A Ferencváros kulcsfontosságú mérkőzései és az Európa-liga kihívásai
A nagy derbivel zárult a klubidény, az Újpest a vártnál gyengébben futballozott, a Fradi a 22. Gera Zoltán találatával a Ferencvárosé lett a végső diadal a labdarúgó Magyar Kupában, a zöld-fehérek az örök rivális Újpestet győzték le a Groupama Arénában rendezett fináléban. A csapat emellett folyamatosan küzd az NB I bajnoki címéért, és jelentős kihívások elé néz a labdarúgó Európa-liga 2025-2026-os kiírásában, ahol egészen a május 7-i elődöntőig vagy az isztambuli döntőig is eljuthat.
A Magyar Kupa döntő: Ferencváros - Újpest
A kupadöntő előtt óriási volt a várakozás, hiszen hosszú múltra tekint vissza a két klub egymás elleni rivalizálása. Thomas Doll, az FTC vezetőedzője a döntő előtt így nyilatkozott: „Óriási a várakozás a döntő előtt, hiszen hosszú múltra tekint vissza a két klub egymás elleni rivalizálása. Úgy gondolom, mindenki örül, hogy a kupadöntőben az Újpest és a Ferencváros játszik egymással, mert amit a labdarúgás érzelmi szinten fel tud mutatni, ezek a derbik mindig felmutatják, és rendre magas színvonalúak ezek a mérkőzések.” Az esélyeket teljesen kiegyenlítetteknek ítélte, ötven-ötven százalékot adva a győzelemre mindkét együttesnek. Hozzátette: „Amikor hat fordulóval a bajnokság vége előtt egy csapat megnyeri a bajnokságot, az étvágy kicsit lecsökken a játékosokban. Kedden kezdtük el az edzéseket a kupadöntőre, és nagyon boldog vagyok, mert az előző napokban olyan csapatot láttam a tréningeken, akik nagyszerűen edzettek. Az elmúlt napok alapján újra beleszerettem a csapatomba, ez jó jel a döntő előtt.”
Nebojsa Vignjevic, az Újpest vezetőedzője kiemelte: „Kilencven percen keresztül kell koncentrálnunk, mert egy-egy pillanat fog dönteni a győzelemről. Aki jobban használja ki ezeket a pillanatokat, az emelheti magasba a végén a trófeát. Mindent tudunk egymásról, ezért nem taktikai szinten dől el a találkozó, hanem azon, hogy ki lesz motiváltabb, a játékosok az adott pillanatokban éppen milyen megoldást választanak.”

A mérkőzés hangulata és kulcspillanatai
Ami a körítést illeti, olyan mérkőzésen, amin nem lépett pályára a magyar válogatott, ilyen hangulat még nem volt a Groupama Arénában. Ami a szakmát illeti: a Ferencváros a legerősebb kezdő tizenegyét küldte pályára azt leszámítva, hogy Nagy Ádám nem volt bevethető, Emir Dilaver ugyanis felépült a meccsre.
A csapatok a következő összeállításban léptek pályára:
- Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa (Radó 46.), Leandro, Ramírez - Pintér Á. - Varga R.
- Újpest: Balajcza - Heris, Kecskés Á., Litauszki, Balogh B. - Sankovic, Cseke - K.
Leginkább akkor, amikor a 15. percben Roland Lamah passza után Pintér Ádám 25 méterről váratlanul bombázott, a kapufa mentette csak meg az Újpestet. Az újpesti tábor látványos elemeket használt, pirotechnikát is bevetett a második játékrész elején. Eközben a pályán ismét jobb lett az iram, csak ziccerekről nem lehetett sokáig beszámolni. A 78. A szögletet követően azonban már tehetetlenek voltak. Gól: Gera Z.
Magyar Kupa: Ferencvárosi TC-Újpest FC 0-0 - Összefoglaló
Edzői visszajelzések a döntő után
A mérkőzés után Thomas Doll, az FTC vezetőedzője a sajtótájékoztatón a következőket mondta: „Csodálatos pillanatot élünk át most, kemény munka volt a mai, azt gondolom, nagyon jó mérkőzést láthattunk. Érzelmekben és feszültségben nem volt hiány, és a szurkolók is nagyszerűek voltak. Nagyon tetszett, amit láttam, stimmeltek a csapatrészek közötti távolságok, nem engedtük helyzetbe kerülni az újpestieket. Tudtuk, hogy nem az első tizenöt percben kell eldönteni a döntőt, azonban már az első félidőben is betalálhattunk volna. Gera Zoltán ma megkoronázta nagyszerű szezonját. Remek játékos, aki védekezésben és támadásban is stabilitást ad a csapatnak. Köszönetet szeretnék mondani a szurkolóknak, ezt a buzdítást mindkét csapat megérdemelte.”
Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője a vereség ellenére elismerte: „A Ferencváros bizonyította, hogy Magyarország legjobb csapata. Jobban játszottak, míg nekünk nem ment olyan jól, mint a legutóbbi két, ellenük lejátszott találkozónkon. Sajnos támadóinknak nem volt sok lövése, nem tudtunk eléggé gólra törően futballozni, így nem sikerült elég helyzetet kialakítanunk.”
Bajnoki küzdelmek és a bajnoki cím sorsa
A Fradi a meccs előtt váratlan meglepetéssel szolgált, ugyanis a hivatalos honlapján jelezte, a télen érkezett argentin védő, Mariano Gómez szerdán letette az állampolgársági esküt, így a derbin már magyarként léphet pályára.

A mérkőzésen az Újpest kezdett bátrabban, gólt azonban a vendégek szereztek. A 19. A Fradi nem állt le, a 64. A 78. Jó tíz perc kényszerpihenő után folytatódott az összecsapás, ennyit hosszabbított is a játékvezető, a 99.
NB I, 32. forduló - Újpest FC - Ferencvárosi TC
A 32. fordulóban az Újpest FC és a Ferencvárosi TC a következő összeállításban lépett pályára:
- Újpest FC: Banai - Bodnár (Nunes, 69.), Fiola, Stronati, Gergényi - Sarkadi (Vlijter, 58.), Maier (Ademi, 72.), Fenyő, Horváth Kr.
- Ferencvárosi TC: Dibusz - Gómez, Raemaekers, Szalai G.
A mérkőzésen az alábbi sárga lapok születtek: Bodnár (27.), Fiola (42.), Ljujic (45.), Horváth Kr. (51.), Vlijter (70.), illetve Szalai G.
A Fradi győzelmével továbbra is tapad az ETO-ra, és miután a jövő héten az FTC-ZTE-kupadöntő miatt nem lesz bajnoki forduló, az aranyérem sorsa május 16-án dől el. Az MLSZ nyilvánosságra hozta a labdarúgó NB I utolsó, 33. fordulójának menetrendjét. Két mérkőzést május 15-én, pénteken rendeznek, míg a dobogós helyek sorsáról döntő négy találkozó május 16-án, szombaton, egyaránt 17.15-kor kezdődik.
Az aranyért az FTC és az ETO FC, a bronzért a DVSC, a Paks és a ZTE van versenyben. Az FTC és az ETO FC küzd a bajnoki címért, a győriek tartják saját kezükben a sorsukat, május 16-án, szombaton dől el az NB I aranyérmének sorsa.

Az Európa-liga 2025-2026: A playofftól az isztambuli döntőig
Csütörtökön véget ért a labdarúgó Európa-liga 2025-2026-os kiírásának alapszakasza: az első nyolc helyezett bejutott a nyolcaddöntőbe, a következő tizenhatra rájátszás vár, az utolsó tizenkettő kiesett. A Ferencváros a 12. helyen végzett, így a rájátszásban a skót Celtickel vagy a bolgár Ludogoreccel találkozik.
A playoffkör tudnivalói és a sorsolás
A playoffkörben 16 csapat vesz részt, az alapszakasz 9-24. helyezettjei. Az alapszakasz 9-16. helyezettjei kiemeltek lesznek, hozzájuk párosítják a 17-24. helyezetteket. Az alapszakaszbeli helyezés alapján a csapatok négyes kalapokba kerültek, és a sorsoláson minden négyesből két párosítást alakítanak ki. A 9. és 10. pozícióban végző csapatokat a 23. és 24. helyen záró csapatokkal sorsolják össze, és így tovább - 11./12.-21./22, 13./14.-19./20., 15./16.-17./18.
Ennek értelmében a sorsolásra váró négyesek a következőképpen alakultak:
- Kiemelt lesz: SUTTGART (német) és FERENCVÁROS
- Nem lesz kiemelt: CELTIC (skót) és LUDOGOREC (bolgár) - az innen továbbjutó két csapatot a Porto (portugál) és a Braga (portugál) kaphatja.
Pénteken kiderült, hogy a Ferencváros a portugál SC Bragával találkozik a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében.

Ferencváros - Ludogorec és Celtic mérlegek
A Ferencváros eddig hét tétmérkőzést játszott a Ludogorec ellen. Ezeken négy győzelem, két döntetlen és egy vereség a magyar bajnok mérlege. Ebben az idényben a BL-selejtezőben harmadik körében Bulgáriában gól nélküli döntetlent játszottak a csapatok, a budapesti visszavágót 3-0-ra nyerte a Ferencváros. Az Európa-liga alapszakaszában is találkoztak, a negyedik fordulóban az FTC 3-1-re verte a bolgárokat.
A Celtic ellen háromszor mérkőzött meg a Ferencváros. A 2020-2021-es BL-idényben az FTC 2-1-re nyert Skóciában, ekkor ez a győzelem továbbjutást ért az egymeccses párharcban. A Fradi egy évvel később az Európa-liga csoportkörében is találkozott a skótokkal, akkor mind a két mérkőzésen a Celtic kerekedett felül (2-0 és 3-2).
Az alapszakasz végeredménye és a kieséses szakasz kulcsdátumai
Nézzük a legfontosabb tudnivalókat a május 20-i isztambuli döntőig vezető úton!
Az alapszakasz végeredménye
| Csapat | M | Gy | D | V | L-K | Gk | P | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Lyon | 8 | 7 | - | 1 | 18-5 | +13 | 21 |
| 2. | Aston Villa | 8 | 7 | - | 1 | 14-6 | +8 | 21 |
| 3. | Midtjylland | 8 | 6 | 1 | 1 | 18-8 | +10 | 19 |
| 4. | Real Betis | 8 | 5 | 2 | 1 | 13-7 | +6 | 17 |
| 5. | Porto | 8 | 5 | 2 | 1 | 13-7 | +6 | 17 |
| 6. | Braga | 8 | 5 | 2 | 1 | 11-5 | +6 | 17 |
| 7. | Freiburg | 8 | 5 | 2 | 1 | 10-4 | +6 | 17 |
| 8. | Roma | 8 | 5 | 1 | 2 | 13-6 | +7 | 16 |
| 9. | Genk | 8 | 5 | 1 | 2 | 11-7 | +4 | 16 |
| 10. | Bologna | 8 | 4 | 3 | 1 | 14-7 | +7 | 15 |
| 11. | Stuttgart | 8 | 5 | - | 3 | 15-9 | +6 | 15 |
| 12. | FERENCVÁROS | 8 | 4 | 3 | 1 | 12-11 | +1 | 15 |
| 13. | Nottingham Forest | 8 | 4 | 2 | 2 | 15-7 | +8 | 14 |
| 14. | Viktoria Plzen | 8 | 3 | 5 | - | 8-3 | +5 | 14 |
| 15. | Crvena zvezda | 8 | 4 | 2 | 2 | 7-6 | +1 | 14 |
| 16. | Celta Vigo | 8 | 4 | 1 | 3 | 15-11 | +4 | 13 |
| 17. | PAOK | 8 | 3 | 3 | 2 | 17-14 | +3 | 12 |
| 18. | Lille | 8 | 4 | - | 4 | 12-9 | +3 | 12 |
| 19. | Fenerbahce | 8 | 3 | 3 | 2 | 10-7 | +3 | 12 |
| 20. | Panathinaikosz | 8 | 3 | 3 | 2 | 11-9 | +2 | 12 |
| 21. | Celtic | 8 | 3 | 2 | 3 | 13-15 | -2 | 11 |
| 22. | Ludogorec | 8 | 3 | 1 | 4 | 12-15 | -3 | 10 |
| 23. | Dinamo Zagreb | 8 | 3 | 1 | 4 | 12-16 | -4 | 10 |
| 24. | Brann Bergen | 8 | 2 | 3 | 3 | 9-11 | -2 | 9 |
| 25. | Young Boys | 8 | 3 | - | 5 | 10-16 | -6 | 9 |
| 26. | Sturm Graz | 8 | 2 | 1 | 5 | 5-11 | -6 | 7 |
| 27. | FCSB | 8 | 2 | 1 | 5 | 9-16 | -7 | 7 |
| 28. | Go Ahead Eagles | 8 | 2 | 1 | 5 | 6-14 | -8 | 7 |
| 29. | Feyenoord | 8 | 2 | - | 6 | 11-15 | -4 | 6 |
| 30. | Basel | 8 | 2 | - | 6 | 9-13 | -4 | 6 |
| 31. | Salzburg | 8 | 2 | - | 6 | 10-15 | -5 | 6 |
| 32. | Rangers | 8 | 1 | 1 | 6 | 5-14 | -9 | 4 |
| 33. | Nice | 8 | 1 | - | 7 | 7-15 | -8 | 3 |
| 34. | Utrecht | 8 | - | 1 | 7 | 5-15 | -10 | 1 |
| 35. | Malmö | 8 | - | 1 | 7 | 4-15 | -11 | 1 |
| 36. | Maccabi Tel-Aviv | 8 | - | 1 | 7 | 2-22 | -20 | 1 |
Pontazonosság esetén az alábbi szempontok döntöttek (ebben a sorrendben): 1. gólkülönbség 2. szerzett gólok száma 3. idegenben szerzett gólok száma 4. győzelmek száma 5. idegenbeli győzelmek száma 6. az alapszakaszbeli ellenfelek által szerzett pontok száma 7. az alapszakaszbeli ellenfelek összgólkülönbsége 8. az alapszakaszbeli ellenfelek szerzett góljainak száma 9. a fair play-pontok alacsonyabb száma (1 jár a sárga lapért, 3 a pirosért) 10.
A kieséses szakasz kulcsdátumai
| Szakasz | Sorsolás | Mérkőzések |
|---|---|---|
| Playoff | január 30. | február 19., 26. |
| Nyolcaddöntő | február 27. | március 12., 19. |
| Negyeddöntő | február 27. | április 9., 16. |
| Elődöntő | február 27. | április 30., május 7. |
| Döntő | május 20. | Isztambul, Besiktas-stadion |
A sorsolás január 30-án, pénteken 13 órakor volt Nyonban, élőben az NSO-n! Fontos tudnivaló, hogy egy ország két csapata szembekerülhet a playoffban, és olyan párosítás is kialakulhat, amely az alapszakaszban is volt. A legjobb tizenhat között is párosával sorsolják össze a csapatokat - az alapszakaszban a legjobb nyolc közé jutottak lesznek a kiemeltek. Az első mérkőzéseket február 19-én, a második mérkőzéseket február 26-án rendezik. A kiemelt csapatok játsszák hazai pályán a visszavágót.
Ahogy az M4 Sport csatornaigazgatója, Székely Dávid a pénteki sorsolás közvetítése közben elmondta, az UEFA illetékeseinek tájékoztatása szerint a portugál hatóságok és döntéshozók határozata értelmében a visszavágót március 18-án, azaz szerdán - itteni idő szerint - 16.30 órakor rendezik Bragában. Mindez azt jelenti, hogy az MLSZ-nek minden bizonnyal el kell halasztania az eredetileg március 16-án 20 órára kiírt Ferencváros-Puskás Akadémia bajnokit, hiszen utána 48 óra sem telne el a szerda 16.30-kor esedékes Braga elleni El-meccsig - a szövetség szabályzata kimondja, hogy egy csapat a legutóbbi meccséhez viszonyítva a rákövetkezendő 3.
Magyar Kupa: Ferencvárosi TC-Újpest FC 0-0 - Összefoglaló






