A Szeged és Tatabánya kézilabda összecsapása és az átigazolási mozgások
A férfi kézilabda NB I legutóbbi játéknapján komoly rangadóra került sor, ahol a Tatabánya otthonában fogadta a Szeged csapatát. A Szeged 34-30-ra kikapott Tatabányán a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján. A Szeged így 2017 decemberét követően kapott ki ismét a Tatabányától, ami jól mutatja a mérkőzés súlyát és a hazai csapat erejét.
A Tatabánya-Szeged rangadó elemzése
A mérkőzés kezdetén a vendégek 2-1-re még vezettek, utána azonban rendre a hazaiak álltak jobban, ezért Michael Apelgren vezetőedző időt kért. A Szeged védekezése nem volt kellően hatékony, támadásban pedig többet hibázott ellenfelénél, ezt kihasználva a Tatabánya dominálta a játékot. Nyolc perc és egy 5-0-s hazai sorozat után szerzett ismét gólt a Magyar Kupa-címvédő, amely létszámfölényes támadásokkal próbálkozott, de Andó Adrián védéseit kihasználva a Tatabánya többször is az üres kapuba lőtt.
Hét gól volt a legnagyobb különbség, de amikor négyre csökkent, Tóth Edmond, a hazaiak szakvezetője is időt kért. A Szeged hat perc alatt visszakapaszkodott 26-20-ról mínusz kettőre, ekkor azonban Andó két büntetőt is kivédett, de ezzel még nem dőlt el a meccs, mert a folytatásban Mikler Rolandnak is volt két bravúros hárítása. A rangadót végül a magyar válogatott Rodríguez Álvarez Pedro találata döntötte el, így a Tatabánya 2017 decemberét követően tudta ismét legyőzni a Szegedet.

Edzői értékelések és játékos teljesítmények
A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón mindkét vezetőedző megosztotta gondolatait. Michael Apelgren, a Szeged edzője gratulált a Tatabányának, és elmondta, hogy jó mérkőzést játszottak, bár a különbséget túlzónak érezte. Nagyon elégedett volt a csapata teljesítményével, kiemelve Szilágyi Benji és Kukics gólerős játékát. A csapatot sújtó sérülésekről is beszélt: rengeteg sérültjük van az egész szezonban, szerencsére a mérkőzésre többen visszatértek. Hozzátette, hogy Frimmelre vizsgálatok várnak, de reményeik szerint nem kell a legrosszabbra, keresztszalag-szakadásra számítaniuk.
Tóth Edmond, a Tatabánya vezetőedzője szerint a két csapat az ötvenéves közös történelméhez méltó mérkőzést játszott. Elmondása szerint védekezésben voltak problémáik, és ha a Szeged kompletten kiáll Bánhidi Bencével és az irányítóival együtt, akkor rengeteg problémát okoznak. Kiemelte, hogy a Szeged jól játszott, és nehezen hatástalanították a támadásaikat, ettől függetlenül dicséret illette a csapatát, mert megpróbált határozottan védekezni és sokat futni. Látványos támadásokat vezettek, de hangsúlyozta, ha nem védekeznek jól, akkor nem fordíthatnak. Sajnálta, hogy a végén hatról kilencgólosra nőtt a különbség.
A Tatabánya sikerében Vajda Huba hét, Rodríguez, Daniel Mosindi, Josip Sarac és Éles Benedek négy-négy góllal, Andó nyolc, Székely öt védéssel vette ki részét.
Átigazolási körkép a kézilabda piacon
A kézilabda átigazolási piac folyamatosan mozog, számos bejelentés érkezik a csapatoktól. Az elmúlt időszakban is több klub erősítette meg keretét vagy jelentett be távozókat. Ezek a változások nemcsak a Szegedet és Tatabányát, hanem az egész magyar és nemzetközi kézilabdaéletet érintik.

Például, a brazil Lewandowski nyártól Mosonmagyaróváron kézilabdázik, 1+1 évre szóló szerződést írt alá. Az Ohrid bejelentette Máthé Dominik szerződtetését, aki a mostani idényben a bajnokságban 66, az Európa-ligában 29 gólt szerzett eddig. Yvette Broch, a korábbi győri beálló, a Brest Bretagne-ba igazolt. Ő maga úgy nyilatkozott: „Elég régen játszottam legutóbb, de igyekszem a tőlem telhető száz százalékot nyújtani, hogy tényleg a csapat hasznára legyek.”
A Ferencváros magyar válogatott átlövőt igazolt Csíkos Luca személyében, aki a 20 éves, Eb-bronzérmes játékos a következő két idényt még egy másik klubban tölti kölcsönben. Imre Bence 2026 nyarától a Veszprém kézilabdázója lesz, hosszú távú, 2030 nyaráig szóló megállapodást kötöttek a THW Kieltől hazatérő válogatott szélsővel. Emellett Gasper Marguc nyáron távozik a Veszprémtől, aki a szlovén kézilabdázó 2014 nyara óta 19 nagy trófeát nyert a csapattal.
Mozgások az OTP Bank-Pick Szegednél
Az OTP Bank-Pick Szeged életében is zajlanak változások az átigazolási piacon. A klub nemcsak játékosokat igazol, hanem távozókról és szerződéshosszabbításokról is hírt ad.
A klub hivatalosan is bejelentette, hogy két szegedi játékos is Horvátországba igazol. Jovica Nikolics és Greb Kalaras is távozik a magyar csapattól. Ugyanakkor a Szegednél ukrán balátlövőt is igazolhatnak Dmitro Horiha személyében, aki 39 gólnál tart az Európa-ligában.
Örömteli hír a szurkolók számára, hogy a Szeged szerződést hosszabbított Szilágyi Benjáminnal. Ő maga a következőket mondta ezzel kapcsolatban: „Szerencsés vagyok, mert csupa jó ember vesz körül. Nincs megállás, dolgozom tovább keményen.”
Az OTP Bank-Pick Szeged átigazolási táblázata (2025-2026 szezon)
| Játékos | Mozgás típusa | Célállomás / Státusz |
|---|---|---|
| Jovica Nikolics | Távozó | Horvátország |
| Greb Kalaras | Távozó | Horvátország |
| Dmitro Horiha | Lehetséges érkező | Vardar Szkopje (korábbi klubja) |
| Szilágyi Benjámin | Szerződéshosszabbítás | OTP Bank-Pick Szeged |
tags: #kezilabda #igazolas #szegedrol #tatabanyara





