Gödöllői Röplabda Club

A nagykanizsai sportélet és labdarúgás 1994 nyarán

2026.06.22

A nagykanizsai sportéletben 1994 nyarán az érdeklődés középpontjában a labdarúgás állt. A hét végén megkezdődik a menetelés a legnépszerűbb sportágban, a labdarúgásban. A városban és városkörnyéken óriási az érdeklődés, hiszen a kanizsai kedvencek a legjobbak mezőnyében szerepelnek. Negyvennégy évi szünet után tehát újra lesznek első osztályú mérkőzések Nagykanizsán. A foci varázsa lázba hozta a sportbarátokat, akik vasárnap délután részesei lehetnek az őszi idénynyitónak.

labdarúgó mérkőzés hangulata a lelátón

A csapat felkészültsége és az előttük álló kihívások foglalkoztatták a közvéleményt. A kanizsai olajosok eddig kétszer találkoztak a debreceniekkel. Az elmúlt bajnoki év sikercsapata a DVSC volt, és mint újonc, sokáig a dobogós helyeken tanyázott. A csapat végül a hetedik helyen végzett, amelyben a válogatott Sándor és Dombi külön is felhívta magára a figyelmet.

A sport mellett a városi élet egyéb területein is fontos események zajlottak, amelyek meghatározták a közhangulatot. A közösségi élet egyik kiemelkedő eseménye volt a kulturális élet élénkítése. Pénteken 17 órai kezdettel nyílik meg az V. Zala Megyei Nemzetközi Folklór-fesztivál. Az ünnepélyes megnyitóra az Erzsébet téren kerül sor. A tavalyi fesztivál-nyitó programhoz hasonlóan menettáncban vonulnak a résztvevők a Károlyi kertbe, ahol a szabadtéri színpadon zajlik majd a folklór-gálaműsor.

Összesített táblázat a sport és közösségi eseményekről

Esemény Időpont / Helyszín Jelentőség
Labdarúgó idénynyitó Vasárnap, Nagykanizsa Első osztályú mérkőzés 44 év után
Folklór-fesztivál Erzsébet tér, Károlyi kert V. Zala Megyei Nemzetközi rendezvény

A városi önkormányzat és a humán osztály munkája során számos operatív döntést kellett meghozni a zavartalan működés érdekében. Elkészült az Olajbányász labdarúgócsapatával kötendő megállapodástervezetet is. Noha az osztály saját hatáskörében tette közzé a felhívásokat, a kollégiumi férőhelyek pályázatánál a testület döntése nélkülözhetetlen volt a szeptemberi tanévkezdés miatt. Az általános iskolai osztályok elhelyezése is megoldódott a Mezőgimnázium kollégiumának igénybevételével.

Nagykanizsa belvárosának látképe az 1990-es évek közepén

A nyári időszakban a környezeti tényezők is kihívás elé állították a helyi szerveket. A hirtelen nagy mennyiségben érkező égi áldás mennyi kárt okozhat, amire a miklósfai orvosi rendelő tetőszerkezetének sérülése is példa volt. A városi élet mindennapjaihoz hozzátartozott a közösségi felelősségvállalás is, hiszen a véradó állomás továbbra is folyamatosan működött a szervezett akciók keretében.

tags: #kasan #gyerek #foci #mescs #kepei

Népszerű bejegyzések:

GRC