Gödöllői Röplabda Club

SZKKA és Marosán György: Sikerek, Közösség és Küzdelmek a Szombathelyi Kézilabda Pályán

2026.06.22

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) életében a közösségi élmények és a sportág iránti elkötelezettség kiemelt szerepet játszik. Marosán György vezetőedző irányítása alatt a felnőtt csapat és az utánpótlás korosztályok egyaránt jelentős eredményeket értek el, miközben a klub a jótékonysági tevékenységekre is nagy hangsúlyt fektet.

Közösségi Ünnep és Díjátadó: Egy Eredményes Ősz Zárása

Az SZKKA korosztályos csapatainak játékosai, edzők, szülők és a felnőtt csapat is összegyűlt egy különleges eseményen, amely a közösség erejét és az eredményes őszt ünnepelte. Már pénteken délután 4 óra előtt gyülekeztek az Oladi Iskolában. A legfrissebbek a legkisebbek voltak, de Marosán György vezetőedzővel az élen az NB I/B-ben hibátlanul menetelő felnőtt csapat is teljes kerettel érkezett.

A szervezett program a karácsonyfa feldíszítésével indult. Mindenki, a kicsiktől a felnőttekig, saját hozott díszeikkel ékesítették a fát, majd a sportcsarnokba bevonulva, több százan hallgatták meg Pődör Zoltán ügyvezető elnök köszöntőjét. A klubelnök a következőket kívánta a résztvevőknek: „Azt kívánom, hogy mindenki érezze jól magát. Szeretném, ha igazi karácsonyi hangulatban töltenénk el a következő 4 órát. Edzők, játékosok, gyerekek, szülők ünnepeljünk együtt, mert van mit, hiszen kiváló és eredményes őszt tudhatunk magunk mögött.”

Karácsonyfa díszítés az SZKKA rendezvényen

Ezután a felnőtt csapat kiválóságai, Mayer Maja, Varga Niki és Lugosi Fruzsina vezetésével melegített be a közösség, majd Vers Ákos főszervező ismertette a programot, és megkezdődtek a sorversenyek. Ezután szülő-gyermek mérkőzések következtek. A 15 perces összecsapások során az U8-as, az U9-es, az U10-es, az U11, az U12-es és az U14-es csapat is összemérte erőit a szülőkkel.

A csúcspont a felnőtt - utánpótlás mérkőzés volt, amikor Marosán György együttese a klub utánpótláskorú csapataival mérkőzött meg és már az 1. perctől érezhető volt, hogy elveszti veretlenségét az NB I/B-s listavezető.

Elismerések és Fődíjak

Ezt követően díjátadás következett. Először a különböző korosztályos csapatok legjobbjai számára adott át elismeréseket Pődör Zoltán.

  • U8-as csapat: Bödei Zorka és Németh Kira
  • U9-es csapat: Kovács Anna és Zsótér Anna
  • U10-es csapat: Tüzes Mira és Unger Viktória
  • U11-es csapat: Simon Eszter és Gerencsér Lea
  • U12-es csapat: Bozsodi Eszter és Horváth Luca
  • U14-es korosztály: Takács Dóra és Juhász Luca
  • Serdülők: Lakatos Lizett és Tamási Kata
  • Ifjúságiak: Bognár Franciska és Kiss Brigitta

Ezután a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó, 18 év alatti játékosokból összeállított SZKKA allstar-csapatot mutatták be:

  • Derdák Sára (U11)
  • Czenki Petra (U12)
  • Kulcsár Dorottya (ifjúsági)
  • Pődör Rebeka (felnőtt)
  • Gyulai Emma (U10)
  • Horváth Anna (serdülő)
  • Marton Jázmin (U14)

A hagyományteremtő szándékkal alapított fődíjakat is átadták:

  • Az év játékosa: Pődör Blanka (serdülő)
  • Az év felfedezettje: Balogh Sára Panna (U9)
  • Az év példaképe: Farkas Nerina (serdülő)
  • Az év szurkolója: Farkasné Bőröndi Bea

Jótékonysági Akció

A program végén azt is bejelentették, hogy az SZKKA-közösség jótékonysági céllal gyűjtött. A Vas megyei TEGYESZ számára különböző játékokat, sporteszközöket, míg a súlyos betegségben szenvedő 9 éves Katona Olivér számára 100 ezer forintot gyűjtöttek össze.

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia Küzdelmei a K&H Ligában

A felnőtt női kézilabdacsapat, Marosán György vezetésével, folyamatosan bizonyítja rátermettségét a K&H Ligában. A bajnoki mérkőzések során a csapatnak számos kihívással kellett szembenéznie, melyek során megmutatkozott a játékosok kitartása és a taktikai fegyelem.

Az MTK Budapest elleni idegenbeli mérkőzés elemzése (9. forduló)

A K&H női kézilabdaliga 9. fordulójában az MTK Budapest látta vendégül közvetlen riválisát, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémiát az Elektromos-csarnokban. Bár az 5. percben Lilija Gorilszka gólját követően 1-2-t mutatott az eredményjelző Szombathely javára, ám ez csak pillanatnyi, kezdeti megingásnak bizonyult az MTK számára.

A mérkőzés során ekkor vezetett először és utoljára a Szombathely. Az ukrán beálló góljára öttel felelt az MTK, átvette az irányítást, mielőtt ellenfelük vérszemet kaphatott volna. A második félidő rajtját remekül kapta el Marosán György együttese, pár perc alatt egygólosra olvadt az MTK előnye (17-16). Ezt követően az MTK-nak is volt tartása a csapatnak: hat gólt lőttek (sorrendben: Mihálffy, Tóth, Tóth, Pál, Tóth, Dávid-Azari) egymás után, így a 40. percre eldőlni látszott a találkozó. A szombati találkozón sok jó egyéni teljesítménynek örülhettek a nézők, de a pálmát ezúttal a nyolc gólig jutó Dávid-Azari Fruzsina vitte el, aki rendkívül fontos pillanatokban vette be a Szombathely kapuját.

A mérkőzés alakulása (MTK-SZKKA):

Perc Eredmény
5. 1-2
10. 6-2
22. 13-7
36. 17-16
41. 23-16
48. 27-19

Csapatok felállása és gólszerzők:

  • MTK Budapest: Győri - Dávid-Azari 8, Dakos 1, Szabados, Szöllősi-Zácsik 4, Tóth E. Csere: Suba (kapus), Sziráki 1, Pál T. 5 (2), Fekete B.
  • SZKKA: Tomasevics - Mayer 1, Bandelier 5 (2), Pődör R. Csere: Gadányi, Sipeki (kapusok), Csire 1, Pődör B. 1, Varga N. 4 (2), Horváth P.

Kiállítások: MTK 8, SZKKA hiányzó. Hétméteresek: MTK 4/3, SZKKA hiányzó.

Kézilabda mérkőzés akcióban

Várakozások a hazai MTK mérkőzés előtt (20. forduló)

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia szerdán 16 órától az MTK Budapest együttesét látja vendégül a Haladás Sportkomplexum csarnokában a K&H Liga 20. játéknapján. A 11. helyen álló SZKKA november elején, a hatodik helyezett vendég fővárosiak október közepén játszottak utoljára bajnoki mérkőzést.

Az SZKKA vezetőedzője, Marosán György mondta el várakozásait az MTK elleni meccs előtt. „Nagyon fognak hiányozni a szurkolók, hiszen nagy energiákat adtak idén is, amíg lehetett meccsre jönni. Értük is harcolni fogunk, tudjuk, hogy nézik a mérkőzést.” Marosán György hangsúlyozta: „Itthon akarjuk tartani a kettő pontot, de biztosan nagyon melós mérkőzés lesz. Kiváló csapat az MTK, kiváló játékosokkal, Szöllősi-Zácsik Szandra kikapcsolása mindenképp sarkallatos pontja lesz az eredményességünknek. Csapatként kell funkcionálnunk, fegyelmezettnek kell lennünk és megfelelő érzelmeket kell a pályára vinnünk és akkor lehet esélyünk a győzelemre. Szeretnénk előrelépni a játékunkban.”

Kézilabda taktikai rajz

tags: #kezilabda #szombathely #gyorgy

Népszerű bejegyzések:

GRC