Gödöllői Röplabda Club

Németh Antal: Pályakép a hazai utánpótlás-neveléstől az U21-es válogatott kispadjáig

2026.06.22

Németh Antal pályafutása során mind a felnőtt, mind az utánpótlásfutballban komoly tapasztalatot szerzett. A Budapesten született szakember aktív játékos-pályafutása során Magyarországon a legmagasabb szinten a másodosztályban futballozott az ESMTK színeiben, míg Új-Zélandon az első ligában szerepelt. Hazatérése után fokozatosan készült az edzői pályára, amelynek során a legmagasabb Pro licenccel rendelkező edzők közé emelkedett.

Németh Antal szakmai karrierjének állomásai

Edzői karrierjének kezdetei és az MLSZ-es évek

A budaörsi fiataloknál indult az edzői karrierje, majd a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Pest Megyei igazgatóságának a szakmai igazgatója volt, ahol a 6-14 évesek kategóriájáért felelt. 2009-től az MLSZ Pest megyei koordinátoraként tevékenykedett, ezzel párhuzamosan a Vasas utánpótlás szakmai igazgatójaként is dolgozott, ahol a Kubala Akadémiát vezette.

A Pest megyei U14-eseknél végzett munkája során hívta őt Bernd Storck a magyar ifjúsági válogatottakhoz. 2015 és 2020 között szövetségi edzőként vállalt szerepet több korosztályos válogatott mellett is: a 17, 18 és 19 éven alatti korosztályos együtteseket vezette. A tizenhét és a tizenkilenc éven alattiakkal bejutott az Eb-selejtezők Elitkörébe. Emellett tapasztalatait az edzőképzés folyamata során is kamatoztatta, amikor Magyarország hét megyéjében is oktatta a C licencért folyamodókat.

Nemzetközi tapasztalatok és az U21-es válogatott élén

2020-ban a szlovák élvonalban szereplő DAC másodedzője, majd később a csapat vezetőedzője lett. A dunaszerdahelyi időszakot követően 2021 nyarán tért vissza az MLSZ-hez az utánpótlás-válogatottak szakmai vezetőjeként. Az utánpótlás-válogatottak élén egy egységes szakmai koncepció kereteinek kidolgozása és megvalósítása volt a fő feladata.

Időszak Pozíció
2009-től MLSZ Pest megyei koordinátor
2015-2020 Szövetségi edző (U17, U18, U19)
2020-2021 DAC másodedző/vezetőedző
2021-től Utánpótlás szakmai vezető / U21-es szövetségi edző

A Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos oldalán jelentette be, hogy a jövőben Németh Antal irányítja az U21-es válogatottat, átvéve a posztot Szélesi Zoltántól. Németh Antal elmondta: „Nagy megtiszteltetés, és egyben óriási kihívás, hogy a jövőben az U21-es válogatott szövetségi edzőjeként dolgozhatok. Jól ismerem a mostani és a következő U21-es korosztályokat, hiszen az elmúlt években, utánpótlás-vezetőként végig közelről követtem a fejlődésüket és a válogatottbeli szereplésüket.” Kiemelten fontosnak tartja, hogy támogatásukkal minél több labdarúgó kerülhessen közelebb pályafutása következő lépcsőfokához, az A-válogatottbeli kerettagsághoz.

tags: #nemeth #antal #mlsz

Népszerű bejegyzések:

GRC