SZKKA és Marosán György: Sikerek, Közösség és Küzdelmek a Szombathelyi Kézilabda Pályán
A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) életében a közösségi élmények és a sportág iránti elkötelezettség kiemelt szerepet játszik. Marosán György vezetőedző irányítása alatt a felnőtt csapat és az utánpótlás korosztályok egyaránt jelentős eredményeket értek el, miközben a klub a jótékonysági tevékenységekre is nagy hangsúlyt fektet.
Közösségi Ünnep és Díjátadó: Egy Eredményes Ősz Zárása
Az SZKKA korosztályos csapatainak játékosai, edzők, szülők és a felnőtt csapat is összegyűlt egy különleges eseményen, amely a közösség erejét és az eredményes őszt ünnepelte. Már pénteken délután 4 óra előtt gyülekeztek az Oladi Iskolában. A legfrissebbek a legkisebbek voltak, de Marosán György vezetőedzővel az élen az NB I/B-ben hibátlanul menetelő felnőtt csapat is teljes kerettel érkezett.
A szervezett program a karácsonyfa feldíszítésével indult. Mindenki, a kicsiktől a felnőttekig, saját hozott díszeikkel ékesítették a fát, majd a sportcsarnokba bevonulva, több százan hallgatták meg Pődör Zoltán ügyvezető elnök köszöntőjét. A klubelnök a következőket kívánta a résztvevőknek: „Azt kívánom, hogy mindenki érezze jól magát. Szeretném, ha igazi karácsonyi hangulatban töltenénk el a következő 4 órát. Edzők, játékosok, gyerekek, szülők ünnepeljünk együtt, mert van mit, hiszen kiváló és eredményes őszt tudhatunk magunk mögött.”

Ezután a felnőtt csapat kiválóságai, Mayer Maja, Varga Niki és Lugosi Fruzsina vezetésével melegített be a közösség, majd Vers Ákos főszervező ismertette a programot, és megkezdődtek a sorversenyek. Ezután szülő-gyermek mérkőzések következtek. A 15 perces összecsapások során az U8-as, az U9-es, az U10-es, az U11, az U12-es és az U14-es csapat is összemérte erőit a szülőkkel.
A csúcspont a felnőtt - utánpótlás mérkőzés volt, amikor Marosán György együttese a klub utánpótláskorú csapataival mérkőzött meg és már az 1. perctől érezhető volt, hogy elveszti veretlenségét az NB I/B-s listavezető.
Elismerések és Fődíjak
Ezt követően díjátadás következett. Először a különböző korosztályos csapatok legjobbjai számára adott át elismeréseket Pődör Zoltán.
- U8-as csapat: Bödei Zorka és Németh Kira
- U9-es csapat: Kovács Anna és Zsótér Anna
- U10-es csapat: Tüzes Mira és Unger Viktória
- U11-es csapat: Simon Eszter és Gerencsér Lea
- U12-es csapat: Bozsodi Eszter és Horváth Luca
- U14-es korosztály: Takács Dóra és Juhász Luca
- Serdülők: Lakatos Lizett és Tamási Kata
- Ifjúságiak: Bognár Franciska és Kiss Brigitta
Ezután a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó, 18 év alatti játékosokból összeállított SZKKA allstar-csapatot mutatták be:
- Derdák Sára (U11)
- Czenki Petra (U12)
- Kulcsár Dorottya (ifjúsági)
- Pődör Rebeka (felnőtt)
- Gyulai Emma (U10)
- Horváth Anna (serdülő)
- Marton Jázmin (U14)
A hagyományteremtő szándékkal alapított fődíjakat is átadták:
- Az év játékosa: Pődör Blanka (serdülő)
- Az év felfedezettje: Balogh Sára Panna (U9)
- Az év példaképe: Farkas Nerina (serdülő)
- Az év szurkolója: Farkasné Bőröndi Bea
Jótékonysági Akció
A program végén azt is bejelentették, hogy az SZKKA-közösség jótékonysági céllal gyűjtött. A Vas megyei TEGYESZ számára különböző játékokat, sporteszközöket, míg a súlyos betegségben szenvedő 9 éves Katona Olivér számára 100 ezer forintot gyűjtöttek össze.
A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia Küzdelmei a K&H Ligában
A felnőtt női kézilabdacsapat, Marosán György vezetésével, folyamatosan bizonyítja rátermettségét a K&H Ligában. A bajnoki mérkőzések során a csapatnak számos kihívással kellett szembenéznie, melyek során megmutatkozott a játékosok kitartása és a taktikai fegyelem.
Az MTK Budapest elleni idegenbeli mérkőzés elemzése (9. forduló)
A K&H női kézilabdaliga 9. fordulójában az MTK Budapest látta vendégül közvetlen riválisát, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémiát az Elektromos-csarnokban. Bár az 5. percben Lilija Gorilszka gólját követően 1-2-t mutatott az eredményjelző Szombathely javára, ám ez csak pillanatnyi, kezdeti megingásnak bizonyult az MTK számára.
A mérkőzés során ekkor vezetett először és utoljára a Szombathely. Az ukrán beálló góljára öttel felelt az MTK, átvette az irányítást, mielőtt ellenfelük vérszemet kaphatott volna. A második félidő rajtját remekül kapta el Marosán György együttese, pár perc alatt egygólosra olvadt az MTK előnye (17-16). Ezt követően az MTK-nak is volt tartása a csapatnak: hat gólt lőttek (sorrendben: Mihálffy, Tóth, Tóth, Pál, Tóth, Dávid-Azari) egymás után, így a 40. percre eldőlni látszott a találkozó. A szombati találkozón sok jó egyéni teljesítménynek örülhettek a nézők, de a pálmát ezúttal a nyolc gólig jutó Dávid-Azari Fruzsina vitte el, aki rendkívül fontos pillanatokban vette be a Szombathely kapuját.
A mérkőzés alakulása (MTK-SZKKA):
| Perc | Eredmény |
|---|---|
| 5. | 1-2 |
| 10. | 6-2 |
| 22. | 13-7 |
| 36. | 17-16 |
| 41. | 23-16 |
| 48. | 27-19 |
Csapatok felállása és gólszerzők:
- MTK Budapest: Győri - Dávid-Azari 8, Dakos 1, Szabados, Szöllősi-Zácsik 4, Tóth E. Csere: Suba (kapus), Sziráki 1, Pál T. 5 (2), Fekete B.
- SZKKA: Tomasevics - Mayer 1, Bandelier 5 (2), Pődör R. Csere: Gadányi, Sipeki (kapusok), Csire 1, Pődör B. 1, Varga N. 4 (2), Horváth P.
Kiállítások: MTK 8, SZKKA hiányzó. Hétméteresek: MTK 4/3, SZKKA hiányzó.

Várakozások a hazai MTK mérkőzés előtt (20. forduló)
A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia szerdán 16 órától az MTK Budapest együttesét látja vendégül a Haladás Sportkomplexum csarnokában a K&H Liga 20. játéknapján. A 11. helyen álló SZKKA november elején, a hatodik helyezett vendég fővárosiak október közepén játszottak utoljára bajnoki mérkőzést.
Az SZKKA vezetőedzője, Marosán György mondta el várakozásait az MTK elleni meccs előtt. „Nagyon fognak hiányozni a szurkolók, hiszen nagy energiákat adtak idén is, amíg lehetett meccsre jönni. Értük is harcolni fogunk, tudjuk, hogy nézik a mérkőzést.” Marosán György hangsúlyozta: „Itthon akarjuk tartani a kettő pontot, de biztosan nagyon melós mérkőzés lesz. Kiváló csapat az MTK, kiváló játékosokkal, Szöllősi-Zácsik Szandra kikapcsolása mindenképp sarkallatos pontja lesz az eredményességünknek. Csapatként kell funkcionálnunk, fegyelmezettnek kell lennünk és megfelelő érzelmeket kell a pályára vinnünk és akkor lehet esélyünk a győzelemre. Szeretnénk előrelépni a játékunkban.”

tags: #kezilabda #szombathely #gyorgy





