC
Április 1. kedd 18.40 BJAHC-Csíkszereda *
Április 3. csütörtök 17.30 Csíkszereda-BJAHC *

Csapatdinamika és Játékosmozgások

A csapatok élete folyamatos változásban van, ami a játékoskeretet és a vezetőséget illeti. A közelmúltban az Erste Ligában két finn játékosától is megvált a Csíkszereda; Jimi Kuronen és Niklas Lucenius is közös megegyezéssel távozott. Az utánpótlás légiósok is befejezték a szezont, közülük Schwartz Gergő ezüstérmes lett az NCDC-ben.

Felmerültek viták a keret összeállításával kapcsolatban is. "Nem értem... Schlekmann már megint miért maradt ki? Nem értem... A srác régen megérett már rá, hogy ott legyen a végleges keretben is! Én nem vittem volna tovább Tornyait. Horváth Alex vagy Szathmary Simont inkább..." - fogalmazta meg egy vélemény a játékosválasztásokról. Egyetértés volt abban, hogy a légiósok nélkül nem, vagy csak jóval nehezebben nyerték volna meg a bajnokságot a Dunaújvárossal, hiszen ők is hozzátartoznak a Hokilegendák közé.

Visszatekintve, Mihonyik kapus neve is szép emlékeket hagyott maga után, és sokan úgy emlékeznek rá, mint a Dunaferr kapusára.

Liga és Bajnokság Hírek

A liga bővítése és a csapatok nevezése körüli információk sokszor találgatásokra adnak okot. "Én úgy emlékszem, hogy az első körben 4 csapat jelentkezett. A Lehel HC jelentkezését nem fogadták el, a másik 3 csapatét viszont igen. Ez a 3 csapat a Győr, Szeged és az Ágyúsok. Ez a burkolt információ közlés, a tyutyi mutyizás nem valami bizalom erősítő tényező." - mondta egy hozzászóló a helyzettel kapcsolatban. "Nem úgy volt, hogy 2 csapat csatlakozhat már a következő idényében? (Győr és a Háromszéki Ágyúsok) Ugyanakkor nem tudom, de a Szeged nevezését is mintha pozitívan bírálták volna el..."

Kérdőjelek merültek fel azzal kapcsolatban is, hogy kik azok, akik nem kaptak zöld utat, mely csapat nem nyújtotta be a nevezését, és melyik fordult fellebbezéshez. Fontos lenne, hogy ezekről az információkról pontosabb képet kapjunk.

A magyar jégkorong térképe, a csapatok elhelyezkedésével

Nemzetközi Jégkorong: Románia a Világbajnokságon

A nemzetközi színtéren is vannak hírek, amelyek érintik a román jégkorongot. A divízió 1/B-s világbajnokság zárónapja előtt már biztos volt, hogy bármi is történjen az utolsó három mérkőzésen, Észtország az első helyen végzett és feljutott a divízió I/A-ba. A dobogó további sorrendje viszont függött a Románia-Dél-Korea és a Kína-Észtország összecsapások kimenetelétől.

Amint arról már beszámoltunk, Részeghék jó játékkal előrukkolva 4-1-re verték Dél-Koreát. A kínai csapat a 22. percre 3-0-s előnyt épített fel Észtország ellen, de ez nem volt elég a hárompontos sikerhez. Az észtek vissza tudtak kapaszkodni, és a 60. perc végén 3-3 állt a sencseni csarnok eredményjelzőjén. Ez maradt a hosszabbításban is, de a büntetőpárbajból Kína került ki győztesen, így végül 4-3-ra győzött.

Ezzel a kínaiak pontszámban beérték Románia együttesét, és mivel az egymás közötti eredmény nekik kedvezett, övék lett az ezüstérem. A zárónapon a kiesés elkerüléséért csatázott volna egymás ellen Spanyolország és Hollandia, de ez nem volt így, mert idén nem rendezték meg a divízió 2/A-s vb-t, és így ebből a csoportból senki nem eshetett ki. A meccset a spanyolok nyerték 4-0-ra így ők lettek az ötödikek.

Jégkorong divízió 1/B-s világbajnokság végeredmény:

  1. Észtország 13 pont
  2. Kína 10 pont
  3. Románia 10 pont
  4. Dél-Korea 9 pont
  5. Spanyolország 3 pont
A jégkorong divízió 1/B világbajnokság logója vagy egy csoportkép a román csapatról

Egyéb Jégkorong Hírek

A nemzetközi hírfolyamban is történtek fontos események, melyek a jégkorongvilág figyelmét lekötötték. A Toronto nyerte a draftlottót, a Maple Leafs története során harmadszor választhat majd elsőként. A sorsolást megnyerő csapat minden bizonnyal a Penn State kiválóságát, Gavin McKennát választja majd.

tags: #jegkorong #elo #kozvetites #csikszereda

Népszerű bejegyzések:

GRC