Németh Balázs: Politikai Pályafutás, Üzleti Érdekeltségek és Aktuális Kihívások
Németh Balázs, a Fidesz-frakció szóvivője, a magyar politikai élet ismert szereplője, aki korábban a közmédia egyik legismertebb arca volt. Pályafutása során több vitatott ügy és közéleti szereplés is fémjelezte tevékenységét, beleértve üzleti érdekeltségeit és a közelmúltbeli választási megmérettetéseket is.
Politikai Pályafutás és Választási Eredmények
Németh Balázs politikai karrierje során számos területen megfordult. Németh Balázs a Fidesz-frakció szóvivője és a párt képviselő-jelöltje saját egyéni választókerületében, a főváros XV. kerületében indult a választásokon. A legutóbbi eredmények szerint Németh 98,72 százalékos feldolgozottságnál a szavazatok 27,67 százalékát szerezte meg, míg a tiszás Müller Anna 60,81 százalékkal nyert.
Ezzel kapcsolatban Németh Balázs szerint „a globális világ” most ünnepel, mert új korszak kezdődik Magyarországon. Hozzátette, hogy „nem lesz többé bot a küllők között. Roboghat a bringa a szakadék felé. Szerintük ez jó, szerintem tragédia. Lenyomnak a torkunkon mindent”. Németh szerint a tegnapi nap azt bizonyította, hogy a magyar választók döntő többsége számára ez nem „kényszeretetés” lesz, hanem valóban ezt kívánják. „Majd meglátjuk, mennyire ízlik” - írta. A kampány során, amely kevés meglepetést tartogatott, Németh aktívan részt vett a vitákban és a közéleti szereplésben.

Üzleti Érdekeltségek és Etikai Kérdések
Németh Balázs neve nemcsak politikai tevékenysége, hanem üzleti érdekeltségei révén is gyakran került a figyelem középpontjába. A 2010-es évek elején derült ki, hogy felesége, Varga Patrícia két nagykovácsi trafik koncessziós jogát is elnyerte, amiből később a család közös vállalkozása, a Dohánypapír Bt. jött létre. A cégben Németh Balázs kültagként, felesége beltagként szerepel.
A Dohánypapír Bt. pénzügyi adatai a legutóbbi beszámolók alapján az alábbiak szerint alakultak:
| Év | Árbevétel (millió Ft) | Nyereség (millió Ft) |
|---|---|---|
| Előző év (2023) | 452 | 18,5 |
| 2024 | 489 | 13,7 |
Németh neve nemcsak a trafikügyek, hanem az állami sportberuházások kapcsán is felmerült. A családi tulajdonban álló Kabala Média Bt. 2012-től több szerződést kötött a Nemzeti Sportközpontokkal, amely az állami sportlétesítmények fejlesztéséért és működtetéséért felel. 2014-ben például egyéves, 5,2 millió forintos megbízást kaptak a Tüskecsarnok és az uszodakomplexum kommunikációs feladatainak ellátására. A cég rendszeresen kapott kifizetéseket állami intézményektől, miközben Németh továbbra is az MTVA alkalmazásában állt, ami újabb etikai kérdéseket vetett fel. A közmédiától való távozásakor bruttó 8 millió forint végkielégítést kapott, ezt követően pedig a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság szervezéséért felelős Budapest 2023 Nonprofit Zrt. vezérigazgatója lett.
Nyilvános Viták és Botrányok
Németh Balázs a közéletben is aktívan részt vesz, gyakran reagálva politikai ellenfelei állításaira. Válaszképpen tételesen rakta helyre Magyar Péter, a Tisza-vezér állításait, amikor az a brüsszeli „valóságot” ömlesztette. Kifakadt Magyar Péter a családi portáljának számító kontroll.hu oldalán. A politikus szembement azzal a véleménnyel, sőt, azt egyenesen alattomos szélsőjobboldalinak nevezte, mely szerint a karácsony veszélyben van Európában. "Nem igaz!" - teszi fel a kérdést Németh Balázs a Fidesz frakciószóvivője, amikor ilyen állításokról van szó.
A közelmúltban kirobbant Tisza Párt adatbotrányában is aktívan szerepet vállalt. Németh Balázs a főváros XV. kerületében egy panelház körül körözve méltatlankodott a Tisza Párt adatbotrányán, mondván: a kiszivárgott 200 ezer személyes adatból most aztán mindenki tudhatja, hogy hol laknak a Tisza-szimpatizánsok. Németh odament, hogy egy videóban elmondja: „a Tisza Párt adatkezelési botrányának egyik áldozatánál” járt, akinek adatai „már kint lehetnek Ukrajnában”. A 444.hu arra is felhívta a figyelmet, hogy Németh egy olyan Tisza-aktivista háza előtt forgatott, aki „régóta feltűnően idegesítette, és akiről már több videót is publikált”, és a cikk szerint a videóban burkoltan fenyegette, hogy tudja a címét.
Az érintett Tisza-aktivista Németh posztja után a Redditre ezt írta: „Németh Balázs OEVK-jában vagyok az egyik TISZA sziget aktivistája, tartalmakat gyártok az FB oldalunkra, és elképesztő nézettséget generálnunk organikusan. Annyira zavarja ez őt, hogy rendszeresen videókban szerepelek nála és próbál hamis vádakkal lejáratni. De ez most szintet lépett! Burkoltan… Jah.” Szerinte a tiszás aktivisták biztonságát ezzel szemben „egyetlen ember fenyegeti: Magyar Péter.” Az adatbotrány - amelyet a Fidesz úgy narrál, hogy a Tisza még a saját szimpatizánsai adatait sem képes megvédeni, a Tisza pedig úgy, hogy a kormány és az orosz hackerek törték fel a Tisza Világ applikációt és lopták el az aktivistáik adatait - közben újabb fordulatot vett. Miután a kormányközeli Mandiner szemezgetni kezdett a kiszivárgott adatokból és konkrét neveket is közzétett, több érintett jelezte, hogy a neve úgy került elő, hogy valójában nem is töltötte le a Tisza appját. Ezt állította például Krekó Péter politológus, a Political Capital ügyvezetője és mások is. Alföldi Róbert rendező is jelezte: nem töltött le semmiféle, a Tisza Párthoz köthető applikációt, így az adatai onnan ki sem szivároghattak, ezért bepereli a Tisza Világ alkalmazással őt összefüggésbe hozó újságokat.

Névrokonság okozta Félreértések
A választási kampány felfokozott izgalmai közepette előfordult, hogy Németh Balázs nevét más, azonos nevű közéleti szereplőkkel keverték össze. A hadtörténész Németh Balázs jelezte, hogy ő nem a politikus Németh Balázs, hanem „a sors vicces fintorának köszönhetően azonos néven létező hadtörténész, fegyvertörténész Németh Balázs”.
Egyik friss bejegyzésében azt írta, hogy egy 40 éves, 5 gyerekes bolti eladó apuka azt kérdezte tőle, hogy mit csináljon, hogyan járjon el majd, amikor megkapja a behívóját, mert ő ettől nagyon fél. A hadtörténész azt javasolta férfinek, hogy olvassa szorgalmasan az alaptörvényt, hogy megismerje saját jogait és kötelezettségeit, valamint összefoglalta neki röviden Magyarország NATO szerepvállalásainak legfontosabb tudnivalóit. A tájékoztatás végén a férfi fel is tette a kérdést, hogy ezeket miért most hallja először. „Nos ez a különbség a kampány és a valóság közt” - írta. Hozzátette, hogy egyébként a teljes neve Németh Balázs Pál, „de hát a Balázs Pali ugye a mulatós muzsikus neve, amit meghagynék neki a bundesliga séróval együtt.”

tags: #nemeth #balazs #dontore #megy





