Gödöllői Röplabda Club

Mercedes-KLA U13 Labdarúgó Kupa: Nemzetközi Siker a Széktói Stadionban

2026.06.12

Vasárnap a Széktói Stadionban rendezte meg klubunk a Mercedes-KLA U13 Labdarúgó Kupát, melyet lelkes játékkal nyert meg csapatunk. Ez a nemzetközi torna lehetőséget biztosított a fiatal tehetségeknek, hogy megmérettessék magukat, és bemutassák a kemény munka gyümölcsét.

Mercedes-KLA U13 csapatkép a Széktói Stadionban

A Csoportkör Izgalmai és a Továbbjutás

A Mercedes-KLA remekül kezdte a kupát, nyitásként a Győrt verte 2-1-re, ezzel megalapozva a további szereplést. A lendületet azonban megtörte a második mérkőzésen egy lefújás előtti másodpercekben kapott szerencsétlen gól, amivel csapatunk alulmaradt a Vojvodinával szemben.

Mivel a szerbek a Győrt is legyőzték, így csapatunk második helyen jutott tovább csoportjából az elődöntőbe, bebiztosítva helyét a legjobb négy között.

A csoportkör eredményei

Csapat Mérkőzés Győzelem Döntetlen Vereség Pont Továbbjutás
Vojvodina 2 2 0 0 6 Elődöntőbe
Mercedes-KLA 2 1 0 1 3 Elődöntőbe
Győr 2 0 0 2 0 Nem jutott tovább
U13 labdarúgó csoportmérkőzés pillanatképe

Az Elődöntők Küzdelmei

A másik ágon a Slovan Bratislava, mögötte pedig a Puskás Akadémia jutott tovább, a harmadik helyen a Ferencváros zárt. Ezzel a torna egyik legizgalmasabb szakasza vette kezdetét.

Az elődöntők hatalmas küzdelmet hoztak mindkét ágon. A rendes játékidőben gól nem született, így a büntetőpárbaj döntötte el a továbbjutók sorsát. A kecskeméti és a felcsúti fiatalok voltak higgadtabbak a tizenegyeseknél, emellett kapusaik is brillíroztak, rendkívüli védésekkel járulva hozzá csapataik sikeréhez.

PVSK U13 Labdarúgó Torna

Helyosztók és a Döntő Fénypontja

A helyosztókon a Győr a Fradit, a Vojvodina pedig a Slovant verte, így alakult ki a torna végső sorrendje a dobogós helyezések mögött.

A döntőben pedig a mieink feltették a koronát egész délutános teljesítményükre. Bár a Puskás több lehetőséget is kialakított, a mieink hősiesen védekezve, Bodor bravúrjainak is köszönhetően döntetlent értek el. A rendes játékidőben elért döntetlen után büntetőkkel dőlt el a kupa sorsa, melyet végül a Mercedes-KLA fiataljai hódítottak el, ezzel megnyerve a nemzetközi tornát.

U13 labdarúgó döntő, csapat ünneplés a kupa átvételekor

tags: #mercedes #labdarugo #akademia #nemzetkozi #torna #u13

Népszerű bejegyzések:

GRC